704 706
inzerátov
Pridať inzerát

Prepis auta z De na SVk ked som majitel

Obsah fóra Auto-moto fórum Dovoz vozidiel
Odpovedať Nová téma
12>
Autor Správa
bzinko21
Založený: 27 august 2008
Nabehané: 12 hod 15 min
Predmet: Prepis auta z De na SVk ked som majitel PríspevokZaslal: 18.02.2018 12:59   
Zdravim vas zijem v DE mam tu prihasene auto a kvoli Dieslovemu skandalu nechcem ist do VW si ta prerobit softwer uz mi dva krat pslali pozvanku len to je ten problem. Nemecku ze to je povinne a boim sa ze jedneho dna mi pride z Landramsamtu list ze mi auto ktore neabsolvovalo upravenie sftveru odhlasia chcem si ho na slovensko doviezt a prihlasit mozem s povodnymi znackami na slovensku auto prihlasit a potom zo SK SPZ ist naspat do de a odhlasit aby som usetril za cervene prevozne diky
Citovať
lakinooo
Legenda - Ford T (615)
moderátor fóra
Založený: 17 apríl 2008
Nabehané: 2 mes 11 dní 15 hod
PríspevokZaslal: 18.02.2018 13:34   
Preco musia slovaci furt sa snazit odrbkat svet?
VIP člen - Veyron (271)
Založený: 14 máj 2010
Nabehané: 27 dní 6 hod 14 min
PríspevokZaslal: 18.02.2018 14:39   
Pretož de3ili tvoria de3ilné zákony
Legenda - Ford T (615)
moderátor fóra
Založený: 17 apríl 2008
Nabehané: 2 mes 11 dní 15 hod
PríspevokZaslal: 18.02.2018 15:01   
Raz to auto nespln emisne normy tak nepatri na cestu. Hotovo.
VIP člen - Veyron (271)
Založený: 14 máj 2010
Nabehané: 27 dní 6 hod 14 min
PríspevokZaslal: 18.02.2018 16:01   
Na Dolnozemskej v Petržalke, kedysi dávno bola povolená 50. Vodiči čo išli 60-65 dostávali pokuty. Zrazu ,zo dňa na deň tam dali 70, a bývalí potencionálni vrahovia ,boli brzdou premávky. Čo sa zmenilo? nič, len zákon.Jeden deň kriminálnik, nepatriaci na cestu,chcejúci odr3kať zákon ,druhý deň vzorný vodič.
O zdravom rozume sa nikde nič nehovorí, tí ktorým sa hovorí elity,touto hmotou nedisponujú.
Nová tvár - Trabanto (7)
Založený: 11 október 2015
Nabehané: 5 dní 2 hod 42 min
PríspevokZaslal: 18.02.2018 16:56   
ja furt nechapem co vsetci su z toho update software pokakany....... ja ho mam a nic sa nedeje. https://www.autozeitung.de/diesel-skandal-software-test-passat-tdi-131008.html
VIP člen - Veyron (262)
Založený: 04 január 2008
Nabehané: 15 dní 13 hod 1 min
Predmet: Re: Prepis auta z De na SVk ked som majitel PríspevokZaslal: 18.02.2018 17:51   
bzinko21 napísal:
chcem si ho na slovensko doviezt a prihlasit mozem s povodnymi znackami na slovensku auto prihlasit a potom zo SK SPZ ist naspat do de a odhlasit aby som usetril za cervene prevozne

A prečo by si nemohol ísť na Slovensko so svojím autom s D značkami a tu si sa rozhodol si auto nechať na Slovensku ?
Samozrejme že tu pri prihlásení už musíš mať v D auto odhlásené a značky dole.
Keby si to robil opačne, tak na Slovensku musíš s autom absolvovať KO a ešte neviem čo, ale v Nemecku pokiaľ viem, tak iba dôjdeš na úrad, dokonca neviem či musíš aj značky odovzdať.
Tak v čom je problém ?
Ale ak si pôvodne nemal v úmysle to v dohľadnej dobe prepisovať na SK značky a chceš to robiť len kvôli tej zmene softweru v aute, tak to sa ti úprimne čudujem. Čo si jediný na svete ? alebo ti auto potom prestane fungovať ?
Citovať
fkk
Nová tvár - Trabanto (4)
Založený: 06 august 2017
Nabehané: 7 hod 27 min
PríspevokZaslal: 18.02.2018 21:52   
Aby si mohol prihlásiť auto na Slovensku tak ho najskôr musíš mať odhlásené v Nemecku. Ak teda chceš priviezť auto po vlastnej ose tak budeš potrebovať dočasné značky (z toho čo ťa bude stáť prihlásenie na Slovensku je to jedna z najlacnejších položiek). Pred prihlásením na Slovensku budeš musieť spraviť kontrolu originality a potom pri prihlásení zaplatiť registračný poplatok podľa výkonu auta. Keď si majiteľ tak asi nebudeš potrebovať preloženú kúpnu zmluvu, bude ti asi stačiť preklad nemeckého techničáku. Rátaj že ťa celá táto sranda s prihlasovaním bude stáť okolo 500 €.

Ak ale plánuješ žiť dlhodobo v Nemecku tak ti tam môžu robiť problémy, ak budeš mať prihlásené auto v zahraničí (kvôli daniam a poplatkom). Kamarát takto dostal predvolanie (nejaký sused ho nabonzoval), chceli po ňom aby mal auto prihlásené v Nemecku keď tam žije.
Citovať
cardude
Založený: 23 júl 2007
Nabehané: 5 hod 36 min
PríspevokZaslal: 18.02.2018 22:04   
v tvojom pripade nemusis auto v nemecku odhlasovat, prides na slovensko na nemeckych cislach a s nemeckymi papiermi, potom ale absolvujes rovnaky proces ako pri kazdom dovoze (obvodny urad,recyklacny fond,originalita), informacie ti poskytne miestny obvodny urad-odbor dopravy
Citovať
mravecm1
Nová tvár - Trabanto (15)
Založený: 05 december 2008
Nabehané: 8 dní 22 hod 57 min
PríspevokZaslal: 19.02.2018 06:42   
fkk napísal:

...
Ak ale plánuješ žiť dlhodobo v Nemecku tak ti tam môžu robiť problémy, ak budeš mať prihlásené auto v zahraničí (kvôli daniam a poplatkom). Kamarát takto dostal predvolanie (nejaký sused ho nabonzoval), chceli po ňom aby mal auto prihlásené v Nemecku keď tam žije.

Presne tak... Kedysi som videl v TV jednu relaciu, kde presne toto riesili v Britanii. Takyto pristup je tam nelegalny a boli za to riadne mastne pokuty, dokonca mam pocit, ze aj auto mohli zadrzat. A vobec by ma neprekvapilo, ak by to fungovalo rovnako aj v nemecku.
Ved je to pochopitelne. Pouzivas ich infrastrukturu a nic im za to neplatis. Ktorej krajine by sa nieco take pacilo ?
Citovať
3of10
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 22 november 2005
Nabehané: 7 hod 50 min
PríspevokZaslal: 19.02.2018 08:27   
Nechapem preco sa tak bojis toho update. Nic sa nestane,nic to nestoji , iba cas v servise.
Auto do zahranicia z nemecka bez auta neodhlasis, kontroluju VIN. Cele to trva tak pol hodinu a stoji plusminus 200 Euro.
A zit v Nemecku a jazdit s autom zo zahranicnymi znackami sa neoplati. Ak ta chytia, mastna pokuta plus doplatis dan za cas co si s autom v Nemecku jazdil.

Ako tak na to kukam, ten update je najlacnejsia alternativa
Citovať
christiane
Povedomá tvár - Favorito (47)
Založený: 16 december 2011
Nabehané: 13 dní 8 hod 32 min
Predmet: Re: Prepis auta z De na SVk ked som majitel PríspevokZaslal: 19.02.2018 10:47   
bzinko21 napísal:
a kvoli Dieslovemu skandalu nechcem ist do VW si ta prerobit softwer uz mi dva krat pslali pozvanku

Mne prisli 3 pozvanky.Tak som tam nabehol a ze co a ako ked s tym nechcem nic robit.Pozvanky treba hodit do kosa ak nechcem z autom na kontrolu.Pozvanky generuje automaticky pocitac a kontrola nie je povinna ale WV si musi splnit svoju povinnost poslanim pozvanky.Podotykam ze som bol z Touranom na prvej STK a emisie vsetky v poriadku.A ak by ma malo trapit co v Nemecku,Rakusku,Chorvatsku,Madarsku,Srbsku tak by som sa zblaznil.
Kamos co mal v robote pod Rakuskymy znackami sluzobny WV Amarok tak mu padol vykon.A hovorim mu ze co si sa na to nevybodol.V Rakusku povinne a este aj firemne auto.
Citovať
autocentrumkk
Založený: 20 január 2011
Nabehané: 20 hod 31 min
PríspevokZaslal: 19.02.2018 11:58   
Prídeš domov a ak si majiteľ na velvyslanectve v BA si ho odhlásiš .A prepíšeš na koho chceš...
Citovať
dudikopf
Nová tvár - Trabanto (7)
Založený: 29 január 2013
Nabehané: 2 dní 13 hod 40 min
PríspevokZaslal: 19.02.2018 12:04   
A ked budu dialnicne znamky elektronicke v de tak ta budu mat stale na ociach
A uz ta ani sused nemusi udavat
Citovať
Petzi
Nová tvár - Trabanto (9)
Založený: 19 august 2008
Nabehané: 4 dní 7 hod 37 min
PríspevokZaslal: 19.02.2018 18:55   
Zaujimave co mu tu vsetci tlacite do hlavy. Sestra zila 5r vo Viedni a mala tam auto na Anglickych znackach poistene v Anglicku a vsade na nom celu dobu chodila a nikdy nemala ziadne problemi ani ju tam za celu tu dobu nezastavili rakusko ma tusim tie iste veci ohladom registracie ako nemci ak sa mylim tak ma opravte.
Citovať
Odpovedať Nová téma
12>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Dovoz vozidiel