Preplach motora - áno, nie?

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Preplach motora - áno, nie?

Príspevok od používateľa makrela »

Ako sa odborníci staviate k používaniu vecí ako je čistič motora , používa to niekto , alebo to už použill , je to k niečomu dobré , nemôže to v motore uvolniť väčšiu usadeninu , ktorá potom narobí viac zla ako osohu, mám 172000km , ak to má niečo do seba je to pri týchto km vhodné použiť. Poprosím o názor hlavne odborníkov (empéčko, mhlavatý, môže byť aj čičmo) sprdávači dnešok vynechajte, je sviatok. Vďaka http://www.olejshop.sk/aditiva/p/liqui- ... ml-li1019/
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

ked si pozres specifikaciu oleja, tak asi vsetci vyrobcovia sa chvalia, ze presne toto iste uz v tom oleji je, takze nie je potrebne nic ine.
Na jednej strane nemas co pokazit, ak ten cistic pouzijes, na druhej strane nikto nevie aka chemia v tom je, takze ci to nebude mat vplyv na nieco ine v motore. Kedze to cisti usadeniny, tak to musi byt chemia.....
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Aha , cubicomp , vďaka za odpoveď , kvôli tomuto sa pýtam-

--------------------------------------------------------------------------------

Tak se zase vracím na toto vlákno. Potíže které popisujete jsem měl taky (viz strana 1). Říkám měl. Už jsem to popisoval i na jiných vláknech. Po mnoha útrapách se škubnutím při startu a vypnutí (mimo jiné jsem zaplatil 25 000,- za kontrolu a opravu vstřiků) jsem demontoval vstřiky a změřil tlaky ve válcích. A bylo to jasné. Zapečené kroužky. Před výměnou oleje jsem nalil čistič do oleje a projel jsem auto. Už po cestě se projevily účinky tak, že motor začal docela silně kouřit, ale jenom chvilku. Pak kouř zmizel. S ním téměř zmizelo i trhnutí při startu a vypnutí. Došlo k výraznému zlepšení, hlavně při vypnutí. Při startu to ještě trochu cukne. Takže při příští výměně jdu zase do čističe.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nic nepouzivat, 172.000km este nie je ani skonceny zabeh toho motora a na valcoch je vidno honovanie (=finalnu upravu povrchu z vyroby).

neries.
nepreplachuj.

davaj kvalitny olej a hlavne ho tam nedrz 30.000km ale maximalne 15.000km

to je najdolezitejsie co mozes pre motor spravit nech ti automechanici rozpravaju co len chcu.
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Hou key, verujem ti ,olej mením 10 000 max 15 000km.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak sa bojíš, že sa v motore niečo uvoľní na čo iné chceš ten preplach použiť? :41c2:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mna by hlavne zaujimalo o aky motor sa jedna a co ta vedie k tomu ze spekulujes nad tym cističom. Mas s nim nejaky problem s ktorym si nevies dat rady (o com pochybujem) alebo to chces spravit len s polopresvedcenia ze tym motoru ulahodis (co je mimochodom hlupost) TAKZE ZIADNY CISTIC POKIAL JE MOTOR OK!! A pokial motor nie je OK tak tiez to nebude tym ze ho treba precistit. Mimochodom myslis si ze ten 500ml cistis ako o nom pisu za tych 10 minut na volnobehu ked ho tam nalejes ten motor vycisti? Neviem neviem. Mozno soudruzy o tom vedia viac. Podla mna by ho tam muselo byt naliateho aspon 5 litrov a po vypusteni oleja a nie do stareho oleja a bolo by sa kus na aute treba povozit a nie 10 minut sa divat nan na volnobehu a v kutiku duse si namyslat ze joj aky cisty budem mat zdnuka motorík
duro8
Príspevky: 632
Dátum registrácie: 26.02.2007 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duro8 »

...raz som to použil do Favorita ešte.......ako som to nalial motor najprv začal ist nepravidelne akokeby išiel zdochnut po par kilometroch išlo perfektne, skutočne som cítil lepší tach a chod motora.....asi po pol roku, alebo roku ale zdochla koza....motor naopak citelne sa znižil tach motora a už som to tam viac nedaval.......takže radšej to nedavaj do motora......pravdepodobne ak to daš raz musiš to davat opatovne po každej vymene oleja
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

preplachovanie motorov takýmito prípravkami našim zákazníkom nedoporučujeme.

ak chceš prepláchnuť motor, tak sprav nasledovne:

po výmene oleja sprav po pár desiatkach kilometrov ďalšiu výmenu oleja. sleduj čo z motora vypúšťaš. ak tam bude nejaký bordel, čo vzhľadom na Tvoju starostlivosť neprepodkladám, tak cyklus zopakuj.

ja som sa zo zvedavosti pozrel do hlavy valcov môjho volva - ná 250 tis km, pravidelný servis - všetko je ako nové, krásne.

Pri pravidelnej údržbe a normálnej jazde, akýkoľvek motor musí dať bez problémov polmilióna kilometrov bez zásahu
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa makrela »

cicmanec napísal:Ak sa bojíš, že sa v motore niečo uvoľní na čo iné chceš ten preplach použiť? :41c2:
Nedá sa povedať že sa bojím , je mi jasné že sa uvoľní, keď je to čistič motora , ide o to čo a hlavne akej veľkosti, teraz som čistil turbo, a zo zvodov sa uvolnovali kusy jak Brno.
Nakoniec nehovorím že ho chcem použiť , len som sa pýtal či je to dobrý nápad , a ak by ste nápísali že , je to fasa vec z času načas napr. ako prevencia , tak by som ho použil , preto že :
Patko 1 --------------------------------------------------------------------------------

Tak se zase vracím na toto vlákno. Potíže které popisujete jsem měl taky (viz strana 1). Říkám měl. Už jsem to popisoval i na jiných vláknech. Po mnoha útrapách se škubnutím při startu a vypnutí (mimo jiné jsem zaplatil 25 000,- za kontrolu a opravu vstřiků) jsem demontoval vstřiky a změřil tlaky ve válcích. A bylo to jasné. Zapečené kroužky. Před výměnou oleje jsem nalil čistič do oleje a projel jsem auto. Už po cestě se projevily účinky tak, že motor začal docela silně kouřit, ale jenom chvilku. Pak kouř zmizel. S ním téměř zmizelo i trhnutí při startu a vypnutí. Došlo k výraznému zlepšení, hlavně při vypnutí. Při startu to ještě trochu cukne. Takže při příští výměně jdu zase do čističe

toto je z mareáckeho fóra a mám podobný problém, pri štarte a vypnutí strasie motorom , možno je normálne , a možno nie, takže ak by som preplachom nič nepokazil , tak som to chcel vyskúšať. Motor je 1.9Td , makarón fabrika typ Marea. Toť vsjo
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

len ty radsej nic neskusaj a neexperimentuj a zamysli sa co by asi tak ten pollitrovy cistic za 10 minut na volnobehu mohol vycistit aby sa ti ten motor prestal triast. Absolutne nic, jedine co precisti bude tvoja penazenka. Mozno ten pepik si mysli ze mu to pomohlo na zapecene kruzky ale ja si to nemyslim. To by musela byt sakra chemia
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ja ked som menil olej+filter vo fiate uno 1.3 D tak bol po par km zase cierny a pritom som vypustil cely olej. myslite ze by ten cistic pomohol :28b7:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> teraz som čistil turbo, a zo zvodov sa uvolnovali kusy jak Brno.

to je ale ine, tu nachadzas vysledky ekologickeho myslenia (=pouzitim EGR ventilu dochadza v "modernych" autach uz skoro 15 rokov k tomu ze CAST VYFUKOVYCH SPLODIN neodchadza vyfukom von ale sa vracia naspat do spalovacieho procesu a tu si nazorne videl co to znamena)...

a bud rad ze si este nemal tu cest stretnut rozpileny DPF/FAP filter, to je teprv rakovinka...

PS: v tom motore to je ine, v sani nemas mazanie, v sani nemas take obrovske teploty, v sani nemas take obrovske tlaky atd, atd, cize tam sa to vlastne nema ako cistit len "samospadom" ktory proste neexistuje. Je to bohuzial normalne pre vsetky dieslove motory poslednej doby.


PS2: drtiva vacsina cistiacich/preplachovacich pripravkov je postavena na zaklade chloru, poznas z bazena. Tesnenia v motore, gufera, a v principe vsetko kovove miluje chlor asi tak ako by si ty a ja miloval teplo na vrchu Mount Everestu v tielku. Zrejme aj preto klakol ten obstarozny motor vo favorite, zrejme mu to definitivne pomohlo ale to je samozrejme spekulacia z mojej strany.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Biker, vyčistí ti olej takmer do priesvitna. :d :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mám jedinú ale zato nepríjemnú skúsenosť.Požiadali ma chlapci z autobazáru že si u mňa vymenia olej a prísadu dali.Motor sa úplne neskutočne rozklepal.Samozrejme ho rýchlo zastavily a vypustil sa hrozný humus riedky ako voda.Klepot ale zostal aj po novom oleji.Neinteresoval som sa do toho,neviem ako to dopadlo.Jedno je ale isté,ke´d vidím motory zvnútra,naložené karbonom že sa dá sťahovať nožom ako lekvár,nuž nemyslím si že je zrovna terno to dostať do krvného obehu.Tie úsady držia na všetkom tak dokonale,že aj Mafrasol ich dá preč až na druhé vapkovanie.Netvrdím jedno ani druhé,za istejšie považujem neliezť na ľad.Je velmi zaujímavé,a toho sa každý striktne drží,nikdy u mnohokilometrového motora čo bežal na bežný olej 15w ho už nemeniť za 5W.Tu si je každý vedomý nebezpečenstva rozpustenia úsad a iba motorvrah to urobí.Z dvoch možností považujem za rozumné si vyberať menej nebezpečnú alternatívu.

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných