Prepis švajčiarskych značiek na slovenské

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

palo53
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.03.2019 17:36
Zdieľať na Facebook

Prepis švajčiarskych značiek na slovenské

Príspevok od používateľa palo53 »

Zdravím,
chcem sa opýtať žijem vo Švajčiarsku auto mám na švajčiarskych značkách avšak chcem si ho doviesť domov a prepísať na slovenské. JE potrebné platiť CLO a DPH aj keď sa nemení majiteľ?

Pripadne ak by som ho chcel o par rokov predať bol by s tým nejaký problém?
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Myslim, ze tam je vynimka z dovodu prestahovania sa, ale Financna sprava ma infolinku- 00 421 48 43 17 222 a tam mi vzdy ohladom dovozu z CH vedeli poradit.
tico@orangemail.sk
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 16.06.2008 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tico@orangemail.sk »

Rad by som sa pripojil k teme, mam viac menej podobny problem. Momentalne som sa prestahoval na 3 roky do zahranicia a podla eu legislativy musim/mal by som do pol roka preregistrovat aj moje auto zo slovenskych znaciek. Moja otazka do plena znie, co bude o tri roky? Budem musiet riesit veci ako pri klasickom dovoze zo zahranicia, alebo mam nejaku ulavu kedze sa jedna o na mna pisane auto. A to nehovorim, ze som uz raz ked som ho pred rokom nove kupil, zaplatil za registraciu.
Bol by som rad, keby niekto poradil z vlastnej skusenosti, pripadne poradil na koho je potrebne sa obratit ohladom relevantnej odpovede.

Dakujem.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

vo svicarsku dph a zoll neplatis ak sa odhlasis z pobytu cize kompletny abmeldung z pobytu.to je vypoved v praci odovzdanie toho ausweisu a auto musis vlastnit min 6 mesiacov.inac zool a dph bude stale.

funguje to takto aj opacne.odhlasis sa zo slovenska a prihlasis v CH.
palo53
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.03.2019 17:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palo53 »

No môj problém je ten ze v CH stále ostávam avšak mam aj dom tu na SK a auto chcem nechať tu no bývať budem vo Švajčiarsku. Dá sa to v tomto prípade nejako vybaviť bez dane? CLO som si zistil ze sa platiť nemusí stačí zájsť do autorizovanej predajne v tomto pripadne VW tam mi dajú papier ze bolo vyrobené v EÚ a nie CH tým pádom CLO odpadá.

Ale tá daň ma stále štve nakoľko to bude stále moje auto len na SK
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Počkať dph nebudeš platiť ale clo toto neoklames.clo zaplatíš Švajčiarsko není v únii.ide len o to ako to clo dokážeš znížiť.

Podľa ceny uvidíš ci není lepšie sa z pobytu odhlásiť a potom prihlásiť.je to brnkacka.naplanuj to keď budeš mať dovolenku.dohodni to zo zamestnávateľom aby ti dal výpoveď a o 2tyzdne znova ti dal zmluvu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0917707206 a 10 neregistrovaných