Predaj auta na Ukrajinu - drzitel,vlastnik ???

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bratpit
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 04.10.2006 21:00
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bratpit »

dam vediet ako to dopadlo :3035:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak by to bola rodina, dalo by sa o tom uvažovať, ale celkom cudziemu človeku by som asi takú dôveru nemal.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

az to auto predas daj mi vediet napisem na teba jednu audinu a8 a budes majitel firmy akoze lol
knss
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:31
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa knss »

Mozes si tym narobit viac problemov ako si myslis. A potom si povies, ze tych "par drobnych" nestalo za tie nervy.

Len tak pre predstavu... Bude to napisane na tvoje meno, ukrainec to rozpreda na nahradne diely a potom co? Ako to odhlasis?
STANLEY64
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 16.10.2010 23:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa STANLEY64 »

neviem,nie som isty,ale na ukrajinu sa da oficialne doviest ,neviem,nie som isty,len uzitkove vozidlo,takze asi preto kozak to chce na sk papirosoch :4012:
andrish377
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10.10.2009 14:25
Bydlisko: HE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrish377 »

tak ako píše RS1001, robí sa to, tiež som sa s tým stretol..

auto ostáva na SK značkách a písane na pôvodného majiteľa, musíte sa stretnút pravidelne kvôli STK a auto musí pravidelne prejsť hranicou UA-SK (teraz neviem presne či raz za mesiac alebo raz za dva mesiace).

podľa mojich informácii nie je možné auto odhlásiť na SK a násladne prihlásiť na UA, neumožňuje to EU alebo niečo také, takže mu tu láskavo neradte K.O. a odhlášky..

P.S. osobne by som to robil iba ak toho človeka poznáš a dôveruješ mu, inak nie, ale v okresoch SO, MI a TV je to bežná prax..

..ak ti predaj nesúri, počkaj, nejaký kupec sa nájde..
xdancer11
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 05.12.2012 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xdancer11 »

VOJTO55 napísal:...POCHYBUJEM... :3020: :3020: :3020: :3020: :3020: :3020:

...Známy z Ukrajiny pracuje u nás už roky a musel si vybaviť oficiálne pobyt,potom kúpil auto a má ho na Sk značkách...

...Aj keby to šlo ako píšeš,obával by som sa toho,že mi budú chodiť pokuty a to ešte nevravím ak by s takýmto autom bola spáchaná nejaká trestná činnosť,alebo by nebodaj niekoho zrazil a pod...

...Takže aby nakoniec zo zbavenia sa auta nebol prúser !!!

ano ano ma pravdu ja som nedavno predal auto jednemu borcovy na dve splatky samozrejme som auto nanho ešte neprepisal kym mi neviplaty celu sumu... papiere všetko kupno predajnu zmluvu som spravil, a o dve tyždne ma prišli hladat pani z kriminalky vraj moje auto bolo pri kradezi... no na štasstia sa to vyjasnilo že som auto preal ale trebamisliet na všetko..
yokohama
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14.05.2007 23:27
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yokohama »

Ale to hadam nechces nechat na svojom mene?Nech si ho zoberie ale odhlasit ho treba nech si da niake meno kamarata alebo koho na neho to odhlasis a vybavene.Ja som takto predal auto na ukrajinu tam je drahe prihlesenie tak ukrajinci to takto robia auto ma napisane na niakeho znameho na SVK a on sa vozi na svk cislach na ukrajine.Prisli pozreli auto som im predal a hned mali aj meno znameho z michaloviec tak hned sa to aj odhlasilo a bez problemov.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Pred chvíľou som hovoril s kolegom,ktorý predal auto ukrajincovi,tak som sa ho pýtal ako ho prepísal-na prepise boli v piatok,predtým však si vybavil ukrajinec trvalý pobyt u známych tu na Sk...Takže jedna z možností-v ŽIADNOM prípade to nenehaj na svojom mene !!!
MINIK171
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 17.02.2007 11:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MINIK171 »

ja som tak raz predaval auto a chlap z UA mi hovoril ze on bude drzitel a ja vlastnik alebo opačne. uz nepamatam. a nakoniec si nasiel jedneho cigana ktoremu dal 50€ a uz bolo o vsetko postarane . potom s autom musi prejst UA hranicu raz za 10 dni.
bratpit
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 04.10.2006 21:00
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bratpit »

takze je to tak,ako mi radite. da sa prepisat na ukrajinca,len ja ostanem drzitel a to znamena zodpovednost....ukrajincovi som povedal, nech si najde slovaka (napr.bezdomovca..)a auto sa napise nan, inak mu ho nepredam...a dakujem za rady :3035:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 86 neregistrovaných