prevozne SPZ auta uzivaneho v SR

Diskusia o tom najlepšom zo sveta automobilového priemyslu

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

Toto tvrdí FIVA:

FIVA zdvýšila vek historického vozidla. Na Valnom Zhromaždení FIVA v Bruseli bola prijatá nová definícia historického vozidla. Táto znie:

Historické vozidlo je mechanicky pohaňané vozidlo, ktorého vek je minimálne 30 rokov, je v historicky korektnom stave a je v ňom udržiavané, ktoré nie je používané k dennému transportu, a ktoré je vzhľadom k svojmu veku a historickému pôvodu hodné zachovania. Táto definícia znamená podvihnutie veku v kategórii G na vek 30 rokov. V platnosť vchádza táto definícia od roku 2010.

http://zzhv.michales.sk/sk/clanky/fiva- ... radeskills

Je to zvláštne lebo všade sa spomína 25 rokov a FIVA má na stránkach horeuvedený údaj a to isté má uvedené na tlačivách a žiadostiach:

http://zzhv.michales.sk/files/20-file?type=3

* Zákon 405/2000 Z.z. Historickým vozidlom, je vozidlo vyrobené pred viac ako 30 rokmi, uchované a udržiavané v historicky správnom stave, je vo vlastníctve fyzickej alebo právnickej osoby, z dôvodov historických alebo technických, nie je určené na každodenné používanie a má vystavený preukaz historického vozidla vydaný príslušným národným orgánom Medzinárodnej organizácie historických vozidiel (FIVA).


Technický kódex FIVA 1.2
Historické vozidlo je mechanicky poháňané vozidlo vyrobené pred viac ako 30 rokmi, zachované a udržiavané v historicky správnom stave, nachádzajúce sa v starostlivosti osoby alebo organizácie, ktorá ho vlastní pre jeho historické a technické hodnoty, nepoužíva sa v každodennej premávke a má na základe príslušnej žiadosti vydanú identifikačnú kartu FIVA (FIVA Identity Card).


Technický kódex 1.3
Vozidlá sa majú v zásade zachovávať a udržovať v stave, v akom ich výrobca dodal pre verejnosť, vrátane príslušenstva alebo doplnkov ponúkaného výrobcom, alebo bežne predávaného počas normálnej životnosti vozidla.


Prílohy: Pre pridelenie ZEČ doklad o nadobudnutí historického vozidla.


Vyplnenú a podpísanú žiadosť zasielajte na adresu:

Združenie zberateľov historických vozidiel SR
Pri Habanskom mlyne 32
811 04 Bratislava

alebo priamo na riaditeľa testovacej komisie:

Jozef Váry
Nitrianska 487
925 51 Šintava
zdenoTN
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 06.03.2008 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdenoTN »

v minulosti to bolo 25r a teraz je to 30rokov...aby sme to zhrnuli

co sa tyka mojej problematiky...volal som na DI v TN, a bolo mi povedane, ze nie je moznost udelit akekolvek prevozne spz na docasne vozenie ako som mal ja v umysle...

je moznost prevoznych-->nove auto, nutnost prihlasit do 15dni
exportne----> pri vyvoze auta po vlastnej osi mimo SR /tu je nutna aj nezmyselna KO pre predajom/
a potom tie veteranske----> tam sa to riesi atestom hist vozidla + potom na urade dopravy a nakonec na DI

ludovo povedane som "vprdeli" som mlady chalan a nebudem tu mudrovat do polityky a pod nezmyslov,ale tento zakon je riadna k0k0tina, nechapem preco to neobmedzili iba na auta stare max 5-10rokov ...ale tato dan z "LUXUSU" je to teda hovadsky luxus kupit si stare auto v dakedy aj zalostnom stave a zrenovovat ho k svojmu obrazu...naviac clovek je odkazany na import auta zo zahranicia, kedze nas domaci trh je tak zalostne maly na "zaujimagve kusovky"...

beriem tuto temu asi ako uzavretu, riesenie je pre mna len zaplatit to cele komplet a mat obyč tabule..alebo pockat kym auto bude mat 30r a pozerat sa nan v garazi a potom ho prihlasit na veteranske spz....
v inej krajine ho na imaginarnu s.r.o nechcem prihlasovat lebo bude firmene a nie fizicky moje sukromne..




proste cele zle
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

zdeno..,ale ved hned na zaciatku som tvrdil,ze vynimky neexistuju...,jedinou moznostou obist cely System je ten,ze pokial mas niekoho v D,pisat Auto nanho ,teda nemecku registracku a paltit rocnu poistku okolo 200 eur rocne...

Návrat na "VETERÁNY a klasické autá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných