Prepis auta z N1 na M1

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matusll
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.12.2012 12:46
Zdieľať na Facebook

Prepis auta z N1 na M1

Príspevok od používateľa matusll »

Dobry den,
kupil som auto ktore je aktualne napisane v TP ako N1 s 3 miestami na sedenia ale auto ma 5 plnohodnotnych sedadiel s pasmi. Nevidim najmensi dovod z technickeho hladiska preco by to mal byt problem. Mrezu si chcem nechat. Som FO. Bude s tym stale problem aj po novele zakona z 2012 alebo staci ist kupit kolky a obehat urady?

Diky moc
Matus
roman-kolik
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 02.05.2011 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman-kolik »

Podobna tema tu uz bola.Ludia pisali ze to nejde.Pripada mi to ako keby som si chcel z 3 miestnej dodavky N1 spravit napr. 9 miestnu a zapisat to do technickeho ale neviem ako je to s tou novelov zakona.
matusll
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.12.2012 12:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusll »

Popisaneho toho bolo vela, ale prae sa jedna o tu novelu.
Auto aktualne splna N1 (ma mrezu od vyroby) a aj M1 (5 sedadiel od vyroby s 3bodovymi pasmi a opierkami hlavy) len v TP su napisane 3 miesta. Ked si teraz sadas, nevies ktore tie tri to su takze technicky su vsetky v poriadku.
speedmann
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Z N1 na M1.

Príspevok od používateľa speedmann »

Z vlastnej skusenosti viem,ze je to nemozne :3020: . Ak auto ma raz zapis v TP ako N1 zostane navzdy uz len, ako N1 :41c2: . Je mozne zmenit len pocet miest na sedenie. Prepocitava sa to na ukor uzitkovej hmotnosti a celkovej hmotnosti vozidla. Ja som mal 2 miesta na sedenie vo svojom aute, poziadal som o zmenu a mam tam 5 miest na sedenie plnohodnotnych Land Rover Freelander, ale kedze je to N1 tak max. mam 4 miesta na sedenie zapisane. Ak je auto M1, zo zakona sa da sa previest na N1. Ale spat uz to nie je mozne.
Naposledy upravil/-a speedmann v 22.03.2013 19:24, upravené celkom 2 krát.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nezachytil som žiadnu novelu. Ale platilo jedno, ak si niekto raz dal auto upraviť vozidlo na N1, nebolo možné túto úpravu vrátiť späť.
matusll
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.12.2012 12:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusll »

V principe mi to je jedno, ci je to N1 alebo M1, chcem tam odviest 5 ludi. Kazdopadne aj 4 je viac ako 3 takze pojdem za panglami sa spytat co konkretne treba spravit. Diky moc za pomoc :)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

zrejme lacna kupa.nic neries.jazdi s tym dalej koho by to napadlo kontrolovat.a na stk to nikto riesit nebude ved aj tak ides tam len sam lol .pri cestnej kontrole aj keby k tomu doslo sa vyhovoris no ja neviem asi preklep :d :D .kolkym ludom vin cisla nesedia a jazdia dalej.a ty mas len rozdiel medzi n a m.to je nic.
Peto153
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27.02.2008 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peto153 »

Zdravim, ničeo sa mi marí že sa to dá cez obvodný úrad, pokial je auto vybavené 5 miestami na sedenie a aj bezp. pásmi tak by to malo ísť. Treba sa opýtať na DI, tam vam povedia viac.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Posledným dvom sa naozaj iba niečo marí... Tri miesta na sedenie to má preto, lebo to bolo napísané na firmu, kde sa odpočítavala DPH, a aby po odpísaní celej hodnoty (tedá štát prišiel o DPH) neostalo plnohodnotné vozidlo M1.
Zmeniť to ide len na čierno, neviem ktorý hlúpák čo má teplé miestočko niekde v kancelárii na úrade by sa pod to podpísal.

Pri cestnej kontrole sa môžeš vyhovárať kolko len chceš, dnes sú policajti velmi hladný za pokutami a neviem prečo by mali prižmúriť oči, ked ti môžu z fleku napariť 60€, nehovoriac že platí nový zákon, kedy sa pokuty nad 60€ zapisujú a ak za dalších 12 mesiacov dostane vodič dalšie dve v hodnote 60€ a viac prichádza automaticky o VP a ide na preskúšanie http://automix.atlas.sk/na-cestach/7945 ... at-vodicak
miska.tn
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Bydlisko: TN /LM/ TS
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miska.tn »

Presne tak ivko, máš pravdu, ja mám lesníka N1 ale mám v TP zapísaných 5 miest na sedenie, a N1 sa zmeniť nedá
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Ano, damy a pani, tema sa da uzavriet.

Konverzia z N1 na M1 nie je (legalne) mozna, resp. by bola tak narocna, ze by sa to nevyplatilo.

Mačkopes-paškvil, t.j. násilne prerábane, z konstrukcneho hladiska ciste M1-ky na danovym odpoctom vyhovujuce N1-ky boli kedysi vykonavane iba koli tejto vyhode.

To znamena, ze ak by si po rokoch chcel bezny smrtelnik spravit spiatocku do M1-ky, tak by musel v prvom rade zacat na DANOVOM URADE a zaplatit rozdiel uplatnenej DPH...treba dalej pokracovat?
Okrem toho:
konverzia M1-ky na N1 obsahuje postupy, pri ktorych BY MALO prist k NEVRATNYM ZMENAM v konstrukcii vozidla (najma znehodnotene kotviace body na pasy a sedadla)
Je to nieco podobne, ako ked niekto na povale najde samopal po dedovi z 2. svetovej vojny a zisti, ze dzedek aby sa vyhol stihaniu za nedovolene ozbrojovanie, si ho nechal po vojne znehodnotit....a teraz vnucik premysla, ako ho opat sfunkcnit. :d :D

Ze sa to tak v praxi nedialo je vseobecne zname a bude to pravdepodobne pripad aj zadavatela temy. Uz aj rozne druhy vtakov si na streche cvirikaju, ze trebars taky importer Suzuki dodaval okolo roku 2000, zjavne s pozehnanim oficialnych miest, vozidla Suzuki Grand Vitara v kat. N1, ktore vo vtedajsom technickom preukaze mali zapisany pocet miest 2. Pohlad do interieru ale nebol odlisny od M1-ky, cize 5 sedadiel s 5-mi pasmi. Jediny rozdiel bola mreza a tmave folie... Vtip bol v tom, ze na prislusnom osvedceni (OEV) bolo nahodou uvedenych miest 5......

Dnes sa tomu az tazko veri, ze si to vtedy niekto oficialne dovolil podobne, ako sa (dufam) bude v buducnosti kazdy poctivy clovek cudovat, ako mohlo viac ako 90% dovozcov vozidiel tak dlho, beztrestne a najma primitivnym sposobom okradat stat o DPH.....

:zga28:
Naposledy upravil/-a markoimportauto v 23.03.2013 10:59, upravené celkom 1 krát.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

ahojte my mame na firme noveho transportera origo 5 miest vzadu ulozny priestor je to N1 odpisovy zapisanych je 5 miest na sedenie , kolega jazdi na druhom uplne rovnaky tiez N1 5 miest na sedenie origo ,ziadna prerabka auta boli kupovane spolu ale on mal zapisanych len 2 miesta , zastavili nas policajti a hoppa uz mal problem , jasna pokuta darmo sa im vysvetlovalo , nakoniec sa zistilo ze na DI si neurobili svoju pracu tak ako maju a z 5 tich miest boli len 2 a pokuta , nakoniec to prepisali po staznosti ale peniaze za pokutu nevratili hajzli ,,, takze teraz je otazka ci to ma origo od vyroby alebo nie , pripadne bol preklep pri zapisovani , a auto moze byt N1 a zapisanych tam mat 5 miest
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

nakoniec to prepisali po staznosti ale peniaze za pokutu nevratili hajzli --- neviem preco sa platila pokuta ked viem ze mam pravdu stojim za tym.slovaci su uz nacisto vygumovany.
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

na slovensku je to tak , isli sme do nemecka do prace ,brali sme aj naradie, splnomocnenia len na soferov a chceli mu zobrat vodicak tak radsej zaplatil po tom co sme prisli domov mu to firma preplatila
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

zaujimave pokuta sa platila a pustili vas dalej.nieco bolo zle ved v tp su napisane len 2 miesta na sedenie co som cital.to nejde pustit vas dalej.okamzite nabonzovat tych fizlov,ze vas riesili len koli pokute.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných