Preteky - nehoda

naše súťaže, fotky z akcií, informácie o motoristických akciách a zrazoch

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

VOJTO55 napísal:...Vodičovi hrozí až 10 ročná basa-dosť za ľudskú neopatrnosť...u nás sa stal prípad,keď opitý vodič zabil tiež 10 ročného chlapca na bicykli a dostal 2 roky...a neboli to preteky,žiadne pásky...
To si niekde vyčítal ? Lebo už som nečítal novinky na portáloch, ked už by teda mal ísť niekto do basy, tak ten čo sa staral o poriadok a nezabránil ludom aby vstupovali na miesto kde to bolo zakázané...
Chudák jazdec podpisuje že závodí na vlastné triko, ked sa zabije je to jehio chyba a ešte on si má akože odsrať hlúposť za iných (tratový komisár/obeť)
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

presne... pretekar je na trati s vedomim, ze je na UZAVRETEJ trati, keby nebola trat uzavreta, pretekar by si mal a musel pocinat tak, ako v beznej premavke, tzn. nemohol by ist viac ako 50 km/h, dodrziaval by ostatne ustanovenia a aj jeho auto by muselo splnat ine technicke poziadavky...

na cas.sk to pisu takto:
Podľa hovorkyne bolo v prípade začaté trestné stíhanie pre všeobecné ohrozenie. Za takýto čin je trestná sadzba 4 až 10 rokov.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...ivko1...je to už na AZETE...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

cviro123 netvrdím že by mal ísť do basy ten čo nezabránil vstupu na zakázané miesto , ale rozhodne nie šofér ako tu bolo vyššie spomenuté...

V tomto prípade podla mna nenesie zodpovednosť nikto s organizátorov ale ked už by to chceli niekomu trochu "prišiť" tak osobe zodpovednej za bezpečnosť , iné by bolo keby stáli v "bezpečnej" zone a auto ich tam trafilo, to by bol určite prúser, ale vždy by to malo byť mimo jazdca - on nie je ten kto je povinný zabezpečiť bezpečnosť po pri dráhe...
Naposledy upravil/-a ivko1 v 12.08.2012 18:51, upravené celkom 1 krát.
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

ide zjazdár na pretekoch a vyletí z trate a pri tom zabije diváka, ktorý stál vedľa trate za páskou. Kto je vinný?

No a teraz to dajme do súvisu s týmito pretekmi.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Niekde frajerka na webe čítala, že za nehodu môže vodič za to že mal pod autom pneumatiku , kôli ktorej nemohol poriadne ovládať vozidlo, toto teda vyvraciam, pretože pneumatiku pod autom mal pán Gallo na Fiate 128 ...
[img]http://2i.sk/2i/t/820cc1eb38.jpg[/img]
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

neviem či mám presné info , ale podla mojich vedomostí začalo chvilu pred nehodou pršať, deti utekali schovať sa pod zastávku. Tá žena prišla len pár sekúnd !! pred nárazom skontrolovať (a možno vyhnať) dcéry. Otec stál mimo , teda za páskou .
Neviem súhra náhod???? , alebo máme všetci svoj osud určený???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nie, nepršalo ja som prišiel do mesta na 15:00 kedy mali oficialne začať prvé ostré preteky motocyklov, pravdepodobne kôli daždu pred tým boli treningy posunuté a pri mojom príchode jazdili autá, kedy súčasne vyhlasovali že motocykle sa o chvílu pripravia na štart, tak že to bol asi stále len tréning áut
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

Neštastná náhoda.Áno stáli mimo vymedzený priestor,ale páska nieje ochranný múr.Kludne mohol vyleteť mimo zastávku a tam stojacim by to takisto nepomohlo.Bohužial smola.RIP.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak ale nepôjdem pred pásku len preto, že ma môže zabiť aj za páskou, nie?
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

bombalino napísal:Áno stáli mimo vymedzený priestor,ale páska nieje ochranný múr.Kludne mohol vyleteť mimo zastávku a tam stojacim by to takisto nepomohlo.
Ale keby boli za nou, tak ziju. Proste boli tam, kde nemali co robit a to je alfa a omega celej tragedie. Keby tam neboli, nic by sa nestalo- okrem zdemolovanej zastavky.
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

Samozrejme veď som napísal bola to smola a neštastná náhoda.Iba som poukázal nato,že ani páska neznamená že ťa nič nezabije.
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Chdatka deturence :..:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico , ale tá baba bola matka čo len išla skontrolovať svoje deti .Možno ich išla práve vyhodiť lebo zbadala že tam nesmú byť. Ten chlapík v telke to jasne povedal, prišla možno 5 sec. pred tým ako ten bavorák vyletel.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

Občas chodím ako divák na preteky, JankovV, OstráL,... a vždy sa nájdu smelí zajkovia, ktorí sa postavia do zóny kde je to zakázané a riadne označené, a stretol som sa stým že div toho usporiadateľa nenamlátili, lebo ich odtial vypratal, ale jednu bandu uprace a 2-á tam príde a zase to isté..., ale ked chcú mať super záber, tak nech ssa páči, len už ho nemusia potom pozerať.

Návrat na "Súťaže, Akcie, Auto-Moto zrazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný