Prepis v okrese

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jumbo987
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.06.2015 19:32
Zdieľať na Facebook

Prepis v okrese

Príspevok od používateľa jumbo987 »

Zdravim

nasiel som niekolko podobnych tem, ale ziadna neukojila moje dotazy. Tak ak ma niekdo realne skusenosti.
Idem prepisat vozidlo na chlapika z rovnakeho okresu. ako stranka minv.sk hovori:

"Pri zmene držiteľa (prepise) vozidla v okrese, musia byť prítomní obaja, teda pôvodný aj nový držiteľ, aj s dokladmi totožnosti a pristaviť vozidlo ku kontrole."
Vypisem teda ziadost o priamy prenos drzby vozidla(pridem s chlapom alebo splnomocnenim)
Otazka 1: kedy sa robi ta obhliadka? Predtym ci potom chlap pojde na obhliadku?

Viem ako to funguje normalne pri odhlaseni z okresu a prihlaseni. Tu neviem vsak kde na tlacivo by to tam potvrdzoval policajt,
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Zápis sa robí do veľkého TP ako uviedol Lakino. Obhliadka sa robí až pri prihláške na nového majiteľa, ale resp pýtajú ju vtedy. Takže ak to chce chalanisko na seba rovno prihlásiť tak nech si ju zariadi. Ak len ty ideš auto odhlásiť naňho tak stačí splnomocnenie a on už si obhliadku zariadi vo vlastnej réžii.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

ak budes pri odhlaske sam, bez noveho majitela tak auto k tomu nepotrebujes. len splnomocnenie. ak pojdete obidvaja tak si zisti v akych casoch robia obhliadku (ak to maju tak zauzivane). bezne tri krat za pracovnu dobu. aby ste tam neprisli 15 minut po lebo budete cakat na dalsiu. alebo rezervuj termin cez internet. ku okienku pojdete spolu tak obidva ukony sa spravia hned. aj odhlaska aj prihlaska na noveho.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

on to asi nechce odhlasovat a potom druhy niekto zas aby to prihlasoval, on to mysli tak ze tam budu obaja, da svoje TP policajtovi do okienka + novy majitel poistku a potrebne veci a z okienka vyjde novy TP s novym majitelom, v tom pripade sa vypise ziadost, da do okienka spolu s TP a vecami noveho majitela , pocka sa na obhliadku a po nej len cakaju pri okienku kedy si ich zavolaju a daju im nove TP a potom uz len financne sa dovyrovnat ak to nespravili uz predtym? ci?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Jaster - nenapísal si to zle, ale nesedí mi tam veta "počká sa na obhliadku" ... na nič nečakať. Stiahnuť tlačivo z internetu, ísť s autom na obhliadku a so všetkými náležitosťami už prísť pri okienko a šupu to všetko vybaviť. Je zbytočné stáť frontu dva krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak treba velké tlačivo tak je to A3 a tú doma nevytlačíš , lebo dvojstránka musí byť z jedného listu papiera. V NZ nečakáš ideš deň dopredu vyberieš si tlačivo(bez čakania) v klude doma vypíšeš spravíš poistku a potom na druhý deň obaja k okienku. Ale toto všetko vybavuje kupujúci nie predávajúci. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Ja som na prepis tlačivo sťahoval z netu (bolo to naposledy rok a pol dozadu) takže v poho. Čo sa týka papiera priamo na DI tak aj v NR nečakáš len si vezmeš tlačivo. Existuje vlastne DI na slovensku kde aj na tlačivo musíš vystáť frontu? Príde mi to ako obrovská volovina...
karcika
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 19.07.2016 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karcika »

najlepsie pri prepise auta v okrese je ked ste tam obaja naraz, tym padom tam nemusite odstat radu kazdy zvlast ale vybavite to hned. ked pridete spolu tak na obhliadku idete najprv a potom vybavovat ostatne. pokial ho on najprv odhlasi a tak na prehliadku beries auto ty pri prihlasovani
vokscak
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 10.06.2016 16:04
Bydlisko: Poltar
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vokscak »

no ak tam pojdete dvaja tak na obhliadku hned, ak pojde on potom sam si ho prihlasit, ze ty iba odhlasujes tak si ho berie na obhliadku on a ten zapis sa robi do TP ale to ti uz napisali
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to je riadny bordel s tymi inspektoratmi.u nas na vychode to funguje takto min 8 rokov.8.00 obhladka aut.dalsia 13.00.je to fuk kto s tym pride ci predavajuci alebo kupujuci alebo niekto cudzi podpis v tp plati cely tyzdna a najnovsie sa zapisuju sa aj prejdene km.cize ak sa obhliadka robila v utorok kludne aj v piatok na prepis.v cakarni poradovnik ako v banke na listocek cisla 01-09-15-45.ak nestihaju spravit do konca smeny automat listocek nevyda.kto premeska svoje cislo ze si odbehne nic nepomaha ani ze mal porazku.pritomny musia byt obaja alebo plna moc.dalej - obaja daju obcianky vsetko sa vypise.potom napise policajt alebo policajtka cislo kod ktory sa zada do automatu v cakarni zaplatia sa poplatky a blocek sa odovzda pri okienku.je to koli tomu aby ludia neplatili vopred ak nahodou sa stane ze nemaju nieco ok a pladba za dannu vec plati len do konca danneho dna.na stoloch v cakarni su 3 druhy prihlaseni staci len vypisat podpisat vystat poradovnik do hodky a pol vybavena vec ak je naval ak nie do 20 min tp v ruke.
liborcik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.08.2017 15:35
Bydlisko: Modra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa liborcik »

tak to som teda este nevidel, to odkedy sa zapisuju aj kilometre? ja som teraz v poslednej dobe auto neprepisoval, takze som z toho trochu mimo
minusik2009
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 06.10.2016 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa minusik2009 »

Ak mám pravdu povedať tak aj pre mňa je to novinka, v poslednej dobe moc nesledujem novinky čo sa tohto týka a je pravda, že auto sme prepisovali už pár rokov dozadu ale nezachytil som nič také ani v správach
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ja tiež nechápem, aký dôvod je na kontrolu vin čísla vozidla pri prepise v okrese a prečo to isté nie je potrebné pri prepise mimo okresu? Aký je dôvod neustále kontrolovať jedno vozidlo, ktoré bolo už raz legálne prihlásené na slovenské evidenčné čísla? Zbytočne veľa byrokracie.

Napíšem vám, ako som predal auto v Dánsku a ako je to bežné tu. Pokiaľ auto predávate na EČV, tak vôbec nie je potrebné ísť na žiadny úrad, ani políciu. Všetká dokumentácia ohľadne auta sa vybavila cez smartfón do 10 minút. Dostal som peniaze na účet (v sobotu), nový majiteľ sa prihlásil na úrad zaoberajúci sa evidenciou vozidiel a vyplnil údaje spoločne s číslom novej poistky a po odoslaní okamžite dostal potvrdzovací e-mail s tým, že sa stal novým majiteľom auta. V SOBOTU. Ani kúpno-predajnú zmluvu sme nepodpísali. Mne do 7 dní prišli na účet zvyšné peniaze za poistku a gron ejerafgift (daň z emisií a vlastníctva auta...).

Ani kapotu nechcel, aby som otvoril. Len sadol do auta, povozil sa 10 minút a povedal, že kupuje. Auto sa predalo za 20 minút.

V ktorom storočí to tak bude fungovať na Slovensku?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ale dansko je iny svet historia a povod auta je znamy.u nas aj napriek hocicomu stale sa auta omladzuju.svicarsko ma nieco podobne .ak je auto svicarsky predaj a pravidelny servis ma hodnotu predaj okamzity.ale ak je len jedna prehliadka vynechana mimo autorizak uz cena ide dole a domaci to nekupi nikdy.len cudzinec.a ak to ma nad 120000km domaci take auto ocika z daleka.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

minusik2009 napísal:Ak mám pravdu povedať tak aj pre mňa je to novinka, v poslednej dobe moc nesledujem novinky čo sa tohto týka a je pravda, že auto sme prepisovali už pár rokov dozadu ale nezachytil som nič také ani v správach
ani minuly rok take nebolo.toho tyzdna som prihlasoval na seba jedneho darcu dielov a km opisovali z kazdeho auta pri obhliadke

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných