Prepis vozidla druhou osobou

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

chainz
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05.06.2016 03:51
Zdieľať na Facebook

Prepis vozidla druhou osobou

Príspevok od používateľa chainz »

Dobrý deň,
moja situácia je nasledovná, v piatok budem mať auto v nemecku na vývozných značkách a z pracovných povinností nemôžem auto prihlásiť na SK značky sám, preto idem len na otočku domov a splnomocnenie na prepis dávam svojmu otcovi. Chcel by som mu túto zdĺhavú birokraciu čo najviac uľahčiť, preto by sa chcem opýtať - Čo všetko viem vybaviť cez internet?
Predpokladám, že by to mohli byť preklady - stačí kúpno/predajná zmluva, TP a potvrdenie o odhlásení? Viete mi povedať aj čo má byť spolu zviazané alebo je to individuálne?
Takisto som sa dočítal niečo o "Potvrdenie o prevzatí zodpovednosti za odpad..." na idovoz.sk, kde po zaplatení dostanem potvrdenie vo forme .pdf

Ďakujem za každú radu ohľadom vybavovania cez internet :)
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

TK EK KO 160€, idovoz podľa značky, preklady z de skenovane odoslane prekladatelovi prišli poštou originály si nechávas u seba 70€, 106€ kolok odbor dopravy, odovzdávas komplet papiere do 30dni čistý tp, na polícii som ešte nebol ale asi reg. Poplatok + 66 za znacky +poistka. Este jedna vec auto prihlasuje na ďalšiu osobu a jedno splnomocnenie si nechali na úrade a druhé zrejme budú chcieť na policii
pieso
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 24.02.2017 12:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pieso »

Ked citam tie poplatky az mi zle prislo. ako neviem co s nimi chcu dosiahnut, ked ani cesty nevedia poriadne opravit. Hruza des normalne
chainz
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05.06.2016 03:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chainz »

Je strasne, aj ked sa znizil registracny poplatok, tak stale je to otras, hlavne casovo..zeby si clovek vzal 2 tyzdne dovolenku, aby mohol auto prepisat..kolega z ceska ja tomu je smeje, on ma za jeden den vsetko pobehane
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Registracny poplatok sa znizil ? Registracny poplatok bol za prve prihlasenie vozidla v SR, teraz ho dali na kazde prihlasenie, takze brutalne zdrazel a platit ho mame vlastne za co ? Co za to dostaneme ?
richie83
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.06.2016 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richie83 »

vsade je to lepsie ako u nas nezmyselne poplatky a k tomu este aj to cakanie naozaj si clovek musi vziat dovolenku aby tu nieco vybavil
smakoun
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 21.03.2017 12:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smakoun »

ak chcem dat auto prepisat ale nemam cas staci teda ak splnomocnim inu osobu a dam to splnomocnenie overit na matrike alebo u notara? nebude tak treba uz teda nic viac?
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných