Prezutie pneu a záruka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Lahcim
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 04.09.2023 19:36
Zdieľať na Facebook

Prezutie pneu a záruka

Príspevok od používateľa Lahcim »

Ahojte.
Mam objednane nove auto Hyundai. Na mojom starom aute, ktorym momentalne este jazdim, mam celorocne pneu s uplne rovnakym rozmerom aj velkostou, priblizne polrocne. Takze ked novy Hyundai pride, chcem si ich nechat vymenit - na nove auto na disky nahodit tie celorocky a tie nove pneu z noveho auta nahodit na stare auto. Mozem to dat spravit v hociktorom pneuservise? Nemozem tym prist o 5-rocnu zaruku? Alebo to musi urobit len autorizovany servis Hyundai?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Prezutie pneu a záruka

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nemáš iné starosti?
Kolko dnes necháš za prezúvanie dvoch sád pneu + vyváženie?
Lahcim
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 04.09.2023 19:36
Zdieľať na Facebook

Re: Prezutie pneu a záruka

Príspevok od používateľa Lahcim »

Sice som nepochopil tvoju "radu", ani naco tu mudrujes, ked sa ta nikto nepytal na tvoj nazor na prezuvanie gum, ale odpoviem ti:
1.Kedze byvam na Juhozapade Sk, kde sa tesime, ked jeden den v roku snezi, zimu rad nemam (cize sa ani nechodim lyzovat kde sneh je), zimne pneu nepotrebujem.
2.Mozno som lenivy, ale nechce sa mi 2x do roka chodit prezuvat, kedze to ani nepotrebujem (vid bod 1).
3.Do clapkanice a vody, co tu po vacsinu zimy mame, maju v testoch dokonca lepsie vysledky celorocky nez zimne gumy.
4.Auto kupujem v meste, ktore je od mesta, v ktorom byvam vzdialene 38 km, cize mi je jednoduchsie a pohodlnejsie ho prezut (a hnat dve auta do pneuservisu) minutu cesty, ako 38 km.
....
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Prezutie pneu a záruka

Príspevok od používateľa fzubaty »

Gumy si prezuvaj ako chces. Nemaju vplyv na zaruku. Aj ked na nove auto by som dal nove gumy. Tie auta maju rozdielnu geometriu, moze to byt citit.
Lahcim
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 04.09.2023 19:36
Zdieľať na Facebook

Re: Prezutie pneu a záruka

Príspevok od používateľa Lahcim »

fzubaty napísal: 04.09.2023 21:44 Gumy si prezuvaj ako chces. Nemaju vplyv na zaruku. Aj ked na nove auto by som dal nove gumy. Tie auta maju rozdielnu geometriu, moze to byt citit.
Diky. Myslis, ze uz po nejakych 5000 km to moze byt citit? Naozaj som ich kupoval a nahadzoval len nedavno, je tomu asi 9 mesiacov.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Prezutie pneu a záruka

Príspevok od používateľa ivko1 »

Lahcim napísal: 04.09.2023 21:14 Sice som nepochopil tvoju "radu"...
A tak isto väčšina ludí pri zmysloch nepochopila tvoje úvahy...
Kupuješ auto za trepnem 25000€ a riešiš gumy čo stoja pár stoviek a pri tom len za prezutie by si zaplatil dobrých 80-100€ (alebo aj viac), lebo také sú dnes ceny

Kúp si nové a tie nové čo na aute budú predaj cez bazoš, alebo sa rovno spýtaj v tom pneuservise
Lahcim
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 04.09.2023 19:36
Zdieľať na Facebook

Re: Prezutie pneu a záruka

Príspevok od používateľa Lahcim »

ivko1 napísal: 04.09.2023 23:34
Lahcim napísal: 04.09.2023 21:14 Sice som nepochopil tvoju "radu"...
A tak isto väčšina ludí pri zmysloch nepochopila tvoje úvahy...
Kupuješ auto za trepnem 25000€ a riešiš gumy čo stoja pár stoviek a pri tom len za prezutie by si zaplatil dobrých 80-100€ (alebo aj viac), lebo také sú dnes ceny

Kúp si nové a tie nové čo na aute budú predaj cez bazoš, alebo sa rovno spýtaj v tom pneuservise
Asi to tak aj spravim, mne islo len o to, ze nemusim nic riesit, kedze uplne presne nahodou pasuje rozmer... Ale tvoj napad je lepsi, uznavam. Tam nejde o peniaze, skor o to, ako to bude najjednoduchsie, kedze stare chcem predat a na nove nechcem sezonne prezutie.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Re: Prezutie pneu a záruka

Príspevok od používateľa pedro727 »

Rozmer pneu nie je vsetko,pozri si aj rychlostny index,aby nedajboze pri poistnom plneni nedoslo k prekvapeniu.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Prezutie pneu a záruka

Príspevok od používateľa ivko1 »

... som ti to napísal z dôvodu že nie tak dávno som bol dávať lepiť defekt, kde mi trčal drôt z gumy, ale preto že sa "ojazdil" sa pri vyťahovaní utrhol a časť ostala v gume.
Teda nemohol použiť len knot, lebo ten zvyšok drôtu by padol do vnútra čo by robilo šarapatu pri vyvažovaní.
Guma musela dole, vytiahnúť zvyšok drôtu, zalepiť, vyvážiť , samozrejme ti naúčtujú aj demontáž a montáž kolesa a bratu nechal som tam 20€ za jedno pondiate 16" hliníkové koleso ...

Takže preto som sa pýtal čo by stálo prezúvanie dvoch sád kolies, či to je rozumné riešiť z ekonomického hladiska
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Prezutie pneu a záruka

Príspevok od používateľa wilz »

Myslím že to sú dve vymyslené témy, obidve hneď za sebou
Lahcim
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 04.09.2023 19:36
Zdieľať na Facebook

Re: Prezutie pneu a záruka

Príspevok od používateľa Lahcim »

ivko1 napísal: 05.09.2023 16:09 ... som ti to napísal z dôvodu že nie tak dávno som bol dávať lepiť defekt, kde mi trčal drôt z gumy, ale preto že sa "ojazdil" sa pri vyťahovaní utrhol a časť ostala v gume.
Teda nemohol použiť len knot, lebo ten zvyšok drôtu by padol do vnútra čo by robilo šarapatu pri vyvažovaní.
Guma musela dole, vytiahnúť zvyšok drôtu, zalepiť, vyvážiť , samozrejme ti naúčtujú aj demontáž a montáž kolesa a bratu nechal som tam 20€ za jedno pondiate 16" hliníkové koleso ...

Takže preto som sa pýtal čo by stálo prezúvanie dvoch sád kolies, či to je rozumné riešiť z ekonomického hladiska
Hej mas pravdu, nauctuju mi to pekne, plus obsadil by som asi 2 linky, 2 auta naraz by museli dvihat atd. Diky teda, ja som myslel, ze si odporca celorociek a ides ma presviedcat, ake su nahojno. Bo nemam to rad, je to individualne, kto ma ake potreby, co sa tyka pneu, motora, vykonu, karoserii. Nespravne som ta pochopil, sorry a diky za radu.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Prezutie pneu a záruka

Príspevok od používateľa seven549 »

20 ecok za R16 koleso.to je kde taky drahy kraj.to uz je ako vo svicarsku.prezutie vsetkych kolies R19 ma stalo 80 chf stare dole nove nahodit.bez blocka u taliana.vyvazil tak ze ani po 20 000km vo volante niesu vibracie.oficial servisna siet pneuservisov by za to zobrala min150chf.ale umyju disky + daju nove ventilky
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Prezutie pneu a záruka

Príspevok od používateľa hjundai »

čo sa tu človek dozvie za kraviny - 80-100E za prezutie? :3020: Autá su citlivé na geometriu? :o
Pre zadávateľa - kludne si to prehoďte ako uznáte za ekonomicky vhodné, o záruku samozrejme neprídete nech to urobíte hoc kde.
Má celoročky, prezuje a jazdí....
Druhá alternatíva čo mu tu radí aby si kúpil ďalšiu sadu, zrejme ďalšie disky a tie nahodil - no to vychádza určite lacnejšie :bye: alebo ďalšiu sadu bez diskov - to je tiež lacnejšie :d :D
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Prezutie pneu a záruka

Príspevok od používateľa oco13 »

20 ecok za R16 koleso.to je kde taky drahy kraj
čo sa tu človek dozvie za kraviny - 80-100E za prezutie?
Celý Nitriansky kraj :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Prezutie pneu a záruka

Príspevok od používateľa ivko1 »

hjundai napísal: 08.09.2023 06:59 čo sa tu človek dozvie za kraviny - 80-100E za prezutie? :3020: Autá su citlivé na geometriu? :o
Pre zadávateľa - kludne si to prehoďte ako uznáte za ekonomicky vhodné, o záruku samozrejme neprídete nech to urobíte hoc kde.
Má celoročky, prezuje a jazdí....
Druhá alternatíva čo mu tu radí aby si kúpil ďalšiu sadu, zrejme ďalšie disky a tie nahodil - no to vychádza určite lacnejšie :bye: alebo ďalšiu sadu bez diskov - to je tiež lacnejšie :d :D
Si pozri cenníky....
Doba kedy ti obuli nové gumy za 20€ je preč, dnes 50€ len tak zahučí ak to je servis niekde na dedine a v meste logicky drahšie.
A samozrejme záleží od veľkosti, aj keď v princípe to je takmer jedno tak pneuservis si vypýta inú sumu pri 16" a inú pri 17"...

K celoročkám - sám ich mám a nie netreba k nim kupovať ďalšie disky, ale obuť na tie čo na aute sú

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných