Predaj Auto - problem po kupe

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

procarmotorsport
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 21.01.2011 16:03
Zdieľať na Facebook

Predaj Auto - problem po kupe

Príspevok od používateľa procarmotorsport »

Predal som auto a zial na ceste domov sa kupcovi pokazilo. Co s tym? Ake mam ja prave a ake on? O chybe som nevedel, auto mi fungovalo dovtedy skvele, aj pri obhliadke slapalo normalne, nevykazovalo ziadne chyby.
Dik za rady.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Ako som tu už písal zo zákona má 6 mes. záruku každý kupujúci keď predávaš hocijakú vec, pokiaľ sa zmluvne nezbavíš zodpovednosti za škodu, pretože tvoja vedomosť o chybe nie je podstatná do tých 6 mes. platí fikcia, že vec mala vadu už v čase predaja. Nikto ti nevidí do hlavy, či si o chybe vedel alebo nevedel a nikoho to ani nezaujíma.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Kam si chodil na Právo? Do Plzne?
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Cicmanec... ?? Nejaké argumenty, že to tak nie je ??
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked už sa založí téma, tak sa patrí napísať aspon aké auto, ako staré, kolko malo natočené a kolko si za to pýtal

Lebo je rozdiel ked predáš niekomu 5 ročné auto a trebárs 20 ročné auto
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

mattesss napísal:Cicmanec... ?? Nejaké argumenty, že to tak nie je ??
Ty si začal so zákonom tak začni s argumentami ty- napíš číslo zákona a konkrétneho paragrafu.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Cicmanec.. ak si myslel tú škodu, tak to uznávam, ide o preklep, t.j. nie zodpovednosti za škodu ale zodpovednosti za vady
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nie, nemyslel. Niečo si si niekde prečítal, ale už nevieš kde a čo a čoho sa to týkalo a tak splietaš dokopy tri rôzne veci. Preto chcem od teba konkrétny paragraf keď tu tak bohorovne rozdávaš rady, že by ti niekto mohol aj uveriť...
piero7
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 27.10.2009 12:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa piero7 »

Podla mna ma na mysli paragraf 620 Obcianskeho zakonnika, kde je myslim zaruka na pouzite veci az 12 mesiacov (niekedy bolo tusim 6). Pri autach je to vzdy osemetne, asi sa treba naozaj nechat inspirovat zmluvami z aciek :zga27:
piero7
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 27.10.2009 12:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa piero7 »

Ak to teda spravne chapem, tak podla toho zakona zaruka sice plati 24 mesiacov, ale kedze ide o pouzitu vec tak vlastne neplati :) a teda dokazne bremeno je na kupujucom, aby dokazal ze vada existovala v case predaja a nevznikla pouzivanim?
procarmotorsport
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 21.01.2011 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa procarmotorsport »

Auto je inak 11 rocne, predane za 5000 E, v dobrej viere ze vsetko je ok, ale zial prdlo mu to na ceste domov. Vie niekto ci moze odstupit od zmluvy? Ci ako to presne je?
bildo
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 18.11.2014 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bildo »

piero7 napísal:Ak to teda spravne chapem, tak podla toho zakona zaruka sice plati 24 mesiacov, ale kedze ide o pouzitu vec tak vlastne neplati :) a teda dokazne bremeno je na kupujucom, aby dokazal ze vada existovala v case predaja a nevznikla pouzivanim?
kedze je to ojazdene auto tak tiez ma logika nejako nepusti a tam by tato zaruka nemala byt..
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

cicmanec napísal:
mattesss napísal:Cicmanec... ?? Nejaké argumenty, že to tak nie je ??
Ty si začal so zákonom tak začni s argumentami ty- napíš číslo zákona a konkrétneho paragrafu.
§ 504 Občianskeho zákonníka
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

cicmanec napísal:Nie, nemyslel. Niečo si si niekde prečítal, ale už nevieš kde a čo a čoho sa to týkalo a tak splietaš dokopy tri rôzne veci. Preto chcem od teba konkrétny paragraf keď tu tak bohorovne rozdávaš rady, že by ti niekto mohol aj uveriť...
Nikde som to nemusel čítať,konkrétny § som ti už napísal, môžem zopakovať § 504 OZ.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

piero7 napísal:Podla mna ma na mysli paragraf 620 Obcianskeho zakonnika, kde je myslim zaruka na pouzite veci az 12 mesiacov (niekedy bolo tusim 6). Pri autach je to vzdy osemetne, asi sa treba naozaj nechat inspirovat zmluvami z aciek :zga27:
Neviem či si mal na mysli mňa, ale páčia sa mi takéto špekulácie, žiadne § 620 a pod. veď preboha tieto ustanovenia sú osobitné ustanovenia o predaji tovaru v obchode a ide o spotrebiteľské zmluvy a chlapík podľa toho čo píše je normálna FO a predal auto inej FO takže tieto ustanovenia sú úplne mimo a nevzťahujú sa na tento prípad.

Neviem prečo by to malo byť pri autách inak resp. benevolentnejšie, auto je tiež vec a keď sa bavíme o tých áčkach, nevidel som síce ich zmluvy, ale tu už ide o spotrebiteľský vzťah a teda aj tie zákonné podmienky sú prísnejšie ako iba medzi FO. Do zmluvy si môžu dať čokoľvek, ale ak je to v rozpore zo zákonom, tak im to na súde neprejde...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 45 neregistrovaných