Prevadzka plynu a súčasne benzínu?

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lupa11
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.01.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Prevadzka plynu a súčasne benzínu?

Príspevok od používateľa lupa11 »

Zdravím diskutujúcich,
Mám Fábiu rv.06 1.4 55kw BKY. Rád by by som si dal domontovať LPG. Včera som diskutoval s kolegom ktorý má už 3-tie auto na plyn a spomínal mi, že je možné nastaviť súčasnú prevádzku plyn+benzín (80+20%, 70+30 atď)

Už som čítal o problémoch s podpálením ventilov, "zlepením" benzínových vstrekov a pod.
Môže takáto kombinovaná prevádzka zabrániť spomínaným poruchám?
Ďakujem za odpovede.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kombinovanu prevadzku mas v kazdom pripade, startovat budes len na benzin, tankovat ho budes musiet stale, odporucam nanho aj rozumne jazdit :41c2: , k dalsim ohrozenym veciam si prirataj cerpadlo, katalyzator, vyfuk, lambdu, jazdit na benzin je jednoduche riesenie, ovsem ked prejdes na sporakovu stranu sily, natrafis na dobru kombinaciu - auto, montaz, splynovac, tazko sa k cistemu benzinu vratis naspat :3035:

u tvojeho auta by som privstrek neriesil vobec, staci si preprogramovat vlastnu hlavu troska a bude to v pohode ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

A v čom by akož emala byť výhoda v kombinovanom spalovaní? Lebo toto je bežné ak sa LPG montuje do dieslov lebo plyn potrebuje iskru ako benzín a v diesli nič také nie je, takže LPG sa len pridáva do sania a zapalije sa od vznietenej nafty. No v prípade benzínového motora mi to príde ako... ... no, somarina
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja keby som si mohol vybrat tak by som jazdil 90:10 LPG:benzin.

Pozri na co vsetko trpia priamovstrekove motory ktore nemaju zabudovanu aj pridavnu "nepriamovstrekovu" benzinovu vetvu... a s LPG je to este inaksie.
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

Nevymýšľaj nájdi slušnú dielňu namontuj a hotovo ale nerátaj s tým že usetris len budeš jazdiť viac...... zrazu 200km nieje o peniazoch ale o čase mám už 4ty autiak na lpg a nič iné ani nechcem....mám aj fóbiu 1.4 mpi a má už 405 000km a jazdi teraz síce zapytala za servis LPG ale na benzínke som vždy vysmiaty....
lupa11
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.01.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lupa11 »

Páni ďakujem za komenty :)
Ja nevymýšlam len hľadám najvhodnejšie riešenie. Chcem si auto napriek veku ponechať. Takisto chcem aby bolo v dobrej kondícií ak by ma to stálo aj drahší systém, primazávanie alebo vstrekovanie benz+plyn súčasne apod.
Hľadám niekoho skúseného kto mi odborne poradí, žiadne krčmové reči :)
magnetique
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 07.12.2007 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa magnetique »

Nemusis vymyslat sucasnu prevdazku, v kazdej dielni ti povedia, ze na niekolko nadrzi LPG mas vyjazdit jednu benzinovu aby benzinove casti zostali v dobrej kondicii. To je pre mna tiez isty sposob sucasnej prevadzky nie? Aj ked viem ze si to myslel inak...

Ja to nedodrziavam, resp. dodrziavam svojsky, po vyjazdeni LPG sa na pumpu moc neponahlam a teda po kazdej nadrzi spravim nieco aj na benzine, neratajuc benzinove starty.
[URL=https://www.spritmonitor.de/en/detail/1210186.html] [img]https://images.spritmonitor.de/1210186_6.png[/img] [/URL]
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Keď je LPG systém na aute dobre urobený a nastavený, tak benzínové štarty by mali postačovať na preverenie benzínového pohonu, prípadne ešte tak ako píše magnetique občas pár km pojazdiť na benzín.
A čo sa týka všelijakých domazávaní, jedine pomastíš kapsu toho čo ti to tam namontuje a čo bude predávať tú gebuzinu, aj u toho platí rovnako že dôležité je správne nastavený plynový systém, žiadna chudobná zmes. Potom nech sa už deje vôľa božia.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Treba si uvedomiť , že privstrek benzinu sa da naprogramovať na fungovanie v oblasti zvyšeného výkonu motora, teda vtedy ak by bola požiadavka na taký vysoky prietok plynu,
na ktorý by plynový system už nestihal

napr. 8 valcovy turbo motor u Porsche Cayenne napr.

vobec to nie je tak ako si myslí zadavateĺ temy ,že ked naštartuje začne mu do valcov púšťať sučasne aj plyn aj benzin

ak by sa také dačo stalo ,
system to vyhodnotí ako PORUCHU !!!!
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

lupa11 napísal:Páni ďakujem za komenty :)
Ja nevymýšlam len hľadám najvhodnejšie riešenie. Chcem si auto napriek veku ponechať. Takisto chcem aby bolo v dobrej kondícií ak by ma to stálo aj drahší systém, primazávanie alebo vstrekovanie benz+plyn súčasne apod.
Hľadám niekoho skúseného kto mi odborne poradí, žiadne krčmové reči :)
Odborna rada je taká,že motor Š felicia označovany tiež kodom 781.136

je konštrukčne velmi jednoduchy motor , ktorý vieš doma servisovať BEŽNYM NARADÍM v domacich podmienkach


:4012:
vratane nastavovania ventilových voli,čo je najpodstatnejšie pre fungovanie benzinoveho motora pri prevadzke na LPG
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Re: Prevadzka plynu a súčasne benzínu?

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

lupa11 napísal:Zdravím diskutujúcich,
Mám Fábiu rv.06 1.4 55kw BKY. Rád by by som si dal domontovať LPG. Včera som diskutoval s kolegom ktorý má už 3-tie auto na plyn a spomínal mi, že je možné nastaviť súčasnú prevádzku plyn+benzín (80+20%, 70+30 atď)

Už som čítal o problémoch s podpálením ventilov, "zlepením" benzínových vstrekov a pod.
Môže takáto kombinovaná prevádzka zabrániť spomínaným poruchám?
Ďakujem za odpovede.
Vola sa to pridavok benzinu a na vacsine modernych splynovacoch sa da nastavit podla zelania zakaznika.
Dnes uz je to bezna vec
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Presne tento motor 1,4 55kW BKY mám v VW Polo. Je tam namontovaný plyn cca 4 roky. Žiaden prívstrek benzínu to nepotrebuje.
Treba si dobre vybrať montážne stredisko a dať LPG namontovať. To je všetko.
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Ja som nepovedal, ze to potrebuje kazdy motor :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných