Praga V3S a tachografove krúžky

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Duro060
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.05.2021 11:08
Zdieľať na Facebook

Praga V3S a tachografove krúžky

Príspevok od používateľa Duro060 »

Zdravim mám otázku musím na autozeriave používať techigrafove krúžky keď je to autozeriav ? Niekto vraví že musím niekto že nie. Za druhé nechodievam po cestách štátnych len používam autozeriav len po závode nikdy nechodievam vonku až na výnimku keď idem na STK ináč so závodu nevychádzam vôbec takže otázka je či musím mať na tú cestu na STK založený tachografovy kotúč keďže tá STK je vzdialená cca 10 km od sídla firmy za každú radu vám ďakujem
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nie. Nemusíš.
Duro060
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.05.2021 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Duro060 »

A môžem vedieť ešte odôvodnenie prečo nemusím aby som vedel ďakujem
Duro060
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.05.2021 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Duro060 »

lubos zimovcak napísal:Nie. Nemusíš.
A môžem vedieť odôvodnenie prečo nemusím len aby som vedel ďakujem
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Mňa tiež buzerovala krajská, aj 150 eúr si vypýtali..., šľak by ich trafil.., samozrejme, mám aj tachograf každé 2 roky ciachovany,na 12- tonke...

Až mi bolo vysvetlené, že v prípade jázd do 50 km okruhu, od miesta bydliska súkromným autom, je písané na fyzickú osobu, netreba mať krúžky založené.

Tak mi to bolo vysvetlené. A už asi 5 rokov nikto z mýtnej, ani inej polície ma nebuzeroval s krúžkami.

Mimochodom, podľa mňa, ani samotní policajti nevedia, čo,kde, kedy platí...
Lebo , keď som prvý krát platil tu pokutu, nevedeli mi ukázať paragraf, ktorý som porušil....

Len zaplať a zaplať. :40bd: :3c90:
CODE
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 18.12.2008 18:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CODE »

Myslím ,že nemusíš.Neviem aký je to rok výroby ale do 1.1.1985 nemusíš mať tacho vôbec.
Tých 50 km ,ako píše Lubos Zimovcak sa vzťahuje tuším na autobusy,u nákladných vozidiel je to do 100 km od základne.Skús pozrieť zákon 561/2006 ,výnimky z používania sú myslím članok 13.Ak sa mýlim ,neukameňujte ma.
Duro060
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.05.2021 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Duro060 »

lubos zimovcak napísal:Mňa tiež buzerovala krajská, aj 150 eúr si vypýtali..., šľak by ich trafil.., samozrejme, mám aj tachograf každé 2 roky ciachovany,na 12- tonke...

Až mi bolo vysvetlené, že v prípade jázd do 50 km okruhu, od miesta bydliska súkromným autom, je písané na fyzickú osobu, netreba mať krúžky založené.

Tak mi to bolo vysvetlené. A už asi 5 rokov nikto z mýtnej, ani inej polície ma nebuzeroval s krúžkami.

Mimochodom, podľa mňa, ani samotní policajti nevedia, čo,kde, kedy platí...
Lebo , keď som prvý krát platil tu pokutu, nevedeli mi ukázať paragraf, ktorý som porušil....

Len zaplať a zaplať. :40bd: :3c90:
Len toľko že autozeriav je písaný na firmu ale zase neidem viacej ako 50km od firmy a je to rok 1984 takže tam ani Tachograf nemusí byť ak som dobre pochopil
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Nepamätám si to už na 100%, je to už pekných pár rokov, čo som naposledy robil KKV, ale skúsim:
Podľa mňa musíš mať aj tachograf, na ktorý sa pýtaš, aj GoBox na mýto, na ktorý sa nepýtaš.
Výnimka, ktorú tu spomínajú do 50 km sa totiž podľa mňa týka len PRAVIDELNEJ dopravy. Nemusel by si mať tachograf, keby auto bolo SÚKROMNÉ, ale ako píšeš, je firemné.
Mimochodom, tú zlodejinu od Sky Toll musíš mať, aj keby si tou vejtraskou jazdil iba po lese a v živote nešiel pod mýtnu bránu. Prečo? Nikto nevie... Najskôr preto, aby Sky Toll patriaci pod J&T zarobil.

To o GoBoxe viem na 100%, ten tachograf si pre istotu ešte over niekde inde, než na fóre, kde ani nevieš, kto ti odpovedá :d :D

Ešte jednu dobrú radu ti dám, keď si pôjdeš pre ten GoBox - NIKDY od nich nevezmi taký, ktorý javí známky používania. Tí buzeranti skurvení (admini prominú) potom totiž budú od teba vymáhať plnú cenu za nový, lebo "si ho poškodil". Na nás to tiež skúšali, dokonca poslali na nás vymáhačov z EOS (tí tiež rozumu moc nepobrali), ktorých som ale poslal do prdele.
Mimochodom, tú ich blbú krabičku sme mali len pár mesiacov (potom sa náklaďák predal) a ANI RAZ sme ju nepoužili, lebo sa jazdilo len po lese.
Takže tachograf si ešte over, a bacha na Sky Toll, sú to hajzli.

Obidve spomínané spoločnosti ma môžu žalovať. Môžu ma aj iné
:40bd:
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

...mimochodom, aj MHD do Hainburgu mala tachograf... A určite je to menej ako 50 km.
Duro060
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17.05.2021 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Duro060 »

jergusko napísal:Nepamätám si to už na 100%, je to už pekných pár rokov, čo som naposledy robil KKV, ale skúsim:
Podľa mňa musíš mať aj tachograf, na ktorý sa pýtaš, aj GoBox na mýto, na ktorý sa nepýtaš.
Výnimka, ktorú tu spomínajú do 50 km sa totiž podľa mňa týka len PRAVIDELNEJ dopravy. Nemusel by si mať tachograf, keby auto bolo SÚKROMNÉ, ale ako píšeš, je firemné.
Mimochodom, tú zlodejinu od Sky Toll musíš mať, aj keby si tou vejtraskou jazdil iba po lese a v živote nešiel pod mýtnu bránu. Prečo? Nikto nevie... Najskôr preto, aby Sky Toll patriaci pod J&T zarobil.

To o GoBoxe viem na 100%, ten tachograf si pre istotu ešte over niekde inde, než na fóre, kde ani nevieš, kto ti odpovedá :d :D

Ešte jednu dobrú radu ti dám, keď si pôjdeš pre ten GoBox - NIKDY od nich nevezmi taký, ktorý javí známky používania. Tí buzeranti k***aí (admini prominú) potom totiž budú od teba vymáhať plnú cenu za nový, lebo "si ho poškodil". Na nás to tiež skúšali, dokonca poslali na nás vymáhačov z EOS (tí tiež rozumu moc nepobrali), ktorých som ale poslal do prdele.
Mimochodom, tú ich blbú krabičku sme mali len pár mesiacov (potom sa náklaďák predal) a ANI RAZ sme ju nepoužili, lebo sa jazdilo len po lese.
Takže tachograf si ešte over, a bacha na Sky Toll, sú to hajzli.

Obidve spomínané spoločnosti ma môžu žalovať. Môžu ma aj iné
:40bd:
Opýtal som sa starého zeriavnika ako to vlastne je takže Tachograf a tie krúžky nepotrebujem lebo je to špeciálne vozidlo a není určené na prevoz materiálu je to pracovný stroj a tie že nepotrebujú tak mi on povedal tak neviem teda ale tak uvidím a ďakujem za rady tipy
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Pani , tachograf mat musíš ,50km sa vzťahuje na pravidelnú prímestskú a mestskú autobusovú linku nad 50km musíš mat aj na autobuse tachografovu kartu založenú ale nie v režime out ktorý sa používa do 50km . Pre nákladné vozidla firemne na IČO musíš používať tachografove krúžky a tachograf musí byt ciachovany .pokial máš nakladak na súkromnú osobu a cestu máš súkromnú pre svoje účely tak krúžok do tachograf u nezakladas
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Pracovný stroj je kategória PS a má zelené EČV , mám traktorbager a to je kategória PS ako pracovný stroj a pokial viem tak žeriav ktorý je samohybný čiže má len kabínu žeriavu a vlastný podvozok mimo podvozku nákladného auta je kategória PS len pokial je namontovaný na podvozku nákladného auta tak je to nákladné vozidlo so špeciálnou nadstavbou žeriavu
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Duro060 napísal:A môžem vedieť ešte odôvodnenie prečo nemusím aby som vedel ďakujem
ved s tym jazdis po zavode to nieje cesta.ako ta tam zastavi dopravna hliadka?je to sukromny pozemok.tam mozes zeriavnit s cimkolvek.ani stk ek tomu netreba.odhlasit ,odovzdat spz.usetri to kopec casu a penazi
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Len to potom vysvetľuj inšpekcii práce je náhodou zaklopú na bránku závodu , firmy pripadne keď sa nedajboh niečo stane , úraz a podobne tak sa na skukromnom pozemku smiechu nezdrzis a tiež aj pokuta bude mastná
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Volal so na inšpekciu prace a ich odpoved bola : nakoľko neprepravuje tovar a je to žeriav bez loznej plochy na prepravu tovaru vodič nieje povinný zakladať tachografovy krúžok , platí to aj pri ceste na STK . Oficiálny odpoved inšpekcia prace NR

Prajem pekný den

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: edwardsjethro, leonNL, ludomilo, milok, wesmccane a 72 neregistrovaných