Prenos EČV

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

foter
moderátor fóra
Príspevky: 11329
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Prenos EČV

Príspevok od používateľa foter »

SaS chce, aby si majiteľ mohol preniesť evidenčné číslo zo starého na nové auto

https://ekonomika.sme.sk/c/20849748/sas ... z5IPnix2b6

Evidenčné číslo vozidla (EČV) by si mohol majiteľ auta preniesť zo starého na nové auto a pri presťahovaní sa do nového okresu by ho nemusel meniť.
Konečne to niekoho napadlo a dúfam že to prejde...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

urcite ano ! dokonca by som to uviedol este dalej, nech ma majitel moznost spz prekladat z auta na auto pokial ich ma viac :41c2: , samozrejme poistku neviazat na kar ale na osobu za volantom !!!
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Možnosť platiť jedinú poistku (ak to tak chceš) na jednu ŠPZ hoci pri troch autách a teda sadzba tej jednej poistky z troch aut tá najvyšia.Lebo jazdiť môže z jednou ŠPZ iba jediné auto,ale to hajzlík čo robí pre ľudí nikdy neurobí
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

mhlavaty napísal:Možnosť platiť jedinú poistku (ak to tak chceš) na jednu ŠPZ hoci pri troch autách a teda sadzba tej jednej poistky z troch aut tá najvyšia.Lebo jazdiť môže z jednou ŠPZ iba jediné auto,ale to hajzlík čo robí pre ľudí nikdy neurobí
Myslím že to tak funguje v niektorých štátoch v Amerike.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Takto to funguje (prekladanie znaciek medzi viacerymi autami) aj hen za rohom v Rakusku.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Som jednoznačne za schválenie toho, aby som si jednu registrovanú značku mohol preniesť z jedného starého auta na jedno nové auto.

Som jednoznačne proti tomu, aby sa jedna registrovaná značka dala použiť na akomkoľvek aute aute v rôznom čase.

Veď by podľa mňa extrémne vzrástol počet, povedzme, autovrakov...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Akých autovrakov ? Ak na niečo môžeš zavesiť ŠPZ a na cestu,tak snáď musí to auto naplno splńať všetko.Že je tu chliev a nič neplatí,a ľudia nič nerešpektujú,to má byť dôvod pre nerealizovanie rozumných riešení ?! Len preto že tu máme to čo máme skrze celú spoločnosť ?!
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

bolo by to fajn zial zobudme sa, tu sa nic nezjednoduchsuje ale skor skomplikuva. Stat by prisiel o penaaze takze nic nebude. A ako tak rozmyslam az taka slava by to nebola lebo to nove auto by sa aj tak asi muselo zaregistrovat a zadarmo by to zandari nerobili urcite takze jedine ze by clovek usetril tusim 33e za znacky ale inak asi nic. Poplatok za prihlasenie podla kw a r.v. by urcite nezrusili. A to ze teraz mam DT znacky a prestahujem sa do BA a ostali by mi DT to nehrozi duplom na SK.
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11329
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

Prečo by štát o niečo prišiel? Napr. kúpim auto z okresu LM a som z Košíc tak zaplatím za prepis nejaký administratívny poplatok a značky mi ostanú LM s čím nemám najmenší problém... Je to určite lepšie ako terajší stav keď štát si objedná za rok 1 000 000 ečv za 9€ pre porovnanie v Česku je cena ečv 3€... Ak by sa nemuseli meniť ečv pri zmene okresu stačilo by ročne 300 000ečv... 600 000 ečv ide každý rok do šrotu a celkom zbytočne tony odpadu ktoré som videl na šrotovisku kde boli aj rozstrihnuté nové ečv ktoré boli na aute možno deň týždeň... Komu tento stav vyhovuje je súkromná firma ktorá ma patent a monopol na výrobu ečv na Slovensku!!!
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ked pises tusim ze by sa usetrilo napr. 600000 kusov znaciek tak aj keby idu vsetky tie peniaze co davas zandarom tej sukromnej firme tak co myslis kolko je napriklad taka DPH z tej sumy? Takze stat by prisiel o nemale paniaze urcite. A to kolko znaciek ide do zberu v tomto state nik riesit urcite nebude, odovzdavas ich zandarom a oni ich urcite nehadzu do opadu ako si napisal nakolko su hlinikove a z toho si este niekto podla mna kavu vari tiez :4090:
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11329
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

500tis alebo 600tis ečv ročne je už riadna kopa ver tomu... A všetci sú tu eko zmýšľajúci politici a toto nevidia... Aké je to plytvanie už roky tony zbytočného odpadu ktorý by nemusel byť... Veď aj ten hliník sa musí niekde vyrobiť a to tiež nie je bez emisný proces... Takže keby bola dobrá vôľa tak cesta sa nájde a čím skôr tým lepšie.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

v cechach to tak uz par rokov funguje spz ostava s autom ak novy majitel nechce novu spz.kupi auto v ostrave a byva v plzni.ostava mu ostravska spz.v rakusku svicasrku je spz pisana na osobu nie na auto.cize ma tu istu spz cely zivot.pri viacerych autach sa plati pojistne za najsilnejsie alebo najtazsie auto podla pojistovne co berie do uvahy.za dalsie auta v garazi sa platia len nejake drobne na ich platy.ale ak clovek nechce nemusi platit za viac aut len skratka nejazdi.chce v lete prebehnut staru masinu zaplati si pojistne na 2 mesiace nahodi svoju spz a jazdi.vo svicarsku sa spz daju aj predavat cim menej cisel tym lepsi bohac.napr ZH 1 je najdrahsia cena moze byt kludne aj 200 000chf.spz s cislami napr ZH 526 874 je luzer.4 miestne cisla su domaci co daju aspon 2000chf.podla toho aj policia vie ze sa jedna o niekoho kto ma prachy.kludne aj cuzdinec.

v holandsku su anonymne spz nikto nevie odkial ten druhy je

v anglicku spz ostava cely zivot na aute nemeni sa.cisla pismena na spz su kody podla ktorych sa vie co je to auto zac motor farba rok vyroby a pod.
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Za lepší nápad na naše podmienky by som považoval jedno EČ na vozidlo od začiatku registrácie až po vyšrotovanie ako je to v ČR a pritom EČ bez identifikácie okresu ako je to v Maďarsku. Som si však istý, že to neprejde, lebo je to návrh opozície a nie koalície a preto to bez rozmýšľania zamietnu.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

mhlavaty napísal:Akých autovrakov ? Ak na niečo môžeš zavesiť ŠPZ a na cestu,tak snáď musí to auto naplno splńať všetko.Že je tu chliev a nič neplatí,a ľudia nič nerešpektujú,to má byť dôvod pre nerealizovanie rozumných riešení ?! Len preto že tu máme to čo máme skrze celú spoločnosť ?!
Čo ak mám dve autá, EČV jednu, lebo by som mohol...
Teraz mesiac jazdím na aute č.1, auto č. 2 mesiac stojí...
A keďže by to takto fungovalo, môžem mať áut 20, veteránov na renováciu a podobne, nepojazdné kraviny, autá na diely a podobne, lebo ma to nič navyše nestojí...
Za mňa - neprípustné...
Jedna EČV na akékoľvek auto - áno. Ale len riadne prihlásené na DI, nie že si jednu značku môžem kedykoľvek pripnúť na akékoľvek svoje auto. Nie. Jedna značka - jedno auto, ale s možnosťou bezproblémového prepísania na ďaľšie auto...
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

foter napísal: Komu tento stav vyhovuje je súkromná firma ktorá ma patent a monopol na výrobu ečv na Slovensku!!!
Presne tak,tak isto aj lekarnicky.V USA ich ani v aute nemaju.Prve co vam kazdy povie aby ste sa nikoho nechytali,vy nie ste doktor.Zavolate hasicov,policajtov alebo zachranku.
Ale to by bolo moc jednoduche odpozerat ako je to inde a len to prisposobit.Ta mladsia generacia nech sa prisposobi a mne uz taketo veci ani nevadia.Zvykol som si :4012:

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní