Prepis na neplnoletu osobu

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

BBtunerBB
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 23.12.2008 22:18
Bydlisko: Banská Bystrica
Zdieľať na Facebook

Prepis na neplnoletu osobu

Príspevok od používateľa BBtunerBB »

No mam taku otazku, teda presnejsie povedane jeden kamarat sa ma pytal, ze ci sa da prepisat auto na osobu ktora nieje plnoleta (nema 18 rokov). Tato otazka ma trochu zaskocila, lebo to fakt netusim, tak sa teda obraciam na vas... Vopred dik za odpoved... :300f:
fellipee
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 07.12.2005 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fellipee »

samozrejme, da sa, majitel vozu moze byt aj neplnolety, no starsi 15 rokov, kvoli OP
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Osoba mladšia ako 18 rokov nie je spôsobilá na právne úkony ( vo výnimočných prípadoch, len na niektoré, určí súd ).
BBtunerBB
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 23.12.2008 22:18
Bydlisko: Banská Bystrica
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BBtunerBB »

Tak a ako to je napriklad ked ma 16-rocny vodicak na motorku a ma ju napisanu na seba??? Si myslim teda ze by sa malo aj auto dat napisat na osobu mladsiu ako 18, nie???
luking
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 07.09.2006 14:38
Zdieľať na Facebook

Re: Prepis na neplnoletu osobu

Príspevok od používateľa luking »

BBtunerBB napísal:No mam taku otazku, teda presnejsie povedane jeden kamarat sa ma pytal, ze ci sa da prepisat auto na osobu ktora nieje plnoleta (nema 18 rokov). Tato otazka ma trochu zaskocila, lebo to fakt netusim, tak sa teda obraciam na vas... Vopred dik za odpoved... :300f:
Da sa auto napisat na osobu mladsiu ako 18 rokov,ale do PC na inspektorate sa zapisuje pravny zastupca tej osoby do 18 rokov, nic viac... takze treba OP pravneho zastupcu
BBtunerBB
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 23.12.2008 22:18
Bydlisko: Banská Bystrica
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BBtunerBB »

Ok, chlapi tak dik... :2f93:
Adriankan
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.09.2017 16:28
Zdieľať na Facebook

Prepis na neplnoletú osobu 14.r

Príspevok od používateľa Adriankan »

Zdravím potrebujem poradit kúpil som skúter 49cc pre syna ktorý má 14 rokov nabudúci rok keď bude mat 15.r spraví si vodičák.Skúter je ešte na pôvodného majiteľa a moja otázka je či skúter môžem napísať na syna?
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných