Prepis vozidla na nového majiteľa pri predaji ELEKTRONICKY

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Prepis vozidla na nového majiteľa pri predaji ELEKTRONICKY

Príspevok od používateľa denial »

Dobry den,

chystam sa predat vozidlo a chcem ho prepisat elektronicky hned pri predaji na noveho majitela (aby som nemusel chodit na policiu). Snazil som sa tu aj nieco uz o tom najst, ale celkom sa mi nepodarilo ...

Takze dopracoval som sa k stranke
https://portal.minv.sk/wps/myportal/dom ... lastnictva
ktora mi po instalacii programov eID klient a D.Signer/XAdES funguje iba v internet exploreri (firefox aj chrome pisu stale Inicializácia aplikácie D.Signer/XAdES zlyhala.)

Mohol by mi niekto, prosim, potvrdit, kto uz s tym ma osobnu pozitivnu skusenost, ci staci vyplnit ten formular
Žiadosť o oznámenie ukončenia vlastníctva vozidla

[img]http://s16.postimg.org/qaczk2z4h/predajauta.jpg[/img]

alebo je potrebne este aj nejake splnomocnenie od noveho majitela, ze suhlasi s prepisom na jeho meno a ak ano, ako sa presne vola predmetna elektronicka sluzba a aky je tam postup?

Musi mat aj kupujuci elektronicky obciansky preukaz a zaruceny elektronicky podpis, aby sa to dalo na neho odhlasit elektronicky?
(ci si to uz on prihlasi na seba osobne na policii, ma az tak nezaujima)

Vdaka.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

nieco podobne som riesil minuly tyzden. Ja som chcel nahodit cez PC moje splnomocnenie do systemu aby auto mohol na mna predavajuci odhlasit a nemusel som mu ho posielat postou. Na stranke ministerstva sa pise toto.

,,Pri odhlásení vozidla do iného okresu je držiteľ vozidla povinný predložiť písomné plnomocenstvo s osvedčeným podpisom osoby, na ktorú sa držba vozidla previedla alebo dokladu o nadobudnutí vlastníckeho práva k vozidlu s osvedčeným podpisom osoby, na ktorú sa držba vozidla previedla.
UPOZORNENIE: Povinnosť predloženia písomného plnomocenstva alebo dokladu o nadobudnutí vlastníckeho práva k vozidlu s osvedčeným podpisom neplatí, ak:
a) ak osoba, na ktorú sa držba vozidla previedla, zaslala orgánu Policajného zboru plnomocenstvo prostredníctvom elektronickej služby zavedenej na tento účel. ,,

Samozrejme ze toto splnomocnenie som tam elektronicky nahodit nemohol lebo ziadna taka moznost v systeme nie je. Volal som na minsterstvo ze ci im nemrda na gebule ze naco pisu nezmysly. Nejaka mudra pani mi zacala vysvetlovat ze ano splnomocnenie mozete zadat do systemu v podobe PDF ale moze to urobit len predavajuci a musi mat tiez elektronicky zaruceny podpis. Tak do materi aj s celou republikou vsetko len komlkuju a miliony davaju na programya nic nefunguje ako ma. Este aj policajt u nas mi povedal ,,ved to ty mozes nahodit do systemu a ked predavajuci pojde na teba odhlasit auto tak ja to v systeme uvidim.,, Konsky looofas tam uvidi ked sa to tam neda nahodit. Takze ty si pytaj od kupujuceho majitela splnomocnenie a podla toho co mi tetka povedala mozes ho ty do systemu nahodit a potom mozes auto nanho odhlasit. Inak som zvedavy kto bude overovat platnost splnomocnenie a ako ked ho tam posles len oscanovane.
lorry
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.12.2007 15:38
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorry »

že nezabudnite v sobotu volit vsetci SMER za tieto priblble predrazene stranky ktore nefunguju a nielen to.....
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Smer nesmer kradnut kazdy koho tam zvolime. Ale tieto hovada kradnu a este sa nam aj smeju do oci a manupuluju s nami. Zhrnat a balit do alobalu miliony, kupovat 5eurove sifony do skolstva po 270e a aj tak s tym nikto nic neurobi lebo kazdy ma svoje maslo na gebuli
lorry
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.12.2007 15:38
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorry »

Nie ze smer nesmer....ale smer isto nie...su tu jasne kauzy...ct, kompa, vahostav....maju chytene sudnictvo, policiu, kto ich ma kontrolovat ? ...takto to dalej nemoze ist, a zakony o stacani tacho a podvodoch dph stoja za prd, doplatia ba to poctivi predajcovia... co ked vykupis nahodou pred 10rokmi stocene auto a nevies o tom, vina padne na teba.... alebo kupis auto a predavajuci neodvedie dph tak ho musis doplatit ty.... cize smer nepostihuje zlodejov ale zaplati to poctivy podnikatel. Ved co budu nahanat bieleho kona.... matovic ma pravdu, chrania zlodejov,robia pre seba
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

pockajte mnohi dostanete povolebny darcek za vyprsane technicke kontroly.
plus aj ked sa podari poslat elektronicku odhlasku hurka stale moze povedat ze ju v jeho systeme nevidi a ked natrafite na spravneho kupujuceho zacne sa kolotoc dohadovania o papierovani co ma kto komu poslat.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

myslite si ze ked tam pride po volbach niekto druhy ze vsetko to scoho teciu peniaze zrusi snivajte svoj sen z Matovicom dalej
lorry
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.12.2007 15:38
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorry »

takze slovenska klasika - radsej volit smer mensie zlo.......odporucam precitat knihy BANDA ZLODEJOV a GORILA potom sa spamatate.....
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

braga napísal:myslite si ze ked tam pride po volbach niekto druhy ze vsetko to scoho teciu peniaze zrusi snivajte svoj sen z Matovicom dalej
Budú kradnúť ďalej aj ostatní, ale ide o to či aspoň niečo pri tom kradnutí urobia aj pre svojich živiteľov.Pretože pán s mojou tvárou vie LEN kradnúť.O ,aby som mu nekrivdil, ešte vie aj klamať, a podvádzať.Ale tým sa výpočet jeho úspechov končí.
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denial »

dňa 1. 1. 2016 sa stala účinnou novela zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke, ktorá ustanovila povinnosť predkladať pri zmene vlastníctva vozidla (§116, §116a):
- písomné plnomocenstvo s osvedčeným podpisom osoby, na ktorú sa držba vozidla previedla alebo
- doklad o nadobudnutí vlastníckeho práva k vozidlu s osvedčeným podpisom osoby, na ktorú sa držba vozidla previedla

Spomínané doklady nemusíte predkladať v prípade, že osoba na ktorú sa držba prevádza je osobne prítomná na orgáne Policajného zboru pri ohlasovaní zmeny prevodu držby vozidla na inú osobu, ide o osobu blízku držiteľovi vozidla (príbuzný v priamom rade, ide o rodiča, prarodiča, potomka, súrodenca, manžela alebo manželku žiadateľa) alebo ak osoba, na ktorú sa držba vozidla previedla, zaslala orgánu Policajného zboru plnomocenstvo prostredníctvom elektronickej služby zavedenej na tento účel.

Z uvedeného vyplýva, že nový majiteľ môže udeliť splnomocnenie aj elektronicky. Zasielame Vám link na formulár elektronickej služby.
https://portal.minv.sk/wps/myportal/dom ... omocnenia/
Elektronický formulár je potrebné podpísať zaručeným elektronickým podpisom. Zobrazenie formulára je podmienené prihlásením sa na portál.

Ak zašle nový majiteľ vozidla splnomocnenie prostredníctvom elektronickej služby, vy ako pôvodný majiteľ vykonáte iba úkon odhlásenia vozidla. Nový majiteľ má potom 30 dní, aby vozidlo do evidencie prihlásil.

Zasielame Vám priame linky na elektronickú službu odhlásenia vozidla. Zobrazenie formulára je podmienené prihlásením sa na portál.:
https://portal.minv.sk/wps/myportal/dom ... lastnictva
https://portal.minv.sk/wps/myportal/dom ... NaInuOsobu

Pri oznámení ukončenia vlastníctva nie je potrebné pristaviť vozidlo na obhliadku, ani sa neuhrádzajú žiadne správne poplatky. Tieto úkony uskutočňuje nový vlastník vozidla pri prihlásení vozidla do evidencie. Prihlásenie vozidla do evidencie môže uskutočniť nový majiteľ aj osobne na dopravnom inšpektoráte.


-----
zistujem este, ktore splnomocnenia presne musi kupujuci udelit predavajucemu, kedze ich je tam kopa a nepoviem, ze su mi vsetky uplne jasne:


Žiadosť o zapísanie splnomocnenia k evidenčnému úkonu s vozidlom - Názov evidenčného úkonu:

Nahlásenie nálezu osvedčenia o evidencii

Nahlásenie odcudzenia osvedčenia o evidencii

Nahlásenie straty osvedčenia o evidencii

Poskytnutie informácií o držiteľovi vozidla

Poskytnutie informácií o exekútorských blokáciách vozidla

Poskytnutie informácií o kontrole originality vozidla

Poskytnutie informácií o pôvode vozidla

Poskytnutie informácií o stave podanej žiadosti s vozidlom

Poskytnutie informácií o súdnych, daňových a colných blokáciách vozidla

Poskytnutie informácií o tabuľkách s evidenčným číslom a dokladoch od vozidla

Poskytnutie PZP, EK, TK, histórie a technických údajov vozidla - časť história

Poskytnutie PZP, EK, TK, histórie a technických údajov vozidla - časť PZP

Poskytnutie PZP, EK, TK, histórie a technických údajov vozidla - časť technické údaje

Poskytnutie PZP, EK, TK, histórie a technických údajov vozidla - časť TK a EK

Žiadosť o nahlásenie straty alebo odcudzenia tabuliek s evidenčným číslom vozidla

Žiadosť o objednanie tabuľky s evidenčným číslom na nosič bicyklov

Žiadosť o obnovenie osvedčenia o evidencii po strate

Žiadosť o odhlásenie vozidla do cudziny

Žiadosť o oznámenie ukončenia vlastníctva vozidla

Žiadosť o prevod držby vozidla na inú osobu

Žiadosť o prevod držby vozidla na inú osobu autobazárom

Žiadosť o priamy prevod držby alebo vlastníctva vozidla

Žiadosť o prvé prihlásenie vozidla do evidencie

Žiadosť o vydanie osvedčenia o evidencii pre zvláštne evidenčné číslo

Žiadosť o vykonanie zmeny v dokladoch vozidla

Žiadosť o výmenu osvedčenia o evidencii - hromadná žiadosť

Žiadosť o výmenu osvedčenia o evidencii - jednotlivé osvedčenie

Žiadosť o výmenu tabuľky s evidenčným číslom (evidenčné číslo pridelí orgán Policajného zboru)

Žiadosť o výmenu tabuľky s evidenčným číslom za duplikát

Žiadosť o výmenu tabuľky s evidenčným číslom - za evidenčné číslo zvolené občanom

Žiadosť o výmenu zadnej plechovej tabuľky za tabuľku z plastu

Žiadosť o vyradenie vozidla z evidencie

Žiadosť o zápis nového držiteľa vozidla

Žiadosť o zápis vlastníka vozidla po oznámení ukončenia predchádzajúceho vlastníctva

Žiadosť o zmenu údajov po prisťahovaní držiteľa z iného okresu

Žiadosť o zmenu vlastníctva vozidla po ukončení leasingu vozidla

Žiadosť o zrušenie oznámenia ukončenia vlastníctva vozidla

Žiadosť o zrušenie prevodu držby vozidla na inú osobu
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

nie nie nie. Nefunguje to. Kupujuci nemoze zadat do systemu splnomocnenie na auto ktoreho este nie je drzitelom. Jedine predavajuci moze zadat do systemu splnomocnenie ktore mu da pisomne kupujuci do ruky. Predavajuci ho nascanuje a zada do systemu cez svoj elektronicky obciansky a moze potom vozidlo hned aj elektronicky odhlasit. Inak sa to zatial neda. Riesim to s ministerstvom uz vyse tyzdna aby to upravili aby to splnomocnenie mohol dat do systemu cez PC aj on takze uvidime
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denial »

hmm a ako s nimi komunikujes?
ja som pisal aj na MINV presne pred tyzdnom a zatial stale ziadna odpoved.
teraz po volbach sa jej uz mozno ani nedockam, kedze tam uz bezia ine stroje ...

skusal som akoze ja udelim splnomocnenie niekomu ze kupujem od neho auto, napisal som do toho formulara cez PRIDAT VOZIDLO existujuce ECV a VIN vozidla (krok 5 z 5) a napisalo mi to, ze:

Služba neexistuje

to je ten problem?
nechcem ani vediet, kolko ten system stal, ale zaujimalo by ma skor, preco nie je zodpovedna osoba uz minimalne trestne stihana za podvod, kedze bolo oznamene, ze system je plne funkcny ... a to bolo uz nejak dost davno.

a s tym vlozenim scanu kupujuceho splnomocnenia predavajucim to funguje na 100%?
mozes napisat v ktorom kroku to je, prip. pridat rovno screenshot?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

klasicky ako predtym sa odhlasovalo elektronicky ale teraz ti na konci da kolonku vlozit splnomocnenie v pdf formate ,samozrejme aj to je nedoriesene lebo sa tam da dat len jedna priloha a moje dokument mal dve strany a ako pocitacovy amater som nevedel dat dva dokumenty do jedneho tak som odoslal len jednu stranu. Riesim s nimi aj toto aby sa tam dali dat dve prilohy cize obe strany splnomocnenia. Riesim to s nimi tak ze som niekde nasiel kolonku napisat dotaz a tam vyplnis svoje udaje a aky mas problem a oni ti volaju z ministerstva a sam som sa cudoval ze volaju hned a viac krat ak treba, aj ked zatial neporiesili nic
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denial »

lenze notar dava overenie zvycajne na druhu stranu papiera.
keby sa tam aj dali nahrat hned dve strany, to predsa tam moze potom kazdy nahrat druhu stranu s notarskym overenim a prvu stranu si napise sam doma hociaku inu aka sa mu hodi a tak to tam nahra...

vyjadrenie pravnika:



Služba elektronického splnomocnenia cez elektronické služby by mala byť v zmysle zákona funkčná v plnom rozsahu, avšak podľa zistených informácii na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky nebude možné tento úkon uskutočniť, z dôvodu systémovej nepripravenosti (t.j. nefunguje im systém, ktorý má spracovávať elektronické splnomocnenia v takýchto prípadoch) a termín spustenia tejto služby do prevádzky nedokážu odhadnúť. Aj napriek tomu, že zákon umožňuje vykonať tieto úkony elektronicky, tak ich uskutočnenie je podmienené fungovaním elektronických služieb na to zriadených, ktoré však v tomto prípade nie sú funkčné a je preto nevyhnutné použiť ostatné možnosti na vyjadrenie súhlasu kupujúceho s odhlásením vozidla na jeho meno, ktoré zákon uvádza.

V tomto prípade sa Vy ako predávajúci nemáte zákonnú možnosť domáhať sa na správnom orgáne resp. súde nečinnosti alebo nefunkčnosti systému, pretože je to povinnosťou kupujúceho poskytnúť Vám súčinnosť pri prepise. Keby ste boli v pozícii kupujúceho a správny orgán by Vám odmietol vykonať prepis vozidla, z dôvodu nedoloženia elektronického splnomocnenia z dôvodu nefunkčnosti elektronickej služby, bolo by možné podať odvolanie voči rozhodnutiu, ktorým by Vám odmietli vykonať prepis. Celý proces prepisu vozidla by sa neúmerne predĺžil o čas potrebný na vydanie rozhodnutiu zo strany správneho orgánu, ktorým by Vám odmietli prepísať auto bez splnomocnenia, o podané odvolanie voči tomuto rozhodnutiu a o čas potrebný na rozhodnutie odvolacieho orgánu o odvolaní, pričom výsledok by bol neistý (pretože by sa pravdepodobne správny orgán snažil zbaviť zodpovednosti odkazom na technickú nemožnosť realizovať elektronické splnomocnenia z dôvodu nefunkčnosti tejto elektronickej služby, ktorú nedodalo MV SR, a správny orgán s tým nevie nič spraviť...)


tak je SR pravny stat alebo mi zasa nieco unika ...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Vcera som odhlasoval cez PC dalsie auto. Nasiel som na nete program ktory mi z dvoch pdf spravil jeden pdf cize som do systemu nahodil obidve strany splnomocnenia. Takze ked kupujuci prisiel dal mi splnomocnenie a ja som mu dal vsetky doklady aj maly aj velky TP a odhlasil som to v klude doma elektronicky

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: mariansev a 16 neregistrovaných