Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ford S-Max ak to má byť priestrané

Na autá typu bmw 3-er zabudni to je priestorovo ako kúpiť Fabiu

Na dieslové Subaru tiež zabudni, na tých prvých padajú motory o 100 šest a druhý motor 5000€ (alebo jazdený bez záruky kde hrozí rovnaký problém za 2000€)
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Nepíšeš rok výroby, takze do 6-7tis za mna ako za fanúšika striebornej hviezdy jednoznačne E-čko, W211. Za tých 7 nájdeš už aj po facelifte, motorov máš na vyber koľko len chceš, od 150 az po 500 koni... Budeš to mat pohodlne, priestranné, veľký kufor, bohatá výbava atd atd... A čo sa spoľahlivosti a výdrže tyka, pozri koľko majú nalietané nemecké taxíky...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

nemam slov ,.... maš zistene prehladane a nenašiel si nič?? no tak problem bude v poiadavkach ake chces nedas za 7000 E s nízkym najazdom. treba sa vratit do reality za take peniaze nekupiš bezchybne krasne auto užasne, bez servisovania.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

nepíšeš, načo ppotrebuješ veľké auto, či voziť rodina, alebo psa venčiť, alebo len tak, aby mal veľké auto. Z 7 t€ a Tvojích nárokoch doporučujem sandero, a máš na 5 rokov pokoj, leješ benzín a vozíš sa.
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

Pises ... citroen c5 1,6 hdi nespolahlivy a na druhej strane vysoky nabeh...myslis, ze by nieco velmi nespolahlive malo vysoky nabeh? Ale to len tak na zamyslenie, nepisem, ze 1,6 hdi je ukazkou spolahlivosti, to rozhodne nie a ma od nej daleko, len bohuzial väcsina sucasnych motorov ci dieslovych alebo benzinovych je technikou tak prespikovana a pri vyrobe nakladovo optimalizovana, ze vysledok nie je casto spolahlivost, ale po uplinuti zaruky ci leasingu vymena celeho auta...

Ako citam tvoje zhrnutie o autach na zaciatku tak sa mi natiska zidovske porekadlo "akokolvek sa rozhodnes, rozhodnes sa zle"... ani nie tak z dovodu vyberu auta, ale proste ak ides kupit akekolvek auto, technicky narocnejsie, co diesel v tvojom pripade bude, tak planuj na zaciatok s mimoriadnymi vydavkami /kupujes auto za 6 tis, prepokladam ze bude 8 - 12 rocne ak tam spominas bmw tak e90 za tu cenu tak 2006, 2007/... auto je nevyspitatelne, obzvlast s takym rokom vyroby a cim tym uz za sebou /so 100 tis.km to nebude/...
Opät pises, ze pri AR 159 hrozi roztrhnutie rozvodov z dovodu zadretia vodnej pumpy... tak ak o tom probleme vies, kupis auto a pre istotu vymenis rozvod s vodnou pumpou... pri kupe akehokolvek jazdeneho auta je vymena rozvodu a prevadzkovych kvapalin alfou a omegou pokial som si nie na 100% isty, ze to niekto predomnou vymenil... ale verit dnes mozes fakt len sebe...
Takze otazka casto nestoji co kupit, to musis vediet ty sam, co sa ti paci resp. nepaci, mozes napisat konkretne auto a motorizaciu a tu ti napiseme nejake postrehy resp. zname problemy... ide vsak hlavne o to, aby si stale pocital s mimoriadnymi nakladami na zaciatok, a to mozes kupit aj uplny cukrik...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

dondarion napísal:
No autá typu S-Max..proste MPVčká sa mi nejak moc nepáčia

S tým Subaru je to škoda, na pohľad je to fakt sympatické auto.
ale mpv su prave priestranne auta.bmw 3 je nanic tam v zadu je miesta ako vo felicii.citroen a subaru sa ti pacia?ved to je odpad.za 6000 si mozes kupit tak max 10 rocne auto.mensi rocnik necakaj.jedine ze pojdes do auta typu ibiza fobia.auto ktore sa ti nepaci nekupis.a prave take ako ty vyberas su onicom.na mondeo zabudni za 6000 kupis max tak stocenicu.treba ist po mensom aute.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Už to tu bolo spomenuté a nie je to presne rada ohľadom typu auta, ale máš problém rozhodnúť sa z jednoduchého dôvodu. Chceš dokonalé auto, ktoré spĺňa všetky tvoje požiadavky čo od auta vyžaduješ, ale chceš dať do toho 7000 €. Problém je buď v prehnaných požiadavkách alebo nízkej cene. Lebo chceš dobré, pohodlné auto, s nízkymi servisnými nákladmi, aby nemalo veľký nájazd, ale zároveň spomínaš autá v cenovej kategórii nového auta niekde od 25 tisíc vyššie. T.j. buď bude mať nájazd, alebo ten motor nebude ideálny, alebo sa kradne,proste vždy tam niečo bude.
Dokonca aj na 1.9 JTD si niečo vyňuchal, nie som odborník na autá, ale o 1.9 JTD, konkrétne Lybrách so zatiaľ nepočul, že by to boli problémové motory a dokonca dva také motory aj v tých Lybrách mám. Asi ku každému motoru sa dá niečo vysnoriť čoho sa môžeš báť. Jedna dobrá správa, ak dáš do toho 6 tisíc, tak ťa to nenaserie, tak ako keby si dal 40 tisíc, lebo sú aj takí čo sa im serú drahé nové autá a proste v prípade veľmi vážnej opravy dáš do toho tisícku a ideš ďalej.

Keď chceš do toho niečo menej dať, tak napríklad tá Lancia Lybra SW (kombík) nie je zlá voľba. Pohodlné priestranné auto, servis OK a bude ťa stáť dobrý kus okolo 2000 €.

Áut je inak mrte veľa typov čo spĺňa čo ty píšeš, ja by som si pozrel podľa parametrov v tej cenovej relácii aj od iných značiek ako uvádzaš a potom konkrétne ich rozobral, či je na tom či onom niečo vážne problematické a vybral si podľa vkusu a ako sa ti v tom bude sedieť a jazdiť.

Opakujem, že nie som odborník, ale bude BMW, či Mercedes spĺňať definíciu nízke servisné náklady ?
petrisio
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17.01.2017 14:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petrisio »

mal by si si z mojho pohladu hlavne uvedomit, ze do kazdeho auta, ktore kupis ci uz do 6 alebo 7 tisic budes musiet tie peniaze vrazit, ojazdene auto proste vzdy bude nieco potrebovat. Zakazdym si si nasiel dovod preco nie. Comu nerozumiem, ale budis. Osobne by som isiel kludne aj do Forda, sice pises, ze ty nemas nejako info ohladne Fordov, ale z mojej skusenosti, aj od znamych co viem, tak si tuto znacku chvalia taktiez mozno po nejakej mazde by si sa mohol skusit pozriet
jurko00001
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurko00001 »

pre takych ludi mam odporucanie kupte si bicykel BMX ???????????? a čitajte blbe fora a zmagorite sa uplne nič neni dobre na sr ???? alebo horsky ak by som mal čitat tie fora tak si nekupim nič chodim peso lebo co ked sa rozvody roztrhnu ved to pise no forach ????
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

a čo taká insignia?
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

V podstate si si na konci odpovedal sam.
Kúp si staršie o tretinu, polovicu lacnejšie. Urob poriadny servis a budeš spokojný.

Čo tam treba vymýšľať nad hentakým jazdením, nie su to až také štreky a náročnosť. Cesta do roboty bude vždy otrava a na vylety je najväčsie pohodlie keď sa to nedok*rvi v strede cesty aj s celou rodinou.

Seriozne si nechaj 2-3 tisic na servis a za zvyšok si kúp barsjaké trocha osvedčené vozidlo a budeš vysmiaty. Ak máš 10, tak si kúp aj za 6-7k, No proste si nechaj rezervu, ked ta pri kazdom aute nieco odradza.
kubco23
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubco23 »

Tak do 2000 to bude horsie, ale mna napadla este Kawasaki er6. Tiez mensia obratna, dvojvalec okolo 50kw. Narychlo som pozrel bazos a zopar kusok do 2500e sa tam najde. Tak poprĂ­pade dosetrit a skusit pozriet to. Inac vela stastia pri vybere.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Tá Kawasaki bude mať určite aj pohon 4x4 predpokladám :d :D
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Nové je nové

Príspevok od používateľa smejo74 »

A prečo nie nové Sandero
donatel
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 03.06.2014 20:28
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donatel »

sandero je priestranne hej? :d :D ok

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: leonNL a 12 neregistrovaných