Preplatenie nahradneho vozidla

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jpupi
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.04.2014 18:42
Zdieľať na Facebook

Preplatenie nahradneho vozidla

Príspevok od používateľa jpupi »

Zdravim,
Stala sa mi dopravna nehoda, resp skodova udalost. Chalanisko mi nedal prednost, presiel na cervenu a narazil do mna. Auto mam momentalne v servise a podla servisaka to vyzera na koniec oktobra, lebo maju plnu klampiaren. Auto mam pisane na firmu a ako poskodeny by som si rad uplatnil nahradne vozidlo, ktore by sa potom preplatilo z jeho pzp. Poistovnu ma Allianz. Volal som tam, a povedali mi, ze na nahradne vozidlo mam narok v rovnakej alebo nizsej triede. A ze sa to preplaca tak, ze likvidator urobi nejaky prieskum cien aut poziciavanych v danom regione, odkial bolo auto pozicane a podla toho urci nejaku cenu a tu mi preplatia. Tomu trosku nechapem, akoze ked si poziciam auto za 22€/den, a likvidator najde za 20€/den, tak mi preplatia len za tu sumu? To mi pride zvlastne. Mate niekto skusenosti s tymto? Dakujem
jpupi
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.04.2014 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jpupi »

Nevravim, ze si ho poziciam na mesiac, mozno na 2 tyzdne. A mali by to preplacat na dobu nevyhnutnu na opravu, co samozrejme je aj cakanie na klampiara. Bolo by fajn, keby sa vyjadri niekto, kto ma s tym skusenost
carbi
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 28.02.2010 09:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carbi »

tiez som mal nedavno nehodu a tiez nevinne, nedal mi panko prednost mal poistovnu allianz, prisiel obhliadac pofotil vypocital a dal mi navyber servis ktory mi dal nahradne vozidlo na celu dobu opravy co bolo asi mesiac nic som nedoplacal
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Preplatenie nahradneho vozidla

Príspevok od používateľa hjundai »

Mne príde zvláštne že tebe to príde zvláštne.... to ako napr. tvoj kamoš bude mať požičovňu kde bude Fabia za 100E/deň a ty to budeš chcieť preplatiť... A na mesiac že? A poisťovňa to má zhltnúť.... a potom sa nečudujem že PZP pôjde nahor...To len Slováka napadne.
jpupi
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.04.2014 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jpupi »

To nevravim, samozrejme ta cena ma byt primerana. Len ja teraz mam travit cas vyhladavanim pozicovien a porovnavat ceny? Skor mi ide o taku vce, ze v case, ked bude likvidator robit prieskum, tak mozu mat nejaku akciu a bude tam napr cena 15€/den. Ja poistovnu odrbavat nepotrebujem, ale nepotrebujem byt ani odrbany. Ked viem, ze tu je ta moznost vyuzitia nahradneho vozidla, tak to rad vyuzijem. Z mojej strany bude vsetko korektne
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

jpupi
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.04.2014 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jpupi »

carbi napísal:tiez som mal nedavno nehodu a tiez nevinne, nedal mi panko prednost mal poistovnu allianz, prisiel obhliadac pofotil vypocital a dal mi navyber servis ktory mi dal nahradne vozidlo na celu dobu opravy co bolo asi mesiac nic som nedoplacal
Viem, ze existuje moznost auto za auto v niektorych servisoch. Ten tvoj takuto moznost asi ponukal a nic si neuctoval poistovni, alebo mohol to byt nejaky zazmluvneny servis. Moj servis ponuka auto, ale za poplatok. Je to o triedu vyssie, ale nakolko tam mam na opravu svoje auto, tak cena je taka, ako z nejakej pozicovne auto mojej triedy.
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Mal som náhradné auto cca 2 mesiace a nebol problém. Platil som to ja a faktúru preplatila poisťovňa samozrejme znížernú o dph. Bolo to cca 2000€.
jpupi
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.04.2014 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jpupi »

A mal si Allianz? Ak nie som platca DPH, by som nemal mat znizenu sumu o DPH, ano?
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Keď som to ja riešil muselo byť auto firemné. Ak je a nie si plátca tak samozrejme v plnej výške.
jpupi
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.04.2014 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jpupi »

Dakujem za odpoved.
uwa0918333222
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.04.2016 20:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0918333222 »

Nazdar
Poisťovňa preplatí NV z PZP v takomto prípade

-Nemáš na seba,alebo na firmu zaevidované dalšie vozidlo,ktoré by si vedel využívať-nárok na NV musí byť opodstatnený!
-Maš nárok na NV rovnakej kategórie,alebo o kategóriu nižšie.Servis ti može požičať aj Audi A8,ale musí učtovať prenájom ako za napr.Octaviu
-Cena 20€/deň,alebo 25€/deň je pre poisťovňu primerená-s tým by som si hlavu nelámal
-Poisťovňa uhradí prenájom len počas doby opravy!!!Keď je auto opravené a servis čaká na likvidáciu a vystavenie krycieho listu-táto doba sa nepovažuje za opravu!!!Na toto pozor!!
-Počet dní prenájmu-teda jeho nárok vypočítava poisťovňa,resp.likvidátor-vypočítava sa to z kalkulácie opravy-maš tam celkový čas na opravu a lakovanie-tieto časi sa zrátavajú,priráta sa neaký čas na dodanie ND a potom to dávaju deleno 8h-nakoľko maš 8h prac.čas-S pravidla posisťovňa uhradí bez neakého závažného problému cca 10 dni!!!Nie výmena jedného náraznika alebo čelné sklo!!!Všetko nad musia byť závažné opravy-auto na stolicu-rovnanie,vystrelené airbagy atď
jpupi
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.04.2014 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jpupi »

No auto mi caka na opravu, pretoze sa caka na diely a este sa caka aj na klampiaren, pretoze servis ma dost buraciek. Auto je nepojazdne, predna prava cast je znicena, svetlo rozbite, blatnik, podblatnik, urcite to nie je oprava na 2 dni. Mam este pisanu staru fabiu na seba, ale to nie je firemne auto a urcite nesplna take podmienky, aby so ho vyuzival na firemne ucely. Myslim si, ze tu ide o to, kolko aut mam pisanych na firmu.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

no keby som mal dat dvojku za požicanie radsej budem chodit aj na fabii.mne je jedno ci mam auto novsie alebo starsie.hlavne že odveze a doveze.ale je to samozrejme o ludoch...za taky cas opravy musis mat odtrhnute pol auta ale aj tak by to nemalo trvat viac ako dva tyzdne aj keby ti vythlo motor s napravnicu.to keby mi dali taky termin hned by som sa otocil v lufte a dal tomu co to urobi rychlejsie.to su inaksi pani v servise.asi tam pojdem robit.nikam sa nenahanaju.to co pises ze je poskodene...to je len skrabnute.asi si nevidel dobru trhanicu. :40bd:
jpupi
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 10.04.2014 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jpupi »

ja netvrdim, ze to bola velka buracka. ale bude sa cakat na original diely, a to vyklepanie, zevraj maju vela buraciek. teraz tam auto len stoji. Aj ked mne tiez pride ten termin opravy dost dlho

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných