Preteky - nehoda

naše súťaže, fotky z akcií, informácie o motoristických akciách a zrazoch

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

oco, nemala ich tam pustiť, mala na nich kričať spoza pásky... lebo ako vidíme zasa raz náhoda bola blbec...
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

tymto ludom tiez asi chybal pud sebazachovy ked sa pretekaram vrhali rovno do cesty :
https://www.youtube.com/watch?v=cSN9Vb5 ... re=related :41c2:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
marek11111
Príspevky: 1887
Dátum registrácie: 05.01.2010 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek11111 »

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A vinu hádžu na vodiča lebo išiel rýchlo a nezvládol riadenie. Na pretekoch... :::
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Podla nového to hádžu na vietor, ktorý "nadlahčil" vozidlo pri prejazde horizontom...

Ako je to smutné, ale asi slabé zabezpečenie trate, keby sa to stalo mimo obec tak tam sa to naozaj ťažko stráži, ale v obci ???
Z tých dvoch dalších poranených, bol údajne jeden traťovák, tomu rozumiem, ten je tam chudák vystavený, ale jedna z mrtvych by mala byť jeho priatelka, ktorá bola pri nom, kde nemala čo robiť, on sám ju mal vyhnať...

Ešte že som tam nešiel, lebo po príchode by som zistil že to je zrušené
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nadľahčil-nenadľahčil, diváci musia byť v takej vzdialenosti, aby sa ani pri najhoršej zhode okolností nič nestalo! A nie stáť na vonkajšom oblúku zákruty aj s deckom (nedávno v ČR) alebo za páskou (nedávno u nás). Alebo za horizontom stáť tesne pri trati, aby som dobre videl alebo urobil super fotky. A o tom, že henatké malé deti tam nemali čo hľadať, ani nevravím...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neviem či niektoré z nich neboli akože na vlastnom pozemku, kde bola inak zakázaná zona, toto som zažil na Barumke, kde si šiel pozerať akože od suseda aby si "videl" a od auta ta delí iba plot...
Usporiadatel je povinný zabezpečiť verejné miesta.

Velmi málo info je vonku a ťažko z toho usudzovať
marek11111
Príspevky: 1887
Dátum registrácie: 05.01.2010 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek11111 »

cicmanec - :2f93:
podľa toho čo som videl v správach tak tých divákov zrazilo len pár metrov od cesty. Hádzať vinu na vodiča alebo vietor je smiešne. Zodpovednosť je na pleciach organizátorov a samotných divákoch. Organizátori to tam mali nekompromisne "upratať" alebo dať trať inde ak to nevedia zvládnuť. A diváci by mali mať aspoň trochu rozumu a nestáť pri ceste. Na rely neexistuje bezpečná zóna, auto môže havarovať kdekoľvek a aj súčiastky z neho môžu lietať pekne ďaleko. Bolo by na zváženie neorganizovať preteky v meste a obytných zónach.
Úprimnú sústrasť rodinám obetí.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

tu sa mi natiska otazka: "som vo vlastnom baraku v blizkosti trate, vrazi tam sutazne vozidlo a zabije ma. Tiez som tam nemal co robit a mal som ist prec,napr. do Tesca?"
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

nešťastie nechodí po horách ale po ľuďoch

takýmito tragédiami si prešli pred cca 20rokmi aj iné vyspelé motoristické krajiny. Poučili sa z toho ako tragédiám predchádzať.
To isté platí aj pri futbale a fanúšikoch futbalu. Tiež nám treba čas a dospieť.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Video k téme, prečo nestáť za páskou... Nie je to najkrajší pohľad, trocha tvrdšie video...

http://www.mojevideo.sk/video/17359/pre ... onach.html
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Tá páska je tam asi pre srandu králikov. Neviem, či to tak robia, ale ja by som proste urobil dva-tri okruhy počas celej trasy s policajtmi v civile, ktorí by natvrdo každých pokutovali, ktorí nestoja správne. Jedine to by dokázalo zachrániť niekoho zdravie, či život. Je to smutné, ale je to tak...
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

existuje predsa niečo také ako vlastná zodpovednosť!!!

Nevidím dôvod,prečo hľadať chyby tam kde nie sú. Ak plot ohradzuje nejaké vlastníctvo, ako môže byť ťažké pochopiť, že páska plní funkciu plotu.

Do 18rokov je zodpovednosť rodičov, potom je zodpovedný každý sám za svoje činy, ale toby sme nesmeli žiť v postkomunistickej krajine, kde je všetko na hlavu!!!!
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Čo k tomu dodať, 4 životy v čudu a iba pre ludskú hlúposť, konečne sa k tomu v CZ vyjadrili odborníci a nie krčmový kecálkovia http://www.ewrc.cz/ewrc/show.php?id=210 ... radiu-kiss

Pekne tam povedal Antonín Tlusták, železnica tiež nie je opáskovaná a predsa každý vie že tam nemá čo hladať.

V CZ neustále "riešili", že odkial - pokial bola zakázaná oblasť, či to je po tabulku od cesty, či 2m za tabulkou, bla bla bla...

Návrat na "Súťaže, Akcie, Auto-Moto zrazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných