Prepis dočasne vyradeného vozidla

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

eguty
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.02.2008 21:26
Zdieľať na Facebook

Prepis dočasne vyradeného vozidla

Príspevok od používateľa eguty »

Ahojte,
Kúpil som auto ktoré je dočasne vyradené z evidencie, nakoľko bolo havarované a oprava by sa nestihla pred skončením STK tak ho majiteľ dočasne vyradil. Ja som ho kúpil a chcem vedieť koľko dní mám na to aby som ho opravil a spravil na ňom STK ?
Našiel som že auto musím prihlásiť do 15dní od odhlásenie pôvodným majiteľom, len chcem vedieť keď ho prihlásim na seba do koľkých dní je treba spraviť STK aby mi neprišla pokuta ?
Vďaka
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Nakolko je docasne vyradene z evidencie,ako chces robit STK.Vo velkom technicaku akurat budes novy majitel.
eguty
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.02.2008 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eguty »

Pôvodný majiteľ ho prihlási znova do evidencie a odhlási na mňa a ja ho znova prihlásim na seba. Ja to auto opravujem a potrebujem vedieť koľko času mám na to aby som spravil STK, bez toho aby mi prišla pokuta. Čiže potrebujem vedieť do koľkých dní je potrebné spraviť STK pri takomto prepise.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Prihlásené auto musí mať platnú STK...
eguty
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.02.2008 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eguty »

Viem že ju musí mať, ale máš tam nejaké termíny do koľkých dní musíš tú STK spraviť.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Preco stale riesis STK ked je auto docasne odhlasene.
eguty
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.02.2008 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eguty »

Majiteľ ho prepíše na mňa, a to tak že auto spätne prihlási do evidencie. Takže preto to riešim.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

eguty napísal:Viem že ju musí mať, ale máš tam nejaké termíny do koľkých dní musíš tú STK spraviť.
Si Slovák alebo Maďar? A vodičák si dostal za klobásky?!
eguty
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.02.2008 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eguty »

Asi za také klobásky ako aj ty, ale darmo niečo nájsť keď sa musíš zapojiť do debaty aj keď nič o tom nevieš.
Poprehraboval som sa v tom sám a možno aj ty zmeníš tvoj názor:
Vlastník vozidla alebo držiteľ vozidla po opätovnom zaradení vozidla do evidencie vozidiel je povinný v lehote do 30 dní vozidlo, ktoré nemá platnú technickú kontrolu vozidla a motorové vozidlo, ktoré nemá platnú emisnú kontrolu motorového vozidla, podrobiť vozidlo technickej kontrole pravidelnej a motorové vozidlo emisnej kontrole pravidelnej, ak vozidlo takej kontrole podlieha.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Prepis dočasne vyradeného vozidla

Príspevok od používateľa christiane »

eguty napísal:Našiel som že auto musím prihlásiť do 15dní od odhlásenie pôvodným majiteľom,
Tak je to 15 alebo 30 dni?
Este by ma zaujimalo preco ho majitel chce prihlasit do evidencie ?Prihlasit do evidencie ho potom mozes aj ty ako novy majitel ked bude auto spravene na STK.
Alebo si kapol na dochodcu ktory z autom uz nechce mat nic spolocne lol
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

No vidíš a ani to nebolelo! :2f93:
eguty
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.02.2008 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eguty »

Niekde som našiel práve spomínané o 15 dňoch, na minv.sk som našiel lehotu o tých 30dňoch.
Pri samotnom prepise som našiel už toto:
V prípade ak pôvodný držiteľ vykoná iba odhlášku na nového držiteľa, tento je povinný si do 30 dní od dňa vykonania prevodu držby (odhlásenia z pôvodného držiteľa) prihlásiť vozidlo a umožniť porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch vozidla s údajmi priamo na vozidle.

A druhá vec pre mňa bolo že ako je to s tou STK, koľko dní mám na to aby som ju spravil bez toho aby som dostal pokutu.
Odpoveď viď. vyššie.

A čo sa týka toho prepisu niečo podobné bolo riešené tu:
http://forum.autobazar.eu/predaj-a-zmen ... 65111.html
koxsteve
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.09.2016 19:47
Zdieľať na Facebook

Re: Prepis dočasne vyradeného vozidla

Príspevok od používateľa koxsteve »

eguty napísal:Ahojte,
Kúpil som auto ktoré je dočasne vyradené z evidencie, nakoľko bolo havarované a oprava by sa nestihla pred skončením STK tak ho majiteľ dočasne vyradil. Ja som ho kúpil a chcem vedieť koľko dní mám na to aby som ho opravil a spravil na ňom STK ?
Našiel som že auto musím prihlásiť do 15dní od odhlásenie pôvodným majiteľom, len chcem vedieť keď ho prihlásim na seba do koľkých dní je treba spraviť STK aby mi neprišla pokuta ?
Vďaka
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Potrebuješ s niečím poradiť?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Minimálne s vysvetlením rozdielu medzi Odpovedať a Citovať.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných