Predaj vozidla

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
atommato
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 06.07.2008 13:09
Zdieľať na Facebook

Predaj vozidla

Príspevok od používateľa atommato »

Dobry den,

Potreboval by som poradit ako postupovat v danej situacii. Predal som auto zakaznikovy ktory si so mnou dohodol stretnutie na sobotu na jemu urcenom mieste stretnutia. Ako som siel na dohodnute miesto s autom ktore som munisiel predat tak pocas cesty sa mi rozvietila kontrolka motora. Teda znamenalo to pre mna nejaka porucha s motorom. Mal som sto chuti to otocit a ist naspat kedze som nemal zaujem predat takto auto. No ledze som spravil vacsiu polovicu cesty a ostavalo mi uz len par kilometrov aj napriek tomu som dosiel na miesto stretnutia. Ihned po dorazeni som zakaznika upozornil na vzniknutu vadu. Aj napriek tej vade mal zakaznik zaujem sa ist povozit na aute a spravit skusobnu jazdu. Este som chcel ist aj do servisu aby sme vedeli presne aka vada tam je no kedze to bola sobota vsetko bolo zatvorene a kupujuci nemal zaujem a aj napriek tejto skutocnosti mal zaujem o kupu auta ak by som mu dal zlavu. Preto som sa rozhodol mu dat zlavu 1000€ z ceny vozidla. Kupujuci suhlasil so zlavou a podpisali sme kupnopredajnu zmluvu. Na druhy den dal auto na pocitac a zistil ze je tam viacero chyb ako cievky od sviecok a neviem co este. Teraz chce dat auto na hlbkovy servis a ak ukaze velku vadu tak mi chce auto vratit. Preto by som chcel poradit co sa s tym da robit kedze ja nemam zaujem o vratenie vozidla. Dakujem za rady.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

urcite ste do zmluvy napisali o tej kontrolke a formulku ze kupuje v stave akom lezi a bezi, cize si v pohode, nohy v teple
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
atommato
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 06.07.2008 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa atommato »

ano dokonca kupujuci na tom trval aby tam bolo napisane ze je vysvieteena kontrolka motora a je to napisane a podpisane v mojej a aj jeho kupnej zmlue.
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Ja nedokážem pochopiť ako môže niekto reklamovať používané auto. Ešte keby mu ojnica po ceste domov vyletí z bloku tak sa dá aspoň o niečom uvažovať, ale nie že vyčítam pár chýb diagnostikou... Kupoval som auto od kolegu a našiel som tam kopec chýb - spravilo sa a auto jazdí dodnes. Motorku od kamoša - samozrejme chyby sú, myslíte že sa niečo reklamovalo? Houby, na 99% sám o ničom nevedel.
Keď chcem bez chýb kupujem nové - presne to by som novému majiteľovi aj povedal + tá 1000 eurová zľava... pekne mu ju treba pripomenúť.
atommato
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 06.07.2008 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa atommato »

ja toto iste vravim no s nim sa neda rozpravat. vkuse si ide svoje. ze som ho oklamal a neviem co....! pritom dobre vedel ze ma chyby a auto som mu predal najlacnejsie na trhu ako sa dalo zohnat.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na vozidle sa vyskytuje závada neznámeho pôvodu signalizovaná kontrolkou motora.kupujúci túto okolnosť berie na vedomie a bude opravu riešiť vo vlastnej réžii a na vlastnú zodpovednosť, na čo mu bola poskytnutá čiastka 1000 e.- znížením ceny vozidla bez ohladu či náklady budú v menšom alebo väčšom finančnom rozsahu než poskytnutá zľava,čo potvrdzuje svojim podpisom.
Dovi,dopo
atommato
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 06.07.2008 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa atommato »

Ja niekedy nechapem ludi. Neviem co odomna teraz chce stale. Si mysli ze mu vratim asi cast penazi ci co
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

spekulant, videl ze si "makky" pustil si 1000, tak vyskusa este ci nevyrazi nieco, to mas takych smradov dneska, kde len kuknes :3c90:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
atommato
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 06.07.2008 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa atommato »

Len co teraz spravit aby mi to splnomocnenie zaslal na odhlasenie? Aky zvolit postup?
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Si jednoznacne v prave, tak bud nekompromisny a neustup ani o chlp.
Zmluva je platna, takze je povinny auto prihlasit na seba. Ak nie, tak ON porusuje zakon, nie Ty.
Jak Bajo pise: "ziaden strach, nohy v teple"
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných