pozastevnie prevadzky vozidla a nasledna STK

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kamionista 91
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

pozastevnie prevadzky vozidla a nasledna STK

Príspevok od používateľa kamionista 91 »

Dobry vecer.Dostal som sa do velmi neprijemnej situacie,minuly tyzden som siel na STK s mojim autom (auto bolo kupene cca 4mesiace do zadu v stave ze malo vyskocene airbagi a poskodeny predok tj.svetlo,kapota,vystuha,naraznik a trosku ohnuty nosnik asi natolko aby to stacilo na vyskocene airbagi)ktore som dal kamaratovi spravit,samozrejme ziadna oficilna dielna)tam nastal problem na STK mi povedali ze mi nevedia spravit kontrolu pokial nebudu mat doklad zo servisu o tom kde bolo auto opravene,pretoze auto ma pozastavenu prevadzku ,zatial som bol navstivit len znamych a zistil som ze vlastne nikto nema oficialne vedeny autoservis,to premna znamena ze musim navstit len nejaky ci uz autorizovany alebo odborny servis ktory mi takyto doklad vystavi,no ak sa nad tym zamyslim tak hlboko pochzbujem ze bude niekto ochotny take nieco spravit.Viete mi poradit co s tym ?stretol sa uz niekto s tym ?tento zakon je v platnosti od 1.1.2022 :48:
lubos zimovcak
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: pozastevnie prevadzky vozidla a nasledna STK

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Aké je to auto??
V akej cene?
Normálne chod do oficiálneho servisu a popros, pripadne sa dohodni, hoci aj keď dáš 100-200eur na kávu.. .
Kým nevyskusas, nevieš.
Ideálne by bolo, keby si našiel niekoho, kto v ňom robí, robil, nejakeho mechanika.

Aby sa nebáli, že si nejaký agent provokatér.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: pozastevnie prevadzky vozidla a nasledna STK

Príspevok od používateľa oco13 »

Ľuboš to je navádzanie na podvod.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: pozastevnie prevadzky vozidla a nasledna STK

Príspevok od používateľa patko1 »

pisal som o tomto pred par mesiacmi ze to nastane. Vsetci v tom maju bordel od zandarov cez poistovakov az po STK, nie je to poriadne legislativne osetrene. Ty si aspon za to mozes sam kedze si akoze nevedel o tom zakone ktory plati uz 11 mesiacov ale ako k tomu pridu ludia ktory take opravene auto kupia a budu sa vozit napriklad rok kym im nebude koncit STK a potom ich na STK daju do smutku? Sudy na SK maju vela roboty a toto im nie malo este prida pravdepodobne . Ak mas to auto drahsie tak vyvoz napriklad do CZ a spetny dovoz na SK by ti mozno pomohol. Na dovozy sa tento zakon nevztahuje , zo zahranicia mozes doviezt aj totalku a pozvarat z dvoch kusov a ked prejdes originalitou prihlasis aj UFO. Zase sa budu z vonku vlacit mordy a pekne buracky pojdu odtialto do sveta. Ironia ze ked take u nas burane auto predas napriklad poliakovi on ho opravi nohami niekde v humne tak uz sem si ho mozes doviezt a znova prihlasit to uz nezaujima nikoho kto a ako ho opravoval. Vivat bananistan
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: pozastevnie prevadzky vozidla a nasledna STK

Príspevok od používateľa fzubaty »

Kto zaeviduje, ze auto je burane?

Kde sa to eviduje? V evidencii vozidiel?

Kto vsetko je opravneny na opravu vozidla? Iba autorizovany servis? Alebo kazdy co ma zivnost na opravu aut? Ci treba nejaku atestaciu?
lubos zimovcak
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: pozastevnie prevadzky vozidla a nasledna STK

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, Ty máš schizofréniu?? :40bd:
Nema zmysel nic ďalej písať, už všetko bolo povedané ešte pred vymazanim.
kamionista 91
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: pozastevnie prevadzky vozidla a nasledna STK

Príspevok od používateľa kamionista 91 »

pozrite sa, ja viem ze si zato mozem sam,ale viete, celemu tomuto by som predisiel keby uz pri prihlaseni auta mi na dopravnom inspektorate povedali ze auto ma pozastavenu cinnost,v tom momente by som zacal patrat co to obnasa a auto by som nasledne vratil povodnemu majitelovi,nakolko to bol velmi ferovy predajca a verim ze ani on sam o tejto skutocnosti nevedel,a ano zakon je v platnosti 11 mesiacov ale neviem ci vam chodi na maili aktualizacia vsetkych zakonov ci uz danovych,katastralnich a pod,lebo mne