Prasknutý lak

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Bosso
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26.10.2008 14:43
Zdieľať na Facebook

Prasknutý lak

Príspevok od používateľa Bosso »

Zdravím. Chcem sa spýtať, či je problém, ak je lak po menšom náraze prasknutý (pripájam foto). Prasklina mi až tak nevadí, nakoľko má len pár cm. A kvôli takejto prasklinke sa mi nechce lakovať celý diel, nakoľko ja mám štastie na dobrákov na parkoviskách a asi to nebude posledný pozdrav na aute. Skôr by ma zajímalo, či sa pod nou nezačne tvoriť hrdza. Prípadne ako by sa to dalo provizórne ošetriť, aby sa tam tá hrdza netvorila. Za odpoveď ďakujem.

[img]http://i63.tinypic.com/qxtdds.jpg[/img]
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čím skôr zamedziť prístupu vlhkosti, ale keď sa to raz oddelí od podkladu tak sa to bude len zhoršovať...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ja taketo veci riesim prestriekanim bezfarebnym autolakom v spreji . Tie matne veci kusok zmiznu a tam kde je prasklina strieknem na hrubsie pripadne este spajdlou tam nakvapkam zacelim aby to zalialo nech sa tam nedostane vlhkost
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tam ti hrdza nevznikne, sak to ani nemas odrete na plech
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ale vznikne. Ten lak je predsa odlupnuty od plechu cize ked sa ti tam dostane voda sneh lad blato a podobne tak je plech [ano protikorozne osetreny ale predsa] priamo ohrozeny. A za druhe ked sa ti hocijaky sajrat dostane do tej strbiny tak casom sa lak okolo nej zacne automaticky odlupovat a nebude to len takato prasklina. Teraz sa to da osetrit za 5e spraj a neminies z neho takmer nic a ked to spravi sikovny clovek takmer to nebude vidiet. Ked sa to zacne odlupovat atd tak uz nepomoze nic len prebrusit pretmelit prestriekat a to uz nebude za 3 minuty ani za 5e. Ved ked uz silou mocou sa nechce niekomu spraj kupovat a nevie s tym narabat tak zoberem mangelke priesvitny lak na nechty a napcham tam ten
Bosso
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26.10.2008 14:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bosso »

Ďakujem za odpovede. Skúsím to urobiť priesvitným lakom, ale ak sa mi to nebude páčiť (a ak by to malo hrdzavieť), tak dám radšej prestriekať celý blatník.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

pokial by si mal cestu cez DT kludne daj vediet a ja ti to spravim gratis a ani spray nemusis kupovat mam ho v garazi. S vysledkom urcite budes spokojny a hlavne nebudes musiet klepat gitovat a lakovat cely blatnik co je minimalne 70e plus takto mas origo negitovany blatnik a nemas riziko ze ti netrafia odtien atd atd
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak vidíš,sú tu zlatý chalani,každopádne to tak nenechaj,z malého problému bude väčší,to určite nepotrebuješ.Kým to bude ošetrené by som to rozhodne prelepil lakovníckou páskou aby do praskliny nevnikali nečistoty.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

patko1- :hero:
Bosso
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26.10.2008 14:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bosso »

patko1 naozaj si vážim tvoju ponuku (sa nevidí často taká ochota), ale cez Detvu nemám cestu. Skúsim to doma prestreknúť čírim lakom. Mal by som mať v garáži nejaký. Určite to tak nenechám. Tiež bych nerad prestriekaval celý diel, hlavne na aute, ktorá má 50 tisíc a je ako nové. Aj keď je to obyčajná fábka :D ešte raz moc ďakujem za každú radu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Jaj skodofka ? Kolega jazdi s pokrkvanym predkom na O1, druhe veci ma v laku - z demontu, len je lenivy az strach...miestami holy plech :41c2: a rysave to nema nikde...ja bych to aspon zapatlal stetcom, ale darebakom praje stastena a este su oddychnuti lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Bosso
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 26.10.2008 14:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bosso »

Dnes som stretol také bawo v BA. V predu všelijako poflakované, vybrusená farba, špinavé, ale nevyzerá, že by mu to hrdzavelo. Každopádne nenechám nič na náhodu. Človek je rád aj za fábku a treba sa postarať. Len ja mám dosť štastie na dobrákov po parkoviskách. Moje staršie auto mám dotukané a poodierané z každej strany. Normálne som to neskôr vzdal a už to na nom neriešim. Predsalen to už má 15 rokov. A to som ho kupoval ako pekné bezchybné auto.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní