Prepis motorky z Irska

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gabo5550
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.04.2017 22:09
Zdieľať na Facebook

Prepis motorky z Irska

Príspevok od používateľa gabo5550 »

Ahojte, som tu novy, mal by som otazku posielam domov z Irska svoju motorku a neviem co mam vsetko spravit aby som mohol prihlasit motorku na slovesnku. Potrebujem tu motorku v Irsku odhlasit? Co vsetko budem musiet spravit doma? A kolko by stalo prihlasenie motorky zo zahranicia. Dakujem vopred za pomoc.
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

Tak chlapce tu to neprihlasis lebo riadenie mas na druhej strane. Takze musis vymenit riadenie! Ale aj takto to bude tazko lebo ta motorka je aj zvyknuty takto jazdit takze mal by si len problem s tym! Takze podla mna jazdi na bycikli! :40bd:
gabo5550
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.04.2017 22:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo5550 »

Diki za pomoc, fakt si to vazim.. :zga27: :) Niekto iny ochotny mi poradit?
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Co ti poradime :4012: kazda rada bude ako debata v krcme pri pive.Chod na odbor dopravy alebo chlpatym.Ty su opravneny ti dat radu ktoru potrebujes.
davos
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 18.06.2007 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davos »

potrebuješ moto odhlasit- odhlašku - pokiaľ ju irsko dáva...
kupnopredajnu zmluvu,faktúru... ale ak je moto napísana na teba tak asi techickym zalebo iným dokladom doložíš že je tvoja...

ako prve si musíš dat urobit preklady do SK jazyka - technický ,odhláška, kupnopredajná zmluva alebo dokument o vlastníctve...preklad ti musí urobit prekladatel s -sudny znalec s okruhlou pečiatkou..

potom s prekladmi,papiermi, motorkou pojdeš na kontrolu originality - pozor motorka musí ma tachometer v km/ - nie míle aj počítadlo prejdenej vzdialenosti v km/nie míle - na večšine moto sa to dá prepnut - palubny počítač pokial je digi- alebo maš tacho aj km aj mile analog

ked urobíš originalitu ideš na STK - pozor musíš mat predne svetlo na EU pravostranné -takže ťa čaká výmena svetla - samozrejme musí mat - e - odporučam kupit použité....Všetky možne časti moto musia mat e -homologizáciu -svetla,smerovky,spetné,výfuk...pneumatiky rozmer a index podla TP

potom ideš na obvodný urad odbor dopravy - vypíšeš žiadost,kolky podáš a čakáš aj 2-4 týždne všade je to inak..
originalita nesmie byt staršia ako 15 dní ku dnu podania na OU -inak neplatná a robíš a platíš ju ešte raz...

OU ti vydá velky TP ideš na policiu - musíš mať zákonnu poistku urobenu, dostaneš EVČ
potom ešte raz na dministratívna STK

dokopy všetko stojí cca 300 ,-€
na polícii možno budeš platit dalši poplatok podla toho aká stará je moto a aký ma výkon....

good luck - pevne nervy
gabo5550
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.04.2017 22:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo5550 »

Dakujem velmi pekne za pomoc!
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

zdravim, vyuzijem temu na otazocku...

Kolko ma prosim DI na zaevidovanie vozidla/motorky v SR???
neviem sa tomu nikde dopatrat... viem ze za 300 euri to je tusim do 2 dni, ale normalny termin neviem.. na DI mi povedali vyse 2 tyzdne...
to jest dnes 12. som tam bol a povedal, ze mam dojst po papiere 27.. ;-( chcel som si pozriet ci je to OK, ale neviem sa tomu dopatrat... som ratal max tyzden.. vdaka :(
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných