predaj auta v sobotu

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

predaj auta v sobotu

Príspevok od používateľa cobo77 »

zdravím, predávam auto a volajúci mi navrhol že príde v sobotu čiže zajtra a v prípade záujmu ho hned vyplatí....navrhoval som mu aby prisiel cez týzden kvoli odhláseniu a prevodu penazí v banke...ako postupovat v sobotu kedze auto neodhlásim na dopravnom inspektoráte... hm? kupujúci býba cca 200 km od mojho bydliska....poprosím okrem kúpnej zmuvy samozrejme nejaky správny postup k spokojnosti oboch strán :2f93:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Auto nech ti vyplatí cash, prípadne záloha, a v pondelok dofrčí pre auto. Potom zájdeme spolu na DI PZ v príslušnom okresnom meste, odhlásiť ho na nového majiteľa. Dovi dopo, dvesto kilometrov, to je vzdialenosť? Auto by som už po toľkých negatívnych skúsenostiach tu na fóre nedával bez prepisu ani švagrovi. :4012:
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Predaval som tak velky prives za osobak na 3 500 kg.Prisiel v sobotu chlapik s tym ze cez tyzden nemoze,prives pozrel,peniaze dal na ruku a ze prives potrebuje tak ho aj hned berie.Este som mu dal do ruky kupnopredajnu zmluvu ze prives na mojich papieroch si kupil a cau :300f: Pondelok som isiel chlpatym,na zaklade kupnopredajnej zmluvy som dal do velkeho technicaku zapisat noveho majitela a technicak som mu doporucene poslal.
Len teraz treba splnomocnenie.Ak ti ho neda,vid prispevok truckera.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Presne ak chce prísť v sobotu tak nech si donesie splnomocnenie až to môžeš odhlásiť aj bez neho a čo sa týka zmluvy tak by bolo dobré aby bola notárom overená ináč je to iba zdrap papiera
jurigad
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Keby vedel , tak by sa nepýtal, ty vševedko.
1.K predaju mimo úradných hodín evidencie MV je potrebné priniesť splnomocnenie s úradne overeným podpisom. Po uzavretí zmluvy a vyplatení celej sumy odovzdáš auto,/preberací protokol alebo dodatok do zmluvy o prebratí vozidla/ originál veľkého TP a bielu kartu od poistky si nechaj.
2. Po dohode o kúpe ti kupujúci nechá zálohu / s dokladom , že je záväzná a nevratná/ uzavrite Kúpnu zmluvu. Auto odhlásiš, počas úradných hodín , kupujúci príde doplatí a môže si auto prevziať. / v prípade problémov sa dá odhlásenie zrušiť/
3. Prevezmeš peniaze odovzdáš auto a čakáš na splnomocnenie /neodporúčam/
Ideálna je možnosť č. 1 / okrem prípadu okamžitého odhlásenia v prípade , že predaj prebehne v čase úradných hodín /
jurigad
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

OK
wikyxxx
Príspevky: 1141
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ak su tu toto riesi mam aj ja otazku.

Kamos mi dal auto ze nech sa ho zbavim on je mimo SR.
Mam od neho splnomocnenie ze mozem auto prihlasit odhlasit.... overene notarom. Na auto som nasiel kupca. Ma ten kupec vypisat splnomocnenie na moje meno alebo na na meno majitela auta ? Ked budem vypisovat tlacivo na odhlasenie mam tam dat moje meno alebo meno majitela ? Riesil toto niekto ?

( auto ma hodnotu 200€ ) ak to budr komplikovane rovno ho jeb.. do srotu

Dakujem
jurigad
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

KupujĂşci splnomocni teba.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

aj splnomocnenie moze byt tiez falosne.to sa neda v sobotu overit.
wikyxxx
Príspevky: 1141
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

A teraz na odhlasenie treba maly aj velky technicak ako mam poslat noveho majitela domov ked mu nemozem dat oba technicaky ?
jurigad
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Už len veľký. Spamätali sa
wikyxxx
Príspevky: 1141
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

To fakt staci velky + splnomocnenie ?
jurigad
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

A biela karta od poistky .
wikyxxx
Príspevky: 1141
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Diki :)
slash23
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 03.08.2009 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slash23 »

Zdravím,vie niekto poradit ako je to momentalne pri odhlaseni do ineho okresu,treba odovzdavat aj cipovu kartu alebo len velky TP?

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných