Pri brzdeni z kopca - kovovy zvuk - i30CW 1.4 80kW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Pri brzdeni z kopca - kovovy zvuk - i30CW 1.4 80kW

Príspevok od používateľa guide19 »

Zdravim,

v poslednej dobe pri brzdeni z prudsieho kopca a vyradenej rychlosti po par zakrutach zacnu brzdy vydavat taky kovovy
zvuk ako keby niekde trel kov o kov alebo nieco podobne...take kovove trenie resp. suchanie alebo ako keby sa nieco zadrhavalo.
Tazko sa mi to vysvetluje. Po zastaveni a kratkej prestavke (zrejme ked sa brzdy schladia) ten zvuk uz nie je.
Neviete poradit co by to mohlo byt? Kotuce, dosticky, brzd. piest...?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tebe sa to ťažko vysvetľuje,ale ktoroľvek ti má od klávesnice siahnuť na koleso ši sú kolesá rovnako teplé,má ti pozrieť na tacho či už nie je čas na výmenu doštičiek,a snáď aj pozrieť po brzdičoch či niektorý nie uvolnený atd atd.Človeče,páčiš sa mi,ale ani konštruktér osobne nemá z toho opisu šancu
guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guide19 »

Ktokolvek od klavesnice nemusi, staci poradit... sprav toto sprav tamto .. resp. toto si vyskusal? Alebo mozno niekto kto realne nieco podobne na aute mal. A ako to vyriesil.

Auto ma 70tis.km. Zatial je vsetko povodne. Pri poslednej vymene pneumatik zo zim. na letne som pozrel na hrubku dosticiek. Tie vyzerali OK odhadom cca 5-6 mm len brzdneho materialu (myslene bez kovovej casti dosticky). Rocny najazd cca 15tis km. a na poslednej sevisnej prehliadke povedal mechanik ze kotuce su cca v polovici zivotnosti a dosky v 2/3.

Co mas na mysli pod pojmom "brzdic"?
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

A čo ti majú napísať? Daj auto na zdvihák, zhoď kolesá, vizuálne skontroluj doštičky, kotúče, skontroluj či brzdič voľne chodí na vodiacich čapoch.... brzdič je čeľusť - tá časť kde je piestik... pozri si v literatúre zloženie kotúčovej brzdy... boli pacienti ktorý dostali infakt deň po úspešnom absolvovaní preventívnej prehliadky... že si mal v lete všetko "dobré" znamená dnes čo? Nič... a keď vidím tie km a ročný nájazd - brzdovku si už niekedy menil?
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Asi len jedno.
Pri jazde z prudšieho kopca (a vôbec-zo žiadneho kopca) nevyradzovať rýchlosť.
Šetríš si brzdy a zabrániš strate trakcie a prípadnej havárii.
Nie - nestojí to za to. Neušetríš na palive ani cent.
mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

najlepšie bude keď si kúpiš nové auto. :d :D

Inak ak jazdíš kopce na vyradenej rýchlosti, tak platničky čo mali po zime 6mm /ináč už na hrane/, tak teraz môžu byť tam len také šuplaty.
A po zahriati to vôbec asi ani nebrzdí.
MERCEDES C 180 kompressor 2006/ b
TOYOTA VERSO 2015/1,8 b
IVECO DAILY 1997/ d
http://dobreterasy.sk
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Základ je vždy ak sa dá pozrieť okom doma a skontrolovať. To že susedovi vydržali platničky aj 100 000km neznamená že vydržia každému. A aj platnička sa môže krivo drať a na jednej strane môže mať 3mm a na druhej už ide kov na kov. A vôbec je x možností iných na ten zvuk hlavne ak to je opis takto ako je.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mne sa prebrzdil toten grod z kraja kotuca az na kovove prvy lol, zajimavo to suchalo kov-kov ked som opatrno pribrzdal tak nic a ked som mu dupol tak suchalo :-\ , kazdopadne toto neni k filozofii ale k oprave :41c2: , nema co suchat na brzdach !!!
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných