Prepis auta z De na SVk ked som majitel

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bzinko21
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 27.08.2008 14:35
Zdieľať na Facebook

Prepis auta z De na SVk ked som majitel

Príspevok od používateľa bzinko21 »

Zdravim vas zijem v DE mam tu prihasene auto a kvoli Dieslovemu skandalu nechcem ist do VW si ta prerobit softwer uz mi dva krat pslali pozvanku len to je ten problem. Nemecku ze to je povinne a boim sa ze jedneho dna mi pride z Landramsamtu list ze mi auto ktore neabsolvovalo upravenie sftveru odhlasia chcem si ho na slovensko doviezt a prihlasit mozem s povodnymi znackami na slovensku auto prihlasit a potom zo SK SPZ ist naspat do de a odhlasit aby som usetril za cervene prevozne diky
makrela
Príspevky: 2952
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Pretož de3ili tvoria de3ilné zákony
makrela
Príspevky: 2952
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Na Dolnozemskej v Petržalke, kedysi dávno bola povolená 50. Vodiči čo išli 60-65 dostávali pokuty. Zrazu ,zo dňa na deň tam dali 70, a bývalí potencionálni vrahovia ,boli brzdou premávky. Čo sa zmenilo? nič, len zákon.Jeden deň kriminálnik, nepatriaci na cestu,chcejúci odr3kať zákon ,druhý deň vzorný vodič.
O zdravom rozume sa nikde nič nehovorí, tí ktorým sa hovorí elity,touto hmotou nedisponujú.
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

ja furt nechapem co vsetci su z toho update software pokakany....... ja ho mam a nic sa nedeje. https://www.autozeitung.de/diesel-skand ... 31008.html
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Prepis auta z De na SVk ked som majitel

Príspevok od používateľa wilz »

bzinko21 napísal: chcem si ho na slovensko doviezt a prihlasit mozem s povodnymi znackami na slovensku auto prihlasit a potom zo SK SPZ ist naspat do de a odhlasit aby som usetril za cervene prevozne

A prečo by si nemohol ísť na Slovensko so svojím autom s D značkami a tu si sa rozhodol si auto nechať na Slovensku ?
Samozrejme že tu pri prihlásení už musíš mať v D auto odhlásené a značky dole.
Keby si to robil opačne, tak na Slovensku musíš s autom absolvovať KO a ešte neviem čo, ale v Nemecku pokiaľ viem, tak iba dôjdeš na úrad, dokonca neviem či musíš aj značky odovzdať.
Tak v čom je problém ?
Ale ak si pôvodne nemal v úmysle to v dohľadnej dobe prepisovať na SK značky a chceš to robiť len kvôli tej zmene softweru v aute, tak to sa ti úprimne čudujem. Čo si jediný na svete ? alebo ti auto potom prestane fungovať ?
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Aby si mohol prihlásiť auto na Slovensku tak ho najskôr musíš mať odhlásené v Nemecku. Ak teda chceš priviezť auto po vlastnej ose tak budeš potrebovať dočasné značky (z toho čo ťa bude stáť prihlásenie na Slovensku je to jedna z najlacnejších položiek). Pred prihlásením na Slovensku budeš musieť spraviť kontrolu originality a potom pri prihlásení zaplatiť registračný poplatok podľa výkonu auta. Keď si majiteľ tak asi nebudeš potrebovať preloženú kúpnu zmluvu, bude ti asi stačiť preklad nemeckého techničáku. Rátaj že ťa celá táto sranda s prihlasovaním bude stáť okolo 500 €.

Ak ale plánuješ žiť dlhodobo v Nemecku tak ti tam môžu robiť problémy, ak budeš mať prihlásené auto v zahraničí (kvôli daniam a poplatkom). Kamarát takto dostal predvolanie (nejaký sused ho nabonzoval), chceli po ňom aby mal auto prihlásené v Nemecku keď tam žije.
cardude
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 23.07.2007 17:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cardude »

v tvojom pripade nemusis auto v nemecku odhlasovat, prides na slovensko na nemeckych cislach a s nemeckymi papiermi, potom ale absolvujes rovnaky proces ako pri kazdom dovoze (obvodny urad,recyklacny fond,originalita), informacie ti poskytne miestny obvodny urad-odbor dopravy
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

fkk napísal: ...
Ak ale plánuješ žiť dlhodobo v Nemecku tak ti tam môžu robiť problémy, ak budeš mať prihlásené auto v zahraničí (kvôli daniam a poplatkom). Kamarát takto dostal predvolanie (nejaký sused ho nabonzoval), chceli po ňom aby mal auto prihlásené v Nemecku keď tam žije.
Presne tak... Kedysi som videl v TV jednu relaciu, kde presne toto riesili v Britanii. Takyto pristup je tam nelegalny a boli za to riadne mastne pokuty, dokonca mam pocit, ze aj auto mohli zadrzat. A vobec by ma neprekvapilo, ak by to fungovalo rovnako aj v nemecku.
Ved je to pochopitelne. Pouzivas ich infrastrukturu a nic im za to neplatis. Ktorej krajine by sa nieco take pacilo ? :3020:
3of10
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 22.11.2005 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 3of10 »

Nechapem preco sa tak bojis toho update. Nic sa nestane,nic to nestoji , iba cas v servise.
Auto do zahranicia z nemecka bez auta neodhlasis, kontroluju VIN. Cele to trva tak pol hodinu a stoji plusminus 200 Euro.
A zit v Nemecku a jazdit s autom zo zahranicnymi znackami sa neoplati. Ak ta chytia, mastna pokuta plus doplatis dan za cas co si s autom v Nemecku jazdil.

Ako tak na to kukam, ten update je najlacnejsia alternativa :2f93:
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Prepis auta z De na SVk ked som majitel

Príspevok od používateľa christiane »

bzinko21 napísal:a kvoli Dieslovemu skandalu nechcem ist do VW si ta prerobit softwer uz mi dva krat pslali pozvanku
Mne prisli 3 pozvanky.Tak som tam nabehol a ze co a ako ked s tym nechcem nic robit.Pozvanky treba hodit do kosa ak nechcem z autom na kontrolu.Pozvanky generuje automaticky pocitac a kontrola nie je povinna ale WV si musi splnit svoju povinnost poslanim pozvanky.Podotykam ze som bol z Touranom na prvej STK a emisie vsetky v poriadku.A ak by ma malo trapit co v Nemecku,Rakusku,Chorvatsku,Madarsku,Srbsku tak by som sa zblaznil.
Kamos co mal v robote pod Rakuskymy znackami sluzobny WV Amarok tak mu padol vykon.A hovorim mu ze co si sa na to nevybodol.V Rakusku povinne a este aj firemne auto.
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Prídeš domov a ak si majiteľ na velvyslanectve v BA si ho odhlásiš .A prepíšeš na koho chceš...
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

A ked budu dialnicne znamky elektronicke v de tak ta budu mat stale na ociach :300f:
A uz ta ani sused nemusi udavat :41c2:
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Zaujimave co mu tu vsetci tlacite do hlavy. Sestra zila 5r vo Viedni a mala tam auto na Anglickych znackach poistene v Anglicku a vsade na nom celu dobu chodila a nikdy nemala ziadne problemi ani ju tam za celu tu dobu nezastavili rakusko ma tusim tie iste veci ohladom registracie ako nemci ak sa mylim tak ma opravte.
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Ty tlacite... :3020: setko je to vec nahody!!! Zijem dlhodobo v de a znami tu mali roky auta na sk znackach a boli poho...mna chytili den ako som doviezol auto z prepisu sk lol a muselo prec. To bolo tak 13 rokov dozadu,casy sa menia osobne poznam uz niekolko pripadov problemov z sk znackami. A rakusko je vtomto vraj este prisnejsie, su pripady ked slovakom zijucim v pohranici rakuska(pracujucim na sk) zvonili s pokutami rovno pri dverach... a boli dostvysoke... Chod na slovaci.at a pocitaj si...
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

Petzi napísal:Zaujimave co mu tu vsetci tlacite do hlavy. Sestra zila 5r vo Viedni a mala tam auto na Anglickych znackach poistene v Anglicku a vsade na nom celu dobu chodila a nikdy nemala ziadne problemi ani ju tam za celu tu dobu nezastavili rakusko ma tusim tie iste veci ohladom registracie ako nemci ak sa mylim tak ma opravte.
Kokso, to je uz len argument. :203: Ved to vobec nic neznamena. Jednoducho mala stastie.

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných