Prepis auta a pouzivanie v zahranici

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Intensivee
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.08.2017 07:09
Zdieľať na Facebook

Prepis auta a pouzivanie v zahranici

Príspevok od používateľa Intensivee »

Dobry den.
Prosim o radu.Mam fabiu 1.9tdi2008 od zaciatku roka 2017 a pracujem v Nemecku.Nechcem auto prepisovat na Nemecke Eč.Docital som sa ze musim auto prepisat napr na mojho otca a ja si mam zohnat splnomocnenie na pouzivanie cudzieho motoroveho vozidla.
Nasledne ked sa dostavam k prepisu je moja otazka ,ze ci musim pri prepise zrusit a znovu zaplatit poistku k autu alebo by stacilo niako prepisat poistnu zmluvu.
Dalsia otazka je ci pri kontrole policiou sa mozem legitimovat velkym technickym preukazom ak mi este nebol doruceny maly techničak.

Prosim Vas o skomentovanie mojich domienok ci su pravdive a nasledne zodpovedanie otazok.
Dakujem pekne :-)
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Pouzivanie sk auta je problematicke predaj fabcu na sk a kup nemecke auto priamo tam vyriesis si problemy
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Neviem kde si sa čo dočítal, ale policajtov v Nemecku nebude zaujímať na koho je auto napísané, ale ako dlho je tam užívané. A nemusia ťa policajti ani zastaviť, stačí dobroprajný sused, ktorému ležia v žalúdku imigranti a lacní pracujúci z východných zemí.
Ak tam pracuješ a užívaš auto, tak lehoty na jeho prihlásenie sú kratšie ako keby si tam došiel ako turista na dlhodobú dovolenku. A zabudni na také, akože prerušíš na pár dní pobyt v Nemecku a počíta sa čas znova od nuly. Pozrú sa odkedy tam pracuješ a to je jediné kritérium, môžeš chodiť na Slovensko aj každý týždeň.
Myslím že pokiaľ tam dlhodobo pracuješ, tak je pre teba naozaj výhodnejšie ako napísal predo mnou keyness, kúpiť si tam auto na užívanie a keď pôjdeš odtiaľ preč, tak ho predáš.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dcéra mala vo švajci Peugeota asi rok. Prvá výstraha bol slušný list, druhá predvolanie na kantonalny úrad do Churu.Hajzlíci švajčiari to majú dobre ošetrené - auto bolo zachytené kamerami prvý krát vtedy a vtedy, tiež odvtedy máte prac. povolenie slečna - pol ročnú lehotu ste prešvihli , ale sme zhovievaví máte ešte tri mesiace.
Peugeota mám na krku ja a dcéra jazdí Subaru Justy na švajc tabulkách.
Ani nešpekuluj lebo keď sa ucho odtrhne ,tak ťa normálne vyhostia. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tomas-b
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 25.08.2012 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomas-b »

Ako Ti uz pisali, ja to len potvrdim, tadialto, v ziadnom pripade cesta nevedie! Ze auto nie je na teba to je jedno. To je Nemecko, nie Slovensko, kde neakou vychytralostou obides zakon. V Nemecku by mozno (toto si over) bola alternativa, ze nechaj si auto na svojom mene (keby je to na inej osobe je to este komplikovanejsie) a zaplat nemecku cestnu dan a tamojsiu poistku a + nahlas nemecku adresu, kam mozu posielat pokuty (to je ich novinka) a mozn ze by ti to preslo. Ale over si to a hlavne prerataj, podla mna financne sa to neoplati.
MIxo8
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 31.05.2007 14:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MIxo8 »

Ako už páni vyššie spomenuli, tiež som si myslel ako ty že sa to dá takto obísť, auto som mal na otca a prvý rok platil len KFZ Steuer. No po roku prišiel Liebesbrief od úradu a termín do kedy to auto prehlásiť. Nakoniec som ho prepísal na nemecké značky...menej starostí a odvtedy žiadna kontrola.
mondy1109
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19.05.2016 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondy1109 »

Presne tak predaj,alebo daj na nemecké znacky.Tiez som sa pokúsal obíst tento systém ale nedalo sa.Teraz platím dan 339 eur a poistka 712 eur(mondeo 2,2tdci).Je to drahé,ale más pokoj.
MIxo8
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 31.05.2007 14:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MIxo8 »

