Preleštenie starého laku ZA, MT a okolie

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Preleštenie starého laku ZA, MT a okolie

Príspevok od používateľa Pilotek »

Prosim o radu. Nepoznate dobreho sukromnika ci malu firmu (spolahlivost, serioznost, kvalita ale aj rozumna cena) na profi obnovenie (prelestenie s dlhodobejsim ucinkom) laku starsieho auta z okolia ZA, MT?

Najlepsie dobra osobna skusenost.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nepoznám. Ale nechceš to s Tempo pastou skúsiť aj sám cez voľný víkend?
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Preleštenie starého laku ZA, MT a okolie

Príspevok od používateľa fester777 »

Pilotek napísal:Prosim o radu. Nepoznate dobreho sukromnika ci malu firmu (spolahlivost, serioznost, kvalita ale aj rozumna cena) na profi obnovenie (prelestenie s dlhodobejsim ucinkom) laku starsieho auta z okolia ZA, MT?

Najlepsie dobra osobna skusenost.
urob si to sam zec , vikedn ja som si lestil svoj uz starsi kus a bol jak novy aj ked som len polish pouzil , nic ine ked si este kupis veci co k tomu secko potrebujes tak za den nemas co robit . A spravis si to vo volnej chvilke , robota zadarmo a dobry pocit ze si pre auto volaco spravil
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa jurigad »

cicmanec napísal:Nepoznám. Ale nechceš to s Tempo pastou skúsiť aj sám cez voľný víkend?
Na Tempo pozor ! Okamžitý účinok vynikajúci , ale naruší povrch laku , je to brúsna pasta. Určite len raz a červenej, bielej by som sa s Tempom nedotkol, lebo o mesiac budeš na tom ešte horšie ako po rekonštrukcii.
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

misko crx napísal:festrik zmen si uz tu kokocinu pod ciarou .. co to tam mas napisane lol lol :4090:
co ta sere ked ludia vravia pravdu ??? lol
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

To jurigad: viem, že je to brúsna pasta - práce preto som ju spomenul, lebo Pilotek to chce na starší lak, kde predpokladám, že tá farba je už „vyšedivená”. Každopádne nech si kúpi niečo aj s brúsnym účinkom, klasická leštenka by nemusela stačiť. A keď to bude robiť rozumne a nie tlačiť 5 minút na jednom mieste tak by nemal nič pokaziť...
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Re: Preleštenie starého laku ZA, MT a okolie

Príspevok od používateľa petyy »

Pilotek napísal:Prosim o radu. Nepoznate dobreho sukromnika ci malu firmu (spolahlivost, serioznost, kvalita ale aj rozumna cena) na profi obnovenie (prelestenie s dlhodobejsim ucinkom) laku starsieho auta z okolia ZA, MT?

Najlepsie dobra osobna skusenost.
bacha na tieto lešitiace pasty pilotek. lebo nedávno si chcekl striekať podvozok nového auta a teraz píšeš, že preleštiť staré auto. to nové auto má pekný lesk a hladký lak. ak použiješ leštiace pasty na starý lak, ten nový si akurát zničíš! takže 3M pasta je výborná, ale nie na uplne nové auto!
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

Ahoj, lestim auta 3M pastami uz 3 roky a to na profi urovni....cena je od 50 do 100 Eur podla narocnosti...samozrejme v cene je material aj robota...avsak som z LE...jedine, ze by si doniesol auticko a o dva tri dni by si si opo neho prisiel....cena je inak bezkonkurencna si myslim...
blaasen
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 22.11.2008 21:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blaasen »

Jak píše JurkyLE.. ale sú pasty 3M aj na nové laky.. musíš použiť jemnú.. A keď si ručne vyleštíš TEMPOM a potom ho dáš na slnko tak sa pozri jak to vyzerá :D :D
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dievcata, nech sa vam vlozky prestanu krutit z toho ze tempo je "brusna" pasta - co si myslis ze nejakou zubnou pastou kombinovanou s Niveou poskodis lak?

ked si sikovny tak pouzitim najhrubsich dostupnych PROFI past napriklad od 3M (Fast-Cut) pripadne inych podobnych znaciek a 1500rpm lesticiek [s rukou asi nespravis taky pritlak ako s lestickou a zaroven tiez TROSICKU pochybujem o tom ze s rukou spravis 1500 otacok za minutu] ten lak neposeksujes.

takze s tempom veselo do toho, po pouziti musis karoseriu namastit nejakou finisovacou pastou na sposob vosku (carnauba alebo synteticky, kazdy ma svoje vyhody). Nic sa ti s karoseriou nestane.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

jurkyLE napísal:Ahoj, lestim auta 3M pastami uz 3 roky a to na profi urovni....cena je od 50 do 100 Eur podla narocnosti...samozrejme v cene je material aj robota...avsak som z LE...jedine, ze by si doniesol auticko a o dva tri dni by si si opo neho prisiel....cena je inak bezkonkurencna si myslim...
aj stahujes pod vodou humus a skrabance, ci len lestis ,ak to je moc zajdene ,,,
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

mjz napísal:
jurkyLE napísal:Ahoj, lestim auta 3M pastami uz 3 roky a to na profi urovni....cena je od 50 do 100 Eur podla narocnosti...samozrejme v cene je material aj robota...avsak som z LE...jedine, ze by si doniesol auticko a o dva tri dni by si si opo neho prisiel....cena je inak bezkonkurencna si myslim...
aj stahujes pod vodou humus a skrabance, ci len lestis ,ak to je moc zajdene ,,,
ak su na laku hologramy ( laicky pavuciny ) alebo drobne skrabance, tak po prelesteni zmiznu....vacsie poskodenia moc nerobim, treba to pekne vodnym smirglom 2500-vkou....

A to TEMPO, to je snad zly vtip, to moj dedo stym zigulaka lestil, ja to pouzivam akurat na mosadzne vazy doma heheh...
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

preto sa pytam,,ja to stahujem pod vodou,stare farby a paraboly su dost zahnusene a dokrabane,,,je jasne ze kde je riadny skrabanec a bez farby si mozne lestit len vtaka a rukov bez otacok tiez ,,,
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

Sak jasne, kde je uz skrabanec hlboky, tak si mozme fukat, tam pomoze len striekanie....
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Preleštenie starého laku ZA, MT a okolie

Príspevok od používateľa Pilotek »

petyy napísal:
Pilotek napísal:Prosim o radu. Nepoznate dobreho sukromnika ci malu firmu (spolahlivost, serioznost, kvalita ale aj rozumna cena) na profi obnovenie (prelestenie s dlhodobejsim ucinkom) laku starsieho auta z okolia ZA, MT?

Najlepsie dobra osobna skusenost.
bacha na tieto lešitiace pasty pilotek. lebo nedávno si chcekl striekať podvozok nového auta a teraz píšeš, že preleštiť staré auto. to nové auto má pekný lesk a hladký lak. ak použiješ leštiace pasty na starý lak, ten nový si akurát zničíš! takže 3M pasta je výborná, ale nie na uplne nové auto!
Neboj, ide o rocnik 2001 strieborna met. Ja mam "pod palcom" viacero aut (sukr. aj v malej firme kde robim). Preto si aj nemozem stale vsetko urobit vlastnymi rukami. Uz mam rodinu a male detvaky.

TEMPOm som robil starsie auta nemetalizy (dokonca aj male Ducato! okrem strechy, tam sme nedociahli), vysledok bol celkom OK ale dlhu zivotnost to nemalo. Verim, ze profici poznaju kvalitnejsie pripravky a hlavne maju strojne vybavenie, dalej verim ze profik si pozaliepa maskovacou paskou vsetky cierne plasty a gumy atd.

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných