Praktickejšie auto do 5000

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Fabio23
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 08.03.2020 10:21
Zdieľať na Facebook

Praktickejšie auto do 5000

Príspevok od používateľa Fabio23 »

Zdravím fórum,
zháňam auto, s väčším kufrom, vhodné pre 4 dospelé osoby, ktoré sa bude používať hlavne v meste. Palivo bude asi najrozumnejší benzín, ale nebránim sa aj nafte - rozumnejšie bude asi s webastom alebo príhrevom. Rozmýšľal som nad nejakým menším mpv alebo kombi, takže Megane 3 gt alebo scenic, golf kombi, golf plus možno touran, Ceed sw (chcel som brať, ale problémy s 1.4 1.6), focus alebo c-max.
ďakujem za rady
minac
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 17.05.2010 13:34
Zdieľať na Facebook

Re: Praktickejšie auto do 5000

Príspevok od používateľa minac »

Neviem načo potrebuješ v meste veľký kufor, ale Touran a C-Max taký rozhodne nemajú a Golf Plus už vôbec nie. :3020:
4 dospelí za zmestia skoro do všetkého, ale na dlhšiu trasu je aj nižšia stredná málo.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Praktickejšie auto do 5000

Príspevok od používateľa martincichy »

Nieco ako voyager by sa nelubilo? Pohodlne kresla. A ak pre 4 osoby, zadne sedenie vyhodis a mas kufrisko... alebo nieco ako fiat scudo? Bufik vo voyageri je.
Fabio23
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 08.03.2020 10:21
Zdieľať na Facebook

Re: Praktickejšie auto do 5000

Príspevok od používateľa Fabio23 »

martincichy napísal: 11.02.2022 17:10 Nieco ako voyager by sa nelubilo? Pohodlne kresla. A ak pre 4 osoby, zadne sedenie vyhodis a mas kufrisko... alebo nieco ako fiat scudo? Bufik vo voyageri je.
Rozmýšľal som aj nad Voyagerom, videl som, že to radíte na fóre, ale bojím sa ceny dielov, lebo je to v slovenských podmienkách exotika
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Praktickejšie auto do 5000

Príspevok od používateľa martincichy »

Nic strasne. Ceny ako na ine auta.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Praktickejšie auto do 5000

Príspevok od používateľa peterson999 »

Najlepsi Voyager je Previa :-)
Zalezi aky velky kufor myslis
Fiat Doblo 1.9jtd 77kw je parada ak si skromnejsi a vela behas alebo mas prisun k nafte
Take robotnicke auto
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Praktickejšie auto do 5000

Príspevok od používateľa ivko1 »

Fabio23 napísal: 11.02.2022 20:34
martincichy napísal: 11.02.2022 17:10 Nieco ako voyager by sa nelubilo? Pohodlne kresla. A ak pre 4 osoby, zadne sedenie vyhodis a mas kufrisko... alebo nieco ako fiat scudo? Bufik vo voyageri je.
Rozmýšľal som aj nad Voyagerom, videl som, že to radíte na fóre, ale bojím sa ceny dielov, lebo je to v slovenských podmienkách exotika
Čo je drahý servis?
S bežným Touranom budeš chodiť do servisu ako na klavír vdaka nefunkčným zámkom, či nefunkčným klapkám kúrenia a potom s tými všetkými bežnými vecami u auta v trhovej cene 5000€, s vekom 15 rokov a nájazdom 300tkm+ ...
Kúp si čo len chceš, ale nemysli si že 10x rozšírenejší Touran bude servisne lacnejší, práca v servise lacná nie je...
A aby toho nebolo málo tak by si chcel ešte aj Webasto. Vedz že nefunkčné Webasto = že nekúriš vôbec ani ked pôjdeš hodinu v kuse. Nejde Webasto = nejde čerpadlo = voda takmer necirkuluje.
Tým ale nehovorím aby si kúpil Voyager, ten si myslím že ti asi netreba, ale nevyjadril si sa, ako velký kufor ti treba
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Praktickejšie auto do 5000

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nejde Webasto = nejde čerpadlo = voda takmer necirkuluje.

Toto u fabrickej montáži ani náhodou nehrozí,u domontovaného vtedy ak nie je správne pripojené do pôvodného systému auta.Voy má Webasto myslím každý,teda predpokladám lebo som nikdy nepočul o jedinom čo ho nemá.A asi niečo zdrží ak ide ako ďas u 19 ročného prakticky neustále (okrem leta)
Ešte jedna vec tam nie je pravda...Touran.Je to servisne veľmi priateľské auto,ozaj velmi,tj opravy sú časove velmi krátke pre dobrý prístup (píšem o diesloch a gen PD) až na kombináciu 4x4 z DPF,ale tej sa treba jednoducho vyhnúť.Nasledovná generácia je už úplne iná pesnička ale tu nie je reč o nej
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Praktickejšie auto do 5000

Príspevok od používateľa ivko1 »

Milan brat mal v A4 originál Webasto a nekúril...
Myslím originál, žiadna dorábačka, malo to ovládanie na stredovom tuneli vedla ručnej
Tá jedna skúsenosť s tou A4 mi stačila na to aby som nechcel Webasto.
Teda kúrilo to - ked si vypol ventilátor, že to prestalo odoberať teplo z radiatora, nechal si to tak 10 minút a potom pustil zasa ventilátor, tak to vydržalo kúriť sotva 1 minutu až sa teplo zasa "vyfúkalo". Ten prietok radiatorom vdaka "stojacemu" obehovému čerpadlu bol tak biedny, že sa ani nedalo hovoriť o kúrení.
Takže aj u origo je to s kúrením ako kde...
Obrázok
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: Praktickejšie auto do 5000

Príspevok od používateľa fastcharge »

ivko1 napísal: 13.02.2022 22:24
Fabio23 napísal: 11.02.2022 20:34
martincichy napísal: 11.02.2022 17:10 Nieco ako voyager by sa nelubilo? Pohodlne kresla. A ak pre 4 osoby, zadne sedenie vyhodis a mas kufrisko... alebo nieco ako fiat scudo? Bufik vo voyageri je.
Rozmýšľal som aj nad Voyagerom, videl som, že to radíte na fóre, ale bojím sa ceny dielov, lebo je to v slovenských podmienkách exotika
Čo je drahý servis?
S bežným Touranom budeš chodiť do servisu ako na klavír vdaka nefunkčným zámkom, či nefunkčným klapkám kúrenia a potom s tými všetkými bežnými vecami u auta v trhovej cene 5000€, s vekom 15 rokov a nájazdom 300tkm+ ...
Kúp si čo len chceš, ale nemysli si že 10x rozšírenejší Touran bude servisne lacnejší, práca v servise lacná nie je...
A aby toho nebolo málo tak by si chcel ešte aj Webasto. Vedz že nefunkčné Webasto = že nekúriš vôbec ani ked pôjdeš hodinu v kuse. Nejde Webasto = nejde čerpadlo = voda takmer necirkuluje.
Tým ale nehovorím aby si kúpil Voyager, ten si myslím že ti asi netreba, ale nevyjadril si sa, ako velký kufor ti treba
Ano, kvoli zamkom bude nepochybne choditm do servisu ako na klavir ... paneboze.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Praktickejšie auto do 5000

Príspevok od používateľa oco13 »

Áno, 90% ľudí ide s nefunkčným zámkom do servisu
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: Praktickejšie auto do 5000

Príspevok od používateľa fastcharge »

A ja sa k nim hrdo hlasim, ale neviem o nikom kto by s nefunkcnymi zamkami chodil do servisu ako na klavir :)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Praktickejšie auto do 5000

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dnes je to zámok u vodičových dverí, za dva mesiace klapka kúrenia, potom nejaká dalšia somarina, potom sa ozve slimák z pod volantu, potom sa ti polámu "čudlíky" sťahovania okien...
A ked si myslíš že si poriešil všetko tak sa kolobeh začne opakovať

Akože čo by si chcel od koncernu čo má 15 rokov a 300tkm+ ???
Jedno štastie že tie Tourany majú klasickú spínačku a nie šachtu a dokonca aj klasickú ručnú.
Lebo nefukčnú šachtu pre klúč rieši tiež každý a zakusnuté motorčeky ručnej tiež...

Ale ako som napísal, mne to je úplne fuk či si kúpi alebo nekúpi Touran, ja len hovorím že pri rozpočte do 5000€ a pri veku 15-17 rokov si treba zosadiť ružové okuliare a nenamýšlať si že kúpim niečo nadpozemský spolahlivé, či bezporuchové.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Praktickejšie auto do 5000

Príspevok od používateľa oco13 »

Clapci - kde to žijete ??? za 500 eur som pred troma rokmi kúpil najhorší francuzsky prúser Lagunu 2 s plynom. Predávajúci ma upozornil, že už postavila dva domy, aby som nemal privelké očakávania a????? Jediný servis bol že sprostý majitel (ja) stratil kartu - teda 60eur za 3 roky. Bola so mnou v rakúsku aj švajčiarsku , ťahá vozík s 1,5tony štrku , chodí na role aj do roboty a ?????
A takto by som mohol menovať xy značiek a modelov, za 35 rokov sa toho nazbiera.
Potom pol roka vyberám gazdinej malé auto, kúpim po....bané HDI tiež francúza a za rok na ňom skoro skrachuje rodinný rozpočet.
Tak sa pýtam - nebude to náhodou tak v medzikuse??? :40bd: :40bd: Lebo ja tomu verím. :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Praktickejšie auto do 5000

Príspevok od používateľa peterson999 »

Ivko suhlas !
Proti Touranu je aj Renault Kango dokonale auto.
Radsej Kango z roku 1998 za 1500 ako Touran za 5000 a to si nerobim ziadnu srandu.
Mal som 3 Kangáče a za mna asi najlepsi Renault :-) a kludne aj 1.4i ci 1.5dci
Tie 1.5dci nahonia 450tkm a potom trysky davaju do prepadu a nevie dobre startovat ale ked sa toto urobi tak lietaju dalej. Po 300tkm by som pozrel ojnicne loziska tie lubi pretacat ale Kangace robia aj cez 500tkm a ziadne pretocenie lebo maju 48kw a idu stale.
Ale zamok a prkotinky chcu ale nie az tak casto ako Touran.
Touran mi pride asi ako cinske auto.
Ja za 4000 si kupim Previu 2.4vvti a o 20 rokov ju dam detom a vnucatam :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lukasc a 16 neregistrovaných