Precvakávanie tankovacej pištole

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

031adam031
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26.01.2018 21:17
Zdieľať na Facebook

Precvakávanie tankovacej pištole

Príspevok od používateľa 031adam031 »

Zdravím, mám auto peugeot 307 1.4 benzin. Je to už +- pol roka čo ho mám a nebol žiadny problém. Posledných pár dní ked chcem natankovať tak po chvílke tankovania dajme tomu po 8 litroch mi pištol cvakne a viem tankovať len po kvapách. Skúsal som aj inú čerpaciu stanicu tak isto aj rôzne náklony pištole no márne. A týmto štýlom by som plnú tankoval pol hodinu :d :D vie mi niekto poradit co to moze byt?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Skontroluj si odvzdušnenie palivovej nádrže
031adam031
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26.01.2018 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 031adam031 »

@trucker694 vedel by si mi v krátkosti povedať ako sa to robí alebo kde sa nachádza nejaký odvzdušnovací ventil? Som celkom laik do áut :d :D
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Odvzdušnenie palivovej nádrže je večšinou ťažko prístupné, sám to nemaš šancu rozobrať ...

Auto musí isť na zdvihák, koleso na strane nádrže dole a tiež aj zadný vnutorný podblatník...

A platí pravidlo, že všetky palivové hadičky musia byť dobre zapáskované, lebo ak začne niekde prepúštať benzín z auta sa može stať horiaca fakľa...

Existuje lacnejšie riešenie,
skus do nadrže aplikovať nejaký čistič palivoveho systemu.
Pripravok sa vola Fuel Injector Cleaner.
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Ako prvé na skúšku zmeň čerpaciu stanicu.
031adam031
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26.01.2018 21:17
Zdieľať na Facebook

Precvakávanie tankovacej pištole

Príspevok od používateľa 031adam031 »

@laco1871 ja som si len myslel ze povolim ventil a bude :d :D tak to zoberiem mechanikovi. A ten injector clean som tam daval ani nie pred mesiacom takze to asi nepomôže. Ale ďakujem za pomoc.
031adam031
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26.01.2018 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 031adam031 »

cyrilix napísal:Ako prvé na skúšku zmeň čerpaciu stanicu.
veď som napísal že som skúsil aj inú čerpaciu stanicu. Dokonca 4 rôzne.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

lacika, nože prezraď ako čistič vstrekovačov pomôže vyčistiť odvzdušňovací ventil nádrže?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

V otvore benzínovej nádrže zvyčajne býva taký malý otvor, ako je špička ohňa na cigarete. Tam skús strčiť obyčajnú koncovku z pumpy na bicykel, taký ten špic čo s ním dokážeš nafukat loptu, alebo žabu na fúkanie nafukovaciek a daj tam zopár stlačení. To je také sedlácke, úplne primitiv jednoduché riešenie. Ak nepomôže, tak to rozobrať a hadičku na odvod pár z nádrže prečistiť mimo auta. Gebuzinu čo tu kolega splieta ignoruj, ako aj kopec dxmentných rád. :4012:
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

lol sorry, netuším ako som to v tých pár riadkoch mohol prehliadnuť.
031adam031
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26.01.2018 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 031adam031 »

trucker694 napísal:V otvore benzínovej nádrže zvyčajne býva taký malý otvor, ako je špička ohňa na cigarete. Tam skús strčiť obyčajnú koncovku z pumpy na bicykel, taký ten špic čo s ním dokážeš nafukat loptu, alebo žabu na fúkanie nafukovaciek a daj tam zopár stlačení. To je také sedlácke, úplne primitiv jednoduché riešenie. Ak nepomôže, tak to rozobrať a hadičku na odvod pár z nádrže prečistiť mimo auta. Gebuzinu čo tu kolega splieta ignoruj, ako aj kopec dxmentných rád. :4012:
dakujem ti pekne za radu v pondelok zbehnem k mechanikovi a nieco poriesim :3035:
031adam031
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26.01.2018 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 031adam031 »

cyrilix napísal:lol sorry, netuším ako som to v tých pár riadkoch mohol prehliadnuť.
Nič sa nestalo :d :D aj inu čerpačku som skúšal a aj uhol tankovania dole hlavou pištol taký náklon hentaký proste všetko takze to pravdepodobne treba odvzdusnit
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

raz sa mi to tiež stalo,ale v lete keď boli horúčavy, pištol stále vypínala a mal som problém natankovať. stalo sa to iba raz,bolo to na stojane s opačným garde a na slnku,myslím že bol na vine benzín ktorý sakra penil ,pravdepodobne vplyvom toho tepla.auto bolo v tedy skoro nové,tak som problém v aute ani nehľadal a ani nebol, odvtedy sa situácia nezopakovala,ale dávam si pozor v lete netankujem na stojane na ktorý pečie slnko. či to má vplyv alebo nie neviem.
031adam031
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26.01.2018 21:17
Zdieľať na Facebook

Precvakávanie tankovacej pištole

Príspevok od používateľa 031adam031 »

@pedro727 keby sa mi to stane raz tak mi to je u riti :d :D ale jednoducho neviem natankovat ani za 10 €
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Fuel Injector Cleaner , NIE JE žiadna GEBUZINA !!! :3c90:

Doložim touto skusenosťou :

Pri ceste do GR som v Srbsku natankoval nejaku GEBUZINU, čo nebola vobec benzinom a keby som nemal dualny system LPG vo svojom aute tak by som tam aj skončil svoju cestu.

Podarilo sa mi nejak naštartovať , prepol som na LPG a sledoval som kolko km som prešiel a pred vyjazdenim, nadrže som vždy dotankoval LPG a tak som došiel až do GR.
Predovolenkoval som a na spiatočnej ceste som navštivil autorizovaný servis Chevrolet v Tesalonikach za učelom riešenia problemu s palivom.
Pričom situacia bola taka,že benzinový system nešiel vobec , kvoli zlemu palivu.
Tam technik napojil auto na počitač a povedal,že žiadna važna zavada tam nie je, len že som natankoval "wrong fuel" a aby som ihned aplikoval onen Injector Cleaner a ukazal mi aj flasticku ako vyzera.
Na spiatočnej ceste som zakupil SONAX Injector Cleaner a hned som nalial do nadrže v ktorej bolo asi 3/4 oneho nepoužitelneho paliva.
Reakcia bola obdivuhodná , v nadrži začalo doslovne vrieť a bublať, a cez odvzdušnenie bolo počuť odfuknutie tychto benz.pár v pravidelnych intervaloch asi 30 sec.
Počkali sme kým to utíchne, išli na kávu a po cca 45 min. som naštartoval a čuduj sa svete, motor naskočil na benzin, dokonca sa udržal na volnobehu, čo predtým nebolo možne a dal sa motor aj vytačať do otáčok.
Tak som sa vydal na cestu a na tomto recyklovanom benzine som išiel asi 300 km.

Teda tolko moja SKUSENOSŤ .
Ano.
SONAX Fuel Injector Cleaner, MA SCHOPNOSŤ nielen čistiť
CELY PALIVOVY SYTEM ale tiež aj DVIHA OKTANOVE ČISLO a zlepšuje kvalitu natankovaneho benzinu.

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných