Pricina agresivity za volantom....

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maros000
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros000 »

TheWinnafta napísal:o pár km?! no v meste mi neprekáža že niekto predo mnou ide prehnane bezpečne 40 ale mimo mesta ked ide 65 tak ako to ma dokáže riadne nasrať
a ešte sa tlačí ku stredu vozovky tak ako nervy vo varu, a ked obieham a vidím 60 ročný k okot pohlad upriamený dopredu nič iného nezaujíma a stará vedla neho mu utiera sliny čo mu tečú šade po ksichte a po volante ... ale hádať sa stebu je zbytočné lebo zrejme si aj ty taký "bezpečný" vodič
Zacinam mat pocit ze ti imaginarny dedovia neexistuju len su len vo vasich hlavach :40bd: to je taky problem obehnut niekoho kto ide 60 mimo mesta ? A som zabudol on ta aj blokuje vytlaca z cesty a robi absolutne vsetko preto aby si ho obehnut nemohol :40bd:

To ze system neriesi/nepokutuje plynulost cesnej premavky je jedna vec. Chyba systemu nie ludi.

To ze niekto pozaduje aby ked predbieha boli vsetci ohladuplny ?! Vsetci sa musia uhnut ked ides lebo ty obiehas kazdy ta musi pustit pred seba. Kazdy udrzuje odstup taky aby vedel zabrzdit, nie taky aby si sa tam musel zmestit prave ty.

Klasicky pripad ja v autobuse(ako pasazier), dvojprudovka, bmw 3 obieha bus oproti auto, 3 auta sa zmestia len tak tak, potom ho sledujem obehne este 3 auta a jeden kamion a potom odboci na polnu cestu do dediny :) nadbehol,zarobil :41c2:
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

maros000 napísal:Zacinam mat pocit ze ti imaginarny dedovia neexistuju len su len vo vasich hlavach :40bd: to je taky problem obehnut niekoho kto ide 60 mimo mesta ?
maros000 Tu sa nebavíme o prípadoch, kedy idem po "prázdnej" ceste, kde sa niekto vlečie povedzme 70 a ja ho predbehnem bez toho aby som musel čo i len spomaliť....

Tu sa bavíme o tom ked sa vlečieš po chumajovi 5km mimo dediny miesto zaradenej pätky na štvorke a nemôžeš ho obehnúť, ked sa ti to náhodou podarí , alebo on odbočí tak za kilometer chytíš druhého, a ja sa stým stretávam takmer každý den, zkrátka z 15km cesty sa musím vliecť 10km a pritom sa nejedná o žiadných starých dedov za volantom, často krát sa jedná o rodinku na výlete, ktorý si idú v novom naleštenom aute a myslia si že ich "socialku" asi všetci obdivujú a milujem tie ich tupé pohlady akože čo som si to vôbec dovolil obehnúť ich a narušiť ich spanilú jazdu... :angry: A takýto výletníci sposobujú rovnako zápchu na križovatkách a kruháčoch, pretože on na svojom aute nemôže raz za čas dupnúť na plyn aby sa zaradil medzi autá, on radšej počká 5 min aby prichádzajúce auto nebolo bližšie ako 300m :angry: pričom ho vôbec neserie že svojím konaním vytvoril na križovatke zápchu. Absolutne rešpektujem vozidlá s mimo okresovými EČ a tak isto vozidla označené "Z-kom", ostatných považujem za magorov brzdiacich premávku.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

ta verbez nenazrata , vecne trtkajuca - to je tema sama o sebe a nemoze byt taky den aby neziarili vecer v spravach - to je nas talizman a vecne utlacany chudackovia - 40 rokov ,,a k tym arogant. agresivnym , neskusenym - najviac robia zle usiaci - ako pisal oco - ze je to hormon atd,,ako pri orgazme - ale vacsina tych je ba ko vych zasranov si este honi,lebo ani frajerku nema , tak tam si to asi kompenzuju , tiez ich su plne spravy a cintoriny ,,a radsej budem trubit na deda co ide 50 , ako na dilina co neviem co urobi a on to nevie tiez , lebo si nevyhonil rano ,,,
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

peto103 napísal:To, že staršia generácia toho veľa nabudovala, urobila kus práce by som si nedovolil spochybniť.
Ktorá generácia nebudovala? Každá niečo urobila, to že sa nadreli manuálne, no taká bola doba. Môj prastarý otec mal dvoch koníkov a mukloval s nimi na poli celé dni. Dnes to urobí traktor za pol dňa...
maros000
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros000 »

ivko1 no mas pravdu nie vzdy sa da obiehat. Len ma zaraza ten vyskyt tych dedov, bezne sa stretnem ze sa niekto vlecie , ale vacsinou clovek neco hlada, neviem kde je, nepozna cestu atd.
V malo percentach je to stary dedo ktory je na spanilej jazde.

Kazdy den jazdym po ceste pre motorove vozidla do kopca a tam clovek skor stretne favoritky a podobne auta ktore proste viac nevytlacia, a este za mesiac aspon 3 ciganske favority ktorym dosiel benzin do kopca :3035:.
Ale asi to je aj o trase ktoru clovek absolvuje najcastejsie. Ze niekde sa vyskytuju dedovia castejsie.
TheWinnafta
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 19.11.2010 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TheWinnafta »

maros000 napísal:Kazdy den jazdym po ceste pre motorove vozidla do kopca
no tak to preto tých starých nestretávaš lebo my všetci čo s nimi máme problém jazdíme po chodníkoch
tonyjack
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 23.07.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonyjack »

Nechápem tie emócie , tak isto ako starý dedo jazdia aj mladý. Ja nezaraďujem nikoho podľa veku , ale podľa toho , kto ako jazdí. Prečo by mal jazdiť niekto , kto nespĺňa všetky podmienky (aj zdravotné). Ujo vekom prestal vidieť - nosí silné dioptrie , vrátil vodičák. A vybavené. Výhovorky , že , slabo vidí , neverí si , bojí sa a pod. sú blbosti. Ak neviem jazdiť idem do autoškoly zaplatím si kondičné jazdy a potom môžem ísť sám na cestu. Mne vôbec nevadí ak ide niekto 60-65. Sere ma to , ak sa za ním robí kolóna - a on to úplne ignoruje. Osobne som mal skúsenosť - ťahal som vozík, naložený nábytok a aby som ho nerozbil , išiel som 60-70 , ale keď som videl , že ide nejaké auto za mnou , ťahal som sa k pravému okraju vozovky. Keď išli oproti autá , a za mnou kolóna , tak na každom možnom širšom úseku som sa uhýnal ako sa len dalo. Tomu sa hovorí ohľaduplnosť - to nám chýba ! Tak isto , ako som ja ohľaduplný , by mali byť všetci vodiči - či už spomínaný dedo , alebo ostatný ktorý ho obiehajú.
TheWinnafta
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 19.11.2010 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TheWinnafta »

Prieskumnik napísal:Každý jeden z nás sa každým dňom viac a viac približuje k veku tých imaginárnych dedov, ktorý vás tak vytáčajú, lenže ste teraz mladí,teraz si to akosi nepripúšťate, že raz aj vy budete starý, slabý, a možno aj opustený a s podlomeným zdravím,

no tak ak sa dožijem staroby a nebudem už na to mať tak nebudem jazdiť
rudolfo63
Príspevky: 9952
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

peto 103...to pozeranie do zrkadla patri pre vsetky vekove skupiny,nielen pre starsich...
Podla mojho nazoru je problem uplne niekde inde...Ti starsi su dost pod psychickym tlakom.boli zvyknuti na poloprazdne cesty a v sucasnosti,kedy pri tom mnozstve aut sa musia rychlo orientovat,rychlo rozhodovat,tak stracaju sudnost...a zmysel vsiaknut do seba tvrdu realitu sucasneho sveta...A nielen v tom...Nie sme zli vodici..,jazdime zodpovedne,mame to v krvi...,ale pokial clovek vnima dianie na ceste len svojimi ocami a nepripusta akceptaciu vsetkych ostatnych okolo seba..,vzdy bude len vystrasenym,vystresovanym a znechutenym ucastnikom...
maros000
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros000 »

TheWinnafta napísal:
Prieskumnik napísal:Každý jeden z nás sa každým dňom viac a viac približuje k veku tých imaginárnych dedov, ktorý vás tak vytáčajú, lenže ste teraz mladí,teraz si to akosi nepripúšťate, že raz aj vy budete starý, slabý, a možno aj opustený a s podlomeným zdravím,

no tak ak sa dožijem staroby a nebudem už na to mať tak nebudem jazdiť
Ako to spoznas ze na to nemas ?
rudolfo63
Príspevky: 9952
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..maros..,to sa da lahko spoznat...podla mnozstva tabletiek na prostatu...,cukrovku..,a myokard...
TheWinnafta
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 19.11.2010 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TheWinnafta »

a podla dĺžky kolóny, ktorá sa za mnou bude tvoriť ..
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

tak tak treba sa vyhýnať po krajniciach. Chytíš 3 krát defekt na tej krajnici, tak ťa to rýchlo prejde. Alebo keď sa zvezieš z krajnice do šancu, tak pochopíš čo je to krajnica :-)

Na mnohých cestách ani krajnice nemáš a na východe si rád, že tá krajnica je rovno smelo označovaná že cesta :-)

No vy čo si tak veľmi všímate premávku, tak si skúste pozrieť ako sa dnes obehuje !!!!!

Hodím blinker a idem, neriešim či ide oproti auto, či to stihnem, či mám výkon na to, aby som obehol, ale riešim kde sa pichnem, keď niečo také nastane a to je problém. Jednoducho mnohí si len povedia, idem a dakde sa už len zaradím, nepozerá vôbec dopredu ani doboku ani nikde, len idem :-)

A zrazu čo to, čo to ?? nie je kde sa zaradiť, nie je kde sa uhnúť a boha brutal zákruta, a už som mimo cesty, alebo som pobozkal kamión .... takto sa dnes obehuje, tu je problém. Dakedy sa obehovalo s tým, že nikto v protismere a obehnem jedno auto, dnes sa budem tu parať s jedným autom ??? šak mám TDI vzadu, spravím rovno 5 aut a zrazu sakra šak tu ešte kamión, no hádam nepôjdem za ním, šup aj ten !!!!!! :-)

si zoberte japoncov ako krásne stoja v rade, čakajú, neprebehujú sa ani nič iné. Len na slovensku je to presne naopak :-(
maros000
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros000 »

Kujon78 napísal:tak tak treba sa vyhýnať po krajniciach.

Hodím blinker a idem, neriešim či ide oproti auto, či to stihnem, či mám výkon na to, aby som obehol, ale riešim kde sa pichnem, keď niečo také nastane a to je problém. Jednoducho mnohí si len povedia, idem a dakde sa už len zaradím, nepozerá vôbec dopredu ani doboku ani nikde, len idem :-)

A zrazu čo to, čo to ?? nie je kde sa zaradiť, nie je kde sa uhnúť a boha brutal zákruta, a už som mimo cesty, alebo som pobozkal kamión .... takto sa dnes obehuje, tu je problém. Dakedy sa obehovalo s tým, že nikto v protismere a obehnem jedno auto, dnes sa budem tu parať s jedným autom ??? šak mám TDI vzadu, spravím rovno 5 aut a zrazu sakra šak tu ešte kamión, no hádam nepôjdem za ním, šup aj ten !!!!!! :-)
Presne si to vystihol :) to je dnesny styl. Sak mam TDI :) a zas na motore nezalezi, kazdy si mysli o tom svojom ze kozmicky raketoplan NASA :d :D
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Kujon78 napísal: si zoberte japoncov ako krásne stoja v rade, čakajú, neprebehujú sa ani nič iné. Len na slovensku je to presne naopak :-(
Svojho času som takto pekné stál v rade na autobus, každý to rešpektoval a zaradil sa na koniec. Prišli tri staré babky a šup ho dopredu, však na čo by sa unúvali zaradiť sa? Keď sa dav ľudí hlasnejšie ohlásil, tvárili sa ešte urazene, že čo si to dovoľujú drzáni jedni, čo je to dnes za doba však oni sa ponáhľajú, nemajú čas čakať, sú na dôchodku...

Inak na ceste sa mi niekedy zdá, že sa správame presne ako Japonci, mnohí majú problém predbehnúť nejakú Aviu hoci majú na to milión príležitostí. Takto sa z ničoho nič nazbiera takmer pol kilometrová kolóna a práve vtedy ako tu už bolo viackrát spomenúté to niekto nevydrží a vznikajú rizikové situácie...

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný