Predal som auto a to sa pokazilo.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Ešte by bolo dobré, keby si napísal, aká bola predajná cena. Je rozdiel, či ti prdne tesnenie pod hlavou (alebo hlava alebo blok) na aute rok 2008, ktoré stálo 12 000, a na aute, ktoré stálo 1 200 eur.
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

Moja skúsenosť keď som mal 17 s prvým autom sadol som do nho priviezol som ho domov celý čas dostávalo kvapky po starom branisku a pokiaľ som došiel domov zvlnil som brzdy na druhý deň som ráno sadol do auta a na studený motor som mu dal 1 7k otáčok 2 tiež a hlava praskla ... Čo ak to tak bolo aj v tomto prípade predajca má niesť zodpovednosť za niekoho blbosť ? A čo sa týka toho robil som pri PZ a z vlastnej skúsenosti viem že si uplatniť reklamáciu priam nemožné ... Je tam ešte ďalšia vec a to dokázanie predajcovi že o tej chybe vedel a úmyselne ťa uviedol do omylu tiež prakticky nemožné ...
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

PZ myslis co policajny zbor? Co ma spolocny so sudom a uplatnovanim prava
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

V tom že PZ je vykonávatelom súdnych rozhodnutí.
Neprídeš na súd ? kto ťa predvedie - PZ, vyženieš exekútora ? s kým príde znova - s PZ, atď.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ale stale neviem vo ma dpolocne so sudnym rozhodovanim
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

Asi toľko že ľudia nie sú v Tom tak zbehli a myslia si že všetko rieši polícia takže najprv prídu tam silou mocou chcú niečo podať a tak to často krát končilo ako podvod a tam zase narazíme na to že je potrebné preukázať to ako úmysel ďalej ti treba tie posudky do spisu o ktorých som písal a bla bla bla ... Proste v 99% sa nedovolas spravodlivosti aj keby sa tebe predajca vonku na ulici vysmieval že o závade vedel ... Stále je tam to dôkazné bremeno ktoré spadá na poškodeného a proste je to ťažké dokázať pochopil by si to možno v prípade ak by si sa do niečoho takého pustil ... Nikoho neodhovaram ani nič avšak smutná realita ale zase na druhej strane si dovolím tvrdiť že nikto by ani auto nepredal radšej by ho hodil do šrotu ak by mal ďalší pol rok platiť novému majiteľovi servis ... To by som si potom kúpil jazdenky a ten pol rok by dostávala tak cez p*c* že by agregát s prevodovkou až ostal ležať na zemi a takto by to robil každý presne tak ako to robí 90% ľudí s firemnými autami kde sa nehľadí na nič auto brnkne a už musí ísť full bomby
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trestné oznámenie za podvod tiež podávaš na PZ , či? A úmysel preukazuješ až keď to vyšetrovatel odovzdá prokurátorovi a dostane sa to na súd.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Tyzden jazdenia je sakra dlha doba za ktoru sa da uvarit motor celkom v pohode.... mechanik vymeni chladiacku,neodvzdusni a vybavene... a skryte vady nie su ziadne pravne vady ale technicke...ak inzerujem auto bez havarie a kupec zisti ze auto bolo zvarene z dvoch kusov a opravu platil predavajuci to je skryta vada. Dokonca podvod.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

jergusko napísal:
ale zasa buďme ľudia.
No veď to ,práveže sme ľudia
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Presne, ako píše Loslamos. Už po dni zbesilej prevádzky vedia ludia odpáliť hocičo aj autorádio, zlomiť opierku. Niektorí sú proste zvery, individuá...Takže by som si ťažkú hlavu nerobil.
Ty asi niesi P.Osoba s určitým druhom podnikania ako predajca áut, ktorí vedome predavajú lepenice apod.
A občiansko právny spor sa rieši storočia a boh vie, či sa s tým bude vôbec chcieť zaoberať. +€+čas.

Kolega predáva teraz za 2000 auto. Vravím mu, daj si aspoň do zmluvy, že je to súbor n.d. nie...
A tiež už mu chodia osadníci, ukrajinci. Sadne to za volant, točí štartérom 2 minuty, do zákruty pri 30km zaradí jednotku. On sa na tom smeje, ja nemám na takých ludí nervy, nie to ich ešte posadiť za volant, až keď bude auto prepísané. Oželiem 10% z ceny a dam to do výkupu, ako by mi mali doraziť auto pri skúšobnej jazde. Aj to sa nám stalo v rodine. Auto skončilo 3x otočené v poli.

Hento ani nerieš
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

a preto auta nepredavam ale dojazdim a potom na srotovisko.Aby som sa s ciernymi natahoval.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

pozriet nadobku a ine prevadzkove kvapaliny pred a po skusobnej jazde je zaklad, kupujuci to kludne mohol uvarit ked skusal co jeho novy zazrak vydrzi, tak isto otazka ci tam ten olej naozaj je a ci sa nesnazi kupujuci prist lahko ku zlave alebo si nechat zaplatit to co sposobil sam svojim konanim, vravis ze auto bolo pri prehliadke v nejakom servise, takze tam sa to malo odhalit. Ci si ty podvodnik alebo kupujuci alebo sa to jednoducho pokazilo neviem ani riesit nebudem, ale co si myslim ze cierneho petra ma na ruke kupujuci a dokazovat musi on, v podstate pre neho ina cesta ako sud neexistuje pokial nepristupis na jeho hru a pochybujem ze sa bude chciet natahovat, investovat peniaze a cas do veci s neistym koncom
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Kupujúci má právo od teba požadovať sumu za opravu. Ked mu to nepreplatíš, dá ťa na sud, ktorý prehráš a vyjde ťa to drahšie ako keby si to opravil. Sám som kupil takto auto, ktoré malo plno zatajených chýb a zisťoval som si to u právnika, ktorý mi poradil napísať predávajúcemu list, v ktorom požiadam o vrátenie kupnej sumy a ked na to neodpovie, tak hned spíšeme žalobu..
Presne žaloby sú aspon čiastočným aj ked dlhodobým "liekom" na kadejakých oje....čov..
Najlepší su taký čo trebárs pred predajom vypulírujú celý motor z ktorého pekne presakuje olej..potom len kupujuci nájde každý den pod motorom mláčku oleja..alebo vymaže diagnostikou chyby, aby nič nesvietilo a podobne..
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

jaster-83 napísal:pozriet nadobku a ine prevadzkove kvapaliny pred a po skusobnej jazde je zaklad, kupujuci to kludne mohol uvarit ked skusal co jeho novy zazrak vydrzi, tak isto otazka ci tam ten olej naozaj je a ci sa nesnazi kupujuci prist lahko ku zlave alebo si nechat zaplatit to co sposobil sam svojim konanim, vravis ze auto bolo pri prehliadke v nejakom servise, takze tam sa to malo odhalit. Ci si ty podvodnik alebo kupujuci alebo sa to jednoducho pokazilo neviem ani riesit nebudem, ale co si myslim ze cierneho petra ma na ruke kupujuci a dokazovat musi on, v podstate pre neho ina cesta ako sud neexistuje pokial nepristupis na jeho hru a pochybujem ze sa bude chciet natahovat, investovat peniaze a cas do veci s neistym koncom
pred kupou vytiahnem z expanzky zasratu chladiacu a dám novu, prípadne vypustím aspon 5 litrov chladiacej a dám novu..ked je to rachnuté len mierne, tak sa to znovu zašpiní po nejakých 500 možno 1000km..to je len návod pre podvodníkov..
procarmotorsport
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 21.01.2011 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa procarmotorsport »

herin napísal:Kupujúci má právo od teba požadovať sumu za opravu. Ked mu to nepreplatíš, dá ťa na sud, ktorý prehráš a vyjde ťa to drahšie ako keby si to opravil. Sám som kupil takto auto, ktoré malo plno zatajených chýb a zisťoval som si to u právnika, ktorý mi poradil napísať predávajúcemu list, v ktorom požiadam o vrátenie kupnej sumy a ked na to neodpovie, tak hned spíšeme žalobu..
Presne žaloby sú aspon čiastočným aj ked dlhodobým "liekom" na kadejakých oje....čov..
Najlepší su taký čo trebárs pred predajom vypulírujú celý motor z ktorého pekne presakuje olej..potom len kupujuci nájde každý den pod motorom mláčku oleja..alebo vymaže diagnostikou chyby, aby nič nesvietilo a podobne..


Sorry, ale ja nie som ojebavac, ja som predal auto, ktore po predaji ma problem, nevedel som o tom, auto normalne funguje, ibaze je olej v chladiacej kvapaline. Nevedel som o tom, resp.mohlo sa to stat kludne aj potom co uz si auto novy majitel zobral a jazdil na nom...tak sa len pytam ci mam uhradit opravu alebo nie. Ale kazdy tu pise inak. Ci co ako sukromna osoba mam dat zaruku na 12 rocne auto????

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 106 neregistrovaných