Predal som auto a chcú mi ho vrátiť

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

GasBang1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 24.07.2016 12:53
Zdieľať na Facebook

Predal som auto a chcú mi ho vrátiť

Príspevok od používateľa GasBang1 »

Zdravím!
Pred 2 dňami predal som 19 ročné auto. Pri predaji auto bolo bezchybné, žiadne skryté vady nemal. Zmluvu sme si obaja uzatvorili podľa §588. Teraz kupujúce žiada naspäť peniaze, chce vrátiť naspäť auto, lebo pokazil mu termostat. Odmietal aj prepísať. čo sa s tým dá robiť? Vopred ďakujem!
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Vezmi naspat auto, vrat mu 100EUR- najom za dva dni pouzivania a odvez auto do srotu. Usetris si kopec casu a nervov.
*
19 rocne auta sa nepredavaju, ale darovavaju sa v ramci rodiny.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A to sa jedná o akú sumu? Ved 19 ročné auto dnes nemá skoro žiadnu hodnotu a ten termostat asi tiež nestojí 150€
GasBang1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 24.07.2016 12:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa GasBang1 »

Za 1000eur som to predal. Ja už nechcem ani vidieť to auto. A keď nahradím tie servisné náklady? Napr. keď po mesiaci pokazí mu ešte niečo, tak za škodu stále som zodpovedný?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

To bude spekulant...nahradis raz, nahradis stale :41c2: , kasli nanho, chcel ho ma, ty mas penaze...povedz mu nech ta da k sudu chmulo za termostat :::, urcite bol pred mesiacom v zaruke :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To už sa z toho stáva národný šport?????
Termostat je vec pol hodiny a max 20 eur. Kupujúci len dáva na vedomosť aký je somárr . Ja by som mu ten termostat išiel osobne vymeniť ,ale tu a aj na iných portáloch by som zverejnil jeho plné meno s adresou aj telefonom a ako bonus dal foto -ddebila!!!!!
To by potom bol ešte len cirkus
Pošli ho tam kde už chrbát nemá slušné meno.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

ISTÝ OBCHOD V BRATISLAVE, PONÚKAJÚCI TRIČKÁ s RôZNYMI MOTTAMI, HESLAMI resp. VYJADRENIAMI, ZAZNAMENAL V OSTATNOM ČASE BOOM v PREDAJI ŠPECIÁLNE JEDNÉHO TYPU - s NÁPISOM "ĽUĎOM JE..".
POSLEDNÉ VYBODKOVANÉ SÚ PÍSMENÁ "BE"...
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

ivko1 napísal:A to sa jedná o akú sumu? Ved 19 ročné auto dnes nemá skoro žiadnu hodnotu
Existuje zopar takych, co maju aj v takom veku hodnotu niekolkych tisicok. Kamaratova W210 E55-ka urcite... Aj ked myslim ze toto nie je zadavatelov pripad...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Predal som auto a chcú mi ho vrátiť

Príspevok od používateľa wilz »

GasBang1 napísal: Pri predaji auto bolo bezchybné, žiadne skryté vady nemal.
No to či malo alebo nemalo auto skryté vady, to by si nemal vedieť, preto sú skryté.
Podstatné je, či si vedel o nejakých vadách, ktoré sa nachádzali na aute v čase predaja a si to kupujúcemu neoznámil. Za také vady by si niesol zodpovednosť, ak by sa kupujúci dožadoval ich odstránenia.
Termostat do toho nepatrí, môže sa pokaziť hocikedy, keď sa pokazí, tak to nie je prejav skrytej vady, ale je to jednoducho náhodilo vzniknutá porucha.
Nemáš voči tomu kupujúcemu žiadne povinosti, nech si trhne nohou, nič mu nepreplácaj ani nevracaj.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Inštitút skrytej vady je hlúpy výraz na úrovni slovenského práva a bolo by načase ho vypustiť,pretože velmi správne píšeš sktytá vada je vlastne každá vada.Možno by viac jasna vniesol pojem zatajenej vady ktorá jediná pripadá do úvahy zo strany predajcu ako necharakterná vec.Predávať na SVK auto je nočná mora práve pre vychcancov rôzneho stupňa a je načase autá za zbytkové ceny ktoré sa aj cenove blížia k nule,dávať proste zošrotiť.A ak už predať,tak jedine s papierom kde sa zavedie pojem - vrak,tj kupuje sa papierový vrak.To snáď zmení abnormalitu pospolitého ľudu.Neteší to že človek nezachráni aspoň pár drobných,Mňa to práve čaká zo synovým Picassom,lebo ja sa zo žiadnym idiotom doťahovať nebudem.Svoje duševnézdravie si cením na viac než 700 e.-
V tejto situácii sú iba dve možnosti,ale asi správnejšia bude vymeniť to späť,nakoľko z toho vykúkajú problémy z odhlásením a teda ďalšier,ešte väčšie patálie.Žial sa tu stala chyba,lebo auto sa malo dostať k novému majiteľovi až po odhlásení.Potom by veci vyzerali úplne inak,a povinnosti si ho prihlásiť by sa nezbavil,resp neprihlásením by nastali problémy už iba pre neho samého.
Sorry...tá druhá je jasná...poslať ho do ri... (a to nejlépe v nedeli,aby ho všichni videli ! )
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Ak si ho pri predaji hneď na neho aj odhlásil,tak sa na neho vy...
...Ak nie,tak budeš mať problémy /poistka,pokuty atd/...

...Pokazený termostat nie je dôvod na vrátenie auta...!!!
jurko00001
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurko00001 »

je to typicky slovensky idiot ak ti zavola kopni ho do riti auto si odhlasil predpokladam bol prítomny alebo si mal jeho plnú moc možeš kľudne spať a nato ani nemysli ak on auto neprihlasí dostane pokutu a bude spokojny slovaci boli hlupe ovce aj budu kupuje 19 ročnu rachotinu a chce zaruku idiot auto ma zaruku len keď je nove a nech mi skusi nejaký dilino oponovať že musi sa davať zaruka na 10 ročne vraky tak radšej srot a nech si kazdy muderec kupi nové!!!!
bavorak8
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 19.11.2014 13:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bavorak8 »

najhorsie na tom je ze teba moze obvinit z toho ze si o tom vedel a nepovedal si mu. Termostat nie je nic strasne co by sa nedalo za den vymenit niekde v servise, neviem co panikari. A v konecnom dosledku co cakal od takehos tareho auta?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Obviniť ho nemôže, skúšobná jazda bola? - ak všetko fungovalo potom čo? ak nebola jeho problém...
Peniaze máš ty... nech auto vráti, ty si peniaze ale aj tak nechaj - vybavené....
Nerieš to, nekomunikuj, on je ten čo musí konať, ty nemusíš nič.... ak sa bude vyhrážať - polícia...
Ten čo predal je vždy v trošku lepšej pozícii, nemusí nič dokazovať...
Ide len o to či je auto formálne tvoje alebo nie.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

kupil auto a hned ze mu trocha ponaklada, k 19 rocnemu autu sa treba vediet spravat, nie skusat co to da, hlavne v tychto teplach, proste ho uvaril, tebe sa to nestalo lebo si vedel co si k tomu autu mozes dovolit, keby ho kupi niekto iny mozno sa to tiez stane ale vracat auto koli termostatu.......19rocne........skoda pisat
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lubos zimovcak, tatkotom a 59 neregistrovaných