No ja platím daň 50€, Vollkasko 1000€ ročne Ford Focus Ecoboost, sú to pálky...ale aj platy sú na inej úrovni...
Intensivee
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.08.2017 07:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Intensivee »

Okey teda :-(
Skusit som to musel ale skusenosti su asi najviac :)
Dakujem za rady a pravdepodobne budem musiet na prepis ale este mam zmluvu do konca augusta a uvidim ci podpisem novu podla toho uvazim aby sa mi to aj oplatilo.
Neviete nahodou ake su sankcie a ako prebieha pokutovanie pri kontrole a následnom zisteni kratenia dane atd ?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

su to hlupe natahovacky, mam zopar slovenskych chlapcov co chceli vyhupat so systemom v Mnichove - neoplati sa to, fakt nie.

Predaj ten autiak alebo ho nechaj doma na Slovensku, kup si v Nemecku lokalny a hotovo. Neviem ake su prihlasovacie poplatky tam, to som neskumal, ale napriklad v Rakusku ked mas zaplatit tu ich sprostu NoVA dan tak za Focusa 2010 vysolis okolo 1800 eur... to je proste nenormalne. Fakt sa jednoduchsie kupi lokalne auto a hotovo.

Poznamka : ked si tam do konca augusta, toto by som uz asi neriesil. Uvidis ci dostanes novu zmluvu.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Mp3turbo tak to by si mal poznať dánske registračné poplatky pri prihlasovaní auta :) 1800 euro je oproti nim ako zadarmo.

Oco13 - prečo hajzlíci Švajčiari? Skôr hajzlíci sú tí, ktorí chcú vydrbať s kaźdým systémom.
MIxo8
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 31.05.2007 14:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MIxo8 »

K tým sankciám, zastaví ta policajná kontrola ale zollna kontrola. Záleží na koho natrafis, a aku bude mať na teba náladu. Môže to byť iba upozornenie ale budú si na teba dávať pozor. Pri ďalšej kontrole keď to nebudeš mať v poriadku tak ta aj tak prehlásenie auta neminie plus ti vypočítajú daň spätne plus pokuta, v akej čiastke ti príde domov listom. K tým poplatkom. Ja bývam v Bavorsku, tu som išiel na dopravný úrad, odovzdal som SPZ a oba TP. Nemecké spz má stali 28€ na želanie číslo a prihlásenie 40€. To je všetko. No a potom samozrejme "hrejivý pocit pri srdci" :41c2: vždy keď mi odíde platba z účtu za poistenie...
janov5
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 16.03.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janov5 »

gnagy napísal:Mp3turbo tak to by si mal poznať dánske registračné poplatky pri prihlasovaní auta :) 1800 euro je oproti nim ako zadarmo.

Oco13 - prečo hajzlíci Švajčiari? Skôr hajzlíci sú tí, ktorí chcú vydrbať s kaźdým systémom.
o com je potom EU? volny pohyb osob?...skoncili poplatky za roaming... iba ako priklad
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

gnagy napísal:Oco13 - prečo hajzlíci Švajčiari? Skôr hajzlíci sú tí, ktorí chcú vydrbať s kaźdým systémom.
Nuž preto , že neuznávajú nič a nikoho okrem seba. Všetky školy , papiere ,kurzy - všetko si tam treba obnovovať podla ich diktátu. Ešte aj nemci mmusia absolvovať ich jazykový kurz "švicdojč" ak chcú robiť vo verejnom sektore. Pritom ak by tam nemali ženy zvonka tak vykapú. V dedine kde žije dcéra je cca 1000 ludí a až 1 !!!!!!! švajčiarsky manželský pár - všetko ostatné ženy z dovozu od číny až po nový zéland. lol
Ja som starý zatvrdený komunista - takže pištolníkovi na Lichtenštajnskej hranici som len zopakoval moju nádej - eščo odna vojna ,ty govoriš po russky. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A ešte jedna vec ma napadla - ak si musíme dávať autá po celej europe na ich značky , prečo si ludia vracajúci sa z anglicka nemôžu dať svoje anglické auta na naše tabulky. Prečo zase na niečo doplácame my??? Inak vďaka robko aj toto máš u mňa schované. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných