Pravdepodobne čínske xenóny

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Pravdepodobne čínske xenóny

Príspevok od používateľa TomRoss »

Dobry den, na aute sa mi pokazil jeden xenon. Dostal som ponuku na nove xenony zn.Osram. Cena je 20,-euro za 2ks. No po preskumani tych vybojok je zjavne, ze je to nejaka cinska napodobenina. Chcem sa opytat ci takyto fake xenon vydrzi aspon pol roka a ci je intenzita svetla dostacujuca. Planujem totiz auto v dohladnej dobe predat a nechcem donho nejako zbytocne vela investovat. Dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

10 € za kus a ty ideš riešiť koľko vydrží?! [img]http://www.mitsubishiclub.cz/graphics/c ... le/144.gif[/img]
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Normalne to tam daj vydrží kľudne aj viac ako rok mám skúsenosť. Inak teplota farby najlepšie 4300K max 5000K pretože potom je to už moc do modra a horšie je vidno ak je mokro.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Xenony som vyskusal s Ciny vselijake aj uplne bez znacky , aj vselijake , momentalne mam s Ciny Osram Cool Blue Intense D2S 5500K a svietia dobre a bez problemov , okrem toho vsetkeho aj take ktore som kupil za 7 Eur 2 kusy tak isli v pohode a ani jedna sa nevypalila
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

takze rec je o vybojkach a nie svetlometoch... :d :D hned mi prislo divne 20 euro za xenon...

a ano je to "napodobenina", a nemusi pochadzat vyhradne z ciny..
keby to je original, tak cena sa pohibuje okolo 100-150 euro kus...

v renaulte D2R vybojka 150 euro/ks!!! jeden jediny raz som bol tak blby a kupil ju tam, odvtedy vzdy cez internet 6000K cca do 15 euro kus... a pohoda... ak to chces predat, nemas co riesit! :)
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Ja som kupil v 09/2015 2ks D2R Philips z ebay spolu za 35,-e. Doteraz idú a svietia podľa mna dobre, kedze som s nimi bez problemov presiel STK. Ale bolo to kupovane z GB pre istotu, aj ked si myslim, pri tej cene je to fake. Samozrejme predajca sa dušoval že su original.
Vyzeraju takto: https://goo.gl/photos/PjKdKSrKpdwWbHco8
maroxxx
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 02.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maroxxx »

Ja som kupoval 2sady Philips D4S z ebay od roznych predajcov. Cena cca 20e/kus. Jena sada mala na sklenenej casti vyrazeny/vyleptany/ kruzok na druhej sade chybal. Jedna vybojka bez kruzku odisla po cca mesiaci/pocas jazdy nahodne zhasinala/. Do oboch svetiel som nahodil novu sadu s kruzkom a zatial bezproblemov svietia asi pol roka.

Na prilozenom linku je vidiet dane oznacenie/kruzok/
http://www.xenony.sk/Philips-d4s-origin ... oyota.html
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Ja som objednal z Ebayu xenóny, 1 stal 45€ ale som mximalne spokojný. (objednával som z dôvodu že som chcel 12000K a viac /fialové svetlo/ a u nás sú také nezohnatelne) maximálna spokojnosť!
Pokiaľ chceš auto predať kúp to, daj to tam a nerieš... Nový majiteľ si dá čo bude chcieť on.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

A čo nie je s Číny?Aj značkové Philips sú vysoko pravdepodobne odtiaľ.
petro99
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.06.2006 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petro99 »

Originál OSRAM výbojky už majú cca pol roka ochrannú nálepku
na škatulke, po ktorej zadaní na kontrolnú stránku Vám zobrazí
výrobné číslo žiarovky

http://trust.osram.info/appsinfo/trust/ ... d/trust.do
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

lubos, keď mi zoženieš nejaké originál /nie čínske/ xenóny čo svietia na ružovo fialovo (12-15 t.K) som ochotný dať tých 500€ na obe. (v hmlovkách mám tiež čínske xenóny 3000k, tiež u nás nezohnateľné)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Myslim ze sa treba vyliecit z diagnozy "cina" "polsko" a podobne blaboly zvacsa domacich predajcov - prekupovacov - lovcov stastia...kvalitu mozno kupit aj tam, dokonca prehladnejsie ako tu si myslim...v tejto dzungli sa podla ceny orientovat veru neda v nicom, v cine a polsku by som tomu veril radovo viac

Ja xenone nevozim, ale tak 10 rokov dozadu som furt menil zazrak H7...vyskusal som tretiu eu znacku az mi predavac niekde ponukol cinske s napisom power, cena tak 20 % proti osramu atd...i zobral som 10...2 som pouzil a zbytok mi ostal v polici po predaji auta ...tie som rozdal, takze tak....a svietili uplne normalne, neuveritelne ... :zg282:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných