807 677
inzerátov
Pridať inzerát

Prepis švajčiarskych značiek na slovenské

Obsah fóra Auto-moto fórum Dovoz vozidiel
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
palo53
Založený: 24 marec 2019
Nabehané: 15 min
Predmet: Prepis švajčiarskych značiek na slovenské PríspevokZaslal: 24.03.2019 17:46   
Zdravím,
chcem sa opýtať žijem vo Švajčiarsku auto mám na švajčiarskych značkách avšak chcem si ho doviesť domov a prepísať na slovenské. JE potrebné platiť CLO a DPH aj keď sa nemení majiteľ?

Pripadne ak by som ho chcel o par rokov predať bol by s tým nejaký problém?
Citovať
Rolfos
Nová tvár - Trabanto (6)
Založený: 27 november 2006
Nabehané: 2 dní 10 hod 19 min
PríspevokZaslal: 25.03.2019 10:57   
Myslim, ze tam je vynimka z dovodu prestahovania sa, ale Financna sprava ma infolinku- 00 421 48 43 17 222 a tam mi vzdy ohladom dovozu z CH vedeli poradit.
Citovať
tico@orangemail.sk
Založený: 16 jún 2008
Nabehané: 1 dní 12 hod 34 min
PríspevokZaslal: 25.03.2019 15:50   
Rad by som sa pripojil k teme, mam viac menej podobny problem. Momentalne som sa prestahoval na 3 roky do zahranicia a podla eu legislativy musim/mal by som do pol roka preregistrovat aj moje auto zo slovenskych znaciek. Moja otazka do plena znie, co bude o tri roky? Budem musiet riesit veci ako pri klasickom dovoze zo zahranicia, alebo mam nejaku ulavu kedze sa jedna o na mna pisane auto. A to nehovorim, ze som uz raz ked som ho pred rokom nove kupil, zaplatil za registraciu.
Bol by som rad, keby niekto poradil z vlastnej skusenosti, pripadne poradil na koho je potrebne sa obratit ohladom relevantnej odpovede.

Dakujem.
Citovať
seven549
Vážený člen - Gallardo (221)
Ľudový rozprávač
Založený: 03 február 2010
Nabehané: 3 mes 10 dní 8 hod
PríspevokZaslal: 25.03.2019 18:41   
vo svicarsku dph a zoll neplatis ak sa odhlasis z pobytu cize kompletny abmeldung z pobytu.to je vypoved v praci odovzdanie toho ausweisu a auto musis vlastnit min 6 mesiacov.inac zool a dph bude stale.

funguje to takto aj opacne.odhlasis sa zo slovenska a prihlasis v CH.
Citovať
palo53
Založený: 24 marec 2019
Nabehané: 15 min
PríspevokZaslal: 25.03.2019 22:42   
No môj problém je ten ze v CH stále ostávam avšak mam aj dom tu na SK a auto chcem nechať tu no bývať budem vo Švajčiarsku. Dá sa to v tomto prípade nejako vybaviť bez dane? CLO som si zistil ze sa platiť nemusí stačí zájsť do autorizovanej predajne v tomto pripadne VW tam mi dajú papier ze bolo vyrobené v EÚ a nie CH tým pádom CLO odpadá.

Ale tá daň ma stále štve nakoľko to bude stále moje auto len na SK
Citovať
seven549
Vážený člen - Gallardo (221)
Ľudový rozprávač
Založený: 03 február 2010
Nabehané: 3 mes 10 dní 8 hod
PríspevokZaslal: 25.03.2019 23:24   
Počkať dph nebudeš platiť ale clo toto neoklames.clo zaplatíš Švajčiarsko není v únii.ide len o to ako to clo dokážeš znížiť.

Podľa ceny uvidíš ci není lepšie sa z pobytu odhlásiť a potom prihlásiť.je to brnkacka.naplanuj to keď budeš mať dovolenku.dohodni to zo zamestnávateľom aby ti dal výpoveď a o 2tyzdne znova ti dal zmluvu.
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Dovoz vozidiel