Preleštenie starého laku ZA, MT a okolie

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kollega36
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 14.11.2007 14:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kollega36 »

www.detailing.cz ale ty si to nechces robit sam .Urcite to nieje robota na 2-3hodinky ale tak na 15 az 25 hodin ak chces aby to vypadalo dobre.Auto musi vydiet profik a urcit ci staci rucne alebo strojne.Ja sa o auto staram od kedy prislo nikdy nebolo v autoumyvarke to je vrazda pre lak :D .Ked vidim nove superb v ciernej metalize ako tak ide a vychadza pekne ciste a hologram na celej kasni hmm.Treba raz poriadne prelestit pouzit poriadny vost a potom uz iba udrziavat.Imho na slovensku nepoznam nikoho kto sa tomu venuje tak ako par cechov .Este mp3turbo sa snazi pichat do osieho hniezda ale to je tak asi vsetko ze :) niesu priestory tak sa neda poriadne robit.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak tak :(

na turba dosiel mraz, snad sa teraz od 18.11. do konca novembra nieco podari - ak ano dopredu dakujem hasičom ved ti uz vedia komu chcem podakovat. A ako obycajne, fotoserial bude velky ak k tomu dojde. Chceme aby doslo.
kollega36
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 14.11.2007 14:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kollega36 »

Nehovor ,ze si ho ides lestit na hasicskej stanici a este to budes fotit. :) .Ja uz tiez fotim akurat dnes som si lestil s novou makitou .Skusal som zatial 3M lestiace pasty co som kupil ale este nemam vsetky aplikatory takze to chce zainvestovat a lestit lestit lestit.Ak chces mam zlavu na tu makitu dohodim jednu :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

je to tak, hasicska stanica... lesticku uz mam, plynulo regulovatelne otacky zhruba od 600 do 3000 (nad 1800 urcite nepojdem, planujem zostat na 1500).

takisto planujem 3M, este nemam doma tieto krémiky ale to je najmenej - jedna otocka v ramci mesta za dodavatelom. Uz mam doma chemiu od firmy Nigrin a tu pouzijem a uvidim ci budem kupovat 3M:

http://www.nigrin.com/products/productr ... tcare.html

NIGRIN Paint Restorer Art.-Nr. 73907
NIGRIN Wax Art.-Nr. 73908
NIGRIN Hard Wax Polish Art.-Nr. 73909




co nemam a co ma zaujima : podusky. Nemam unasace a ani podusky na lestenie, cistenie. Nemas nahodou nejaky financne prijemny zdroj? Za 20 eur si ich mozem kupil kolkolen chcem. A zaujima ma, za kolko by bola makita (konkretny model a cena) plus samozrejme detailne fotecky toho co si spravil.
jurigad
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

mp3turbo napísal:dievcata, nech sa vam vlozky prestanu krutit z toho ze tempo je "brusna" pasta - co si myslis ze nejakou zubnou pastou kombinovanou s Niveou poskodis lak?

ked si sikovny tak pouzitim najhrubsich dostupnych PROFI past napriklad od 3M (Fast-Cut) pripadne inych podobnych znaciek a 1500rpm lesticiek [s rukou asi nespravis taky pritlak ako s lestickou a zaroven tiez TROSICKU pochybujem o tom ze s rukou spravis 1500 otacok za minutu] ten lak neposeksujes.

takze s tempom veselo do toho, po pouziti musis karoseriu namastit nejakou finisovacou pastou na sposob vosku (carnauba alebo synteticky, kazdy ma svoje vyhody). Nic sa ti s karoseriou nestane.
Samozrejme Tempo je všeliek a, najlepšie 3X do týždňa
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to nie :)

ale skusal si niekedy tempo na lesticke s kotucom strednej tvrdosti?




edit : od cloveka ktory predava kozmetiku M*fr* mam info ze obrovsky autobazar v Trusalovej beha VSETKY auta s tempom a lestickou. Ci je to pravda neviem, ale on mi to povedal s tym ze im dodava nejake krémiky a ze mu to povedali chalani co s tymi pripravkami robia.
milanpohl
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 08.10.2009 23:17
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanpohl »

Dolné Vestenice 0905897524
Prievidza 0905166467
jurigad
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

mp3turbo napísal:to nie :)

ale skusal si niekedy tempo na lesticke s kotucom strednej tvrdosti?




edit : od cloveka ktory predava kozmetiku M*fr* mam info ze obrovsky autobazar v Trusalovej beha VSETKY auta s tempom a lestickou. Ci je to pravda neviem, ale on mi to povedal s tym ze im dodava nejake krémiky a ze mu to povedali chalani co s tymi pripravkami robia.
Áno pred predajom auta je Tempo výborné, ale nie na svoje auto tam po čase zistíš že je to ešte horšie , hlavne na nemetalízových farbách bez vrchného laku.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pouzival som tempo na bledozelenu feliciu (rv1996, teda stara maska) asi tri roky, zhruba trikrat rocne. A cuduj sa svete, nic sa jej nestalo. Prave naopak.

metalizu samozrejme nemala.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

mp3turbo napísal:pouzival som tempo na bledozelenu feliciu (rv1996, teda stara maska) asi tri roky, zhruba trikrat rocne. A cuduj sa svete, nic sa jej nestalo. Prave naopak.

metalizu samozrejme nemala.
na bledych farbach je toho menej vidiet,aj ked ju dodrbkas,aj zastreky sa robia ovela lepsie a lestit polyuretan,,akryl ,, mozes do ale -- luja hladka farba je uplne inde pri lesteni ako metla,zrno a tmava ,,
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Preleštenie starého laku ZA, MT a okolie

Príspevok od používateľa Pilotek »

Oživím tému s miernou modifikáciou. Prosím, nemáte niekto pozitívnu referenciu na preleštenie predných svetiel v ZA a blízkom okolí? Hľadám niekoho s doporučením, že to urobí kvalitne.

A otázka prelakovať, či neprelakovať transparentným UV lakom? Aké s tým máte skúsenosti? Zatiaľ sa mi to javí skôr nelakovať, len navoskovať tvrdým voskom, aby sa lak po pár rokoch (ak náhodou popraská, zvráskavie...) nemusel celý zbrusovať.

Ide o staré autá Citroen Jumper III a Opel Astra G, ktoré už na budúce cez TK s tými svetlami neprejdú (matné zažltnutie od slnka).

Za konštruktívne rady ďakujem. Meniť svetlá za lacné náhrady určite nechcem a staršie originály už bývajú tiež zažltnuté.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Preleštenie starého laku ZA, MT a okolie

Príspevok od používateľa a566 »

https://www.alza.sk/auto/meguiars-plastx-d4803362.htm
molitan do vrtacky (lesticka) a hotovo...
lak alebo znackova keramika. mas na 1-2r pokoj
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Preleštenie starého laku ZA, MT a okolie

Príspevok od používateľa Pilotek »

@a566: osobná skúsenosť? A bez brúsenia jemným brúsnym papierom pod vodou?

Ak si znalec, ktorý tvrdý (resp. iný) dlhodobý vosk by si na to potom doporučil? Lakovať nechcem.
cicmanec3
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 11.06.2022 14:41
Zdieľať na Facebook

Re: Preleštenie starého laku ZA, MT a okolie

Príspevok od používateľa cicmanec3 »

Ja som kupil lestiacu sadu v autovkelly za 11 eur a vysledok dokonaly!!!!
Som ukazkou nefunkcnosti tohto fora.

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní