Pri pneu sa riadiť TP či zdravým rozumom?

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Pri pneu sa riadiť TP či zdravým rozumom?

Príspevok od používateľa herin »

Ahojte,
O chvílku je tu jar a budem potrebovať po 3 rokoch zakúpiť nové letné pneu. Tieto aktuálne maju za sebou 2,5 letnej sezony a najazdených cca 80 000 km-ešte stále maju dezen okolo 3 mm..Sú to Sava UHP 2..
Môj problém je ale ten, že v techničáku mám zapísané tieto rozmery:205/50 r17, 205/55 R16, 235/40 r19,235/45 r 18,
Zimné mám tie 16tky a letné mám tie 205/50 r17, ked som pred tými necelými tromi rokmi kupoval nové elektrony tak som na naše cesty bral max 17 tky a teda obul henten rozmer.
Lenže tento rozmer je nízkoprofilový a auto je s ním znížené a na ceste ked je nejaká "preliačina" tak chytám s tým tie predné "zásterky"/je to vlastne na Vw group taká 2-3 cm široký plast z predného nárazníka/ či ako to nazvať..
Kedže chodím dennodenne po tej istej trase, tak s letňákmi to chytám a so zimnými vôbec.
Pozeral som na jednej stránke, aké možnosti čo sa týka pneu mám a sú tam ešte 17tky o rozmere 215/55 R17..Ktoré bežne obúvali na nové superby 3 ale nechápem prečo sa to nedá dať na môj passat B8..
Na wheel convertore mi to v porovnaní hodilo, že medzi tými dvomi 17tkami je rozdiel vo výške vozidla 15mm s tými 205ťkami je auto o tolko nižšie a ukazuje mi zároveň na tachometri o 4 km vyššiu rýchlosť..
Chcem sa teda spýtať, či tam mám dať to čo mám v zápise, alebo tam dať tie pneu/ 215/55 r17/ s ktorými mi ukazuje reálnejšiu rýchlosť a teda nie je auto tak nízko..
Nerád by som absolvoval zápis pneu do TP,nakoľko som si to už raz užil pri predošlom aute a stálo ma to dosť vybavovačiek/importér-úrad dopravy-úrad dopravy-DI/
dík za rady
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kludne sa riad zdravym rozumom - ale potom sa necuduj ze ujo prislusnik sa bude riadit preukazom... bohuzial.

Inak nechapem ako na obycajnom Pasatte mozes trieskat zasterky o hlinu, to mi nejde do palice. A okrem teba nikto iny na svete.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Ja nehovorím že to šuchnem vždy..to je taká ta mála zásterka čo je vpredu kvôli tomu že asi ked sa prejde cez kaluž nech tá voda nevyletí pred auto...
No a ja nešucham tú zásterku o zem ale v Zálesií ked idem od nás tak na jednej zátačke je ako keby prepadnutý asfalt..idem tam cca 50-60 a auto sa zhupne a vtedy to šuchne...teraz čo mám zimné tak sa to nestalo ani jeden krát..chodím tadial každý jeden den v tej istej stope..a ani s druhým autom Audinou A6tkou to tam nechytám..u nás v Malinove je taký ten široký betonový spomalovač a to isté..v zime nič a v lete sa to tam vždy šuchne..Navyše to auto je Bluemotion, a niekde dávnejšie som čítal, že ešte aj to je znížené oproti klasike bez Bluemotion, kvôli odporu vzduchu a nižšej spotrebe..takže reálne mám podvozok nižší s tými letnými aj 2,5-3 cm..
O.K. tak tam kupim opäť to isté čo tam bolo..
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja by som tie 17'elektrony predal a išiel do rozmeru 205/55 R16
je to da sa povedať najbežnejší rozmer a aj cenovo je trochu inde ako 17'gumy.

P.S ja mam tiež 3 sady kolies ku autu a neriešim to..
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Laci nechcem to predávať, tie elektrony som si kupoval nové v predajni ako darček k mojim narodkám..čiže u mňa sa také nerobí, nakoľko mám nejaké zásady :) a navyše aby som ich niekomu predával so stratou..
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ak som dobre pochopil na menších zimných 16 trasa bez problémov. Problém letné 17,je to na úvahu pretože policajna kontrola v mojom pripade na SK keď ti poviem pravdu raz za 2 roky, občiansky, vodičák, doklady od auta. Pokuty si nepamätám, a kontrola rozmeru pneu na STK, to vieš poriešiť zimnými pneumatikami. Akurát čo fotil pneu ohliadač z poisťovne, keď mi sused nacúval pred garážou do cabrioletu. Ale ja si myslím, že stále sa dá všetko riešiť, preto by som šiel do rozmeru pneumatík ktoré sú vyššie.
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Rozdiel medzi 205/55R16 a 205/50R17 je 0,8 % v obvode kolesa, tolerancia je 5%. TO zníženie môže byť 1-2 mm.

Hľadaj chybu inde
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Uff no bol som teraz pozrieť na auto a teda na pneu a mám tam zimné že 215/60 r16-teda nemám ich ani zapísané v TP :41c2: Hlavne že som tak u dealera kupil auto so zimákmi..parádička..takže ten rozdiel už bude asi zjavný..
Ani neviem prečo som si myslel že sú tam 205ťky..
Inak tie moje letné 205/50 r17 tak ked som s nimi prišiel v lete na preváženie kam chodím, tak mi chalan čo ma už v pneuservise pozná hovorí, že sa mu zdá to auto príliš nízke..ja som mu ukázal aj TP čo je tam zapísané a hovorí mi, že to nie je dobré..ale radšej to mám nechať tak kvôli policajtom..
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Kludne daj vyššie.
Mam cca 2 mil km za sebou, tuším vyše 60 zápisov - priestupkov v karte vodiča, pár havárii...

V živote nikdy žiaden policajt pneumatiky NEKONTROLOVAL :40bd:
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

lubo teraz neviem či tá posledná veta je ironia alebo realita :d :D
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

mám Passat b8 ,2,0tdi 110kw a v techničáku mám zapísané 215/60 r16 95 V,zatiaľ čo viem tak všetci čo majú v okolí b8 majú tento rozmer 16 zapísaný,takže pozdrav uja príslušníka ,čo ti písal tech.preukaz....
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mas tam totalne zle udaje o kolesach.hlavne tie 205/55 R16 tie kolesa na B8 uz niesu to mali starsie passaty.auto si kupoval u dealera ako nove?ak ano potom mas certifikat confortimity v skratka coc a tam musi pisat vsetko poda toho sa robil tp.a ten papier ostava tebe.treba to dat opravit na DI spravia to zadramo je to ich chyba.

kolesa zimne a letne musia mat rovnaky priemer meni sa len velkost disku a profil a sirka pneu ale priemer kolesa je vzdy ten isty.tych 5 percent ani okom nepoznat.

ked vyzsli na trh napr fabie2 uz mali ine rozmery a kopec ludi s tym malo problemy na stk pretoze chybili aj pneuservisy a nikto nesledoval technicak.napr fabia 1 mala kolesa 195/50R15 a fabia 2 mala 195/55r15.a to je rozdiel velky aj okom viditelny.
Naposledy upravil/-a seven549 v 04.02.2021 12:11, upravené celkom 1 krát.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

No krása..dík za info..prdele je toto vôbec možné?Presne s takými pneu som to auto kupoval aj s originál VW elektronmi..takže vlastne je to v poriadku, len sa neunúvali to zapísať a dali iný rozmer..po vyše troch rokoch čo to auto mám, tak asi nevyreklamujem u fízlov nič..
Ako dávať tie zimné určite preč nebudem..majú ešte určite dezén aj cez 5 mm...v zime tolko nejazdím a môžu mať za sebou tak 15-20 000 km..takže ich pekne zjazdím kým sa bude dať..tu v BA aj tak je sneh raz za uhorský rok..minulý rok jeden den asi 5 cm..a tento rok akurát tak 1-2 cm poprašky a už je pomaly po zime..
seven ja som to auto kupoval vo Welt Auto v hotovosti a malo len nejakých 12 000 km..pred vyše tromi rokmi..bolo dovezené z FR...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

vyreklamujes ja som mal mondeo zapisane ako 3 dver.a auto kupovane ako nove na sk.sama policajtka ked som prisiel s tym vravela ze preklep lebo vie ze take mondeo neexistuje 3 dver.ze uz tak mala raz aj feliciu riesenu ako 3 dver.

ale potrebovala na to papier.chod tam kde si auto kupil aha ok francuzko tak poziadaj u nas vw importera.nech ti daju na to papier.vysvetli im vec a uvidis ze sa to da o poriadku.alebo ten coc papier ktory by si mal mat.vlastne nemas je to dovoz.

ja co mam ford tak mondeo mk2 mk3 mk4 uplne ne rozmery maju.mk3 to ma ako vw inac vsetko drahsie gumy netypicke rozmery.

este som zabudol policajta mi na DI vravela ze staci aj stary tp ak su tam ine udaje tiez to vie upravit ale na vseko musi mat papier ktory sa dava do archivu.take veci som riesil uz aspon 5x zle zapisane kolesa druh paliva kde som mal benzinove auto zapisane ako diesel karoseria nesedela preto viem ze to funguje.a to boli auta ako nove na sk kupovane.a vsetko bolo robene gratis na DI.
Naposledy upravil/-a seven549 v 04.02.2021 12:25, upravené celkom 1 krát.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Kruci radšej som to mal nechať tak a kúpiť funglovicu..
ja som aj s tým išiel do Porsche inter auto, že kupim fungel nového, len som tam na dvore videl že tam maju nejaké passaty, tak som ich šiel popozerať a našiel som tohto čo mám..akože bola tam naozaj o dosť lepšia cena, tak som si to nejaký týžden rozmyslel a nakoniec som ho zobral, síce nemá najvyššiu výbavu, ale aj za to čo má by som musel hodne k základu priplatiť..a hlavne čo u mna zohralo rolu, že mal tak málo najazdené..

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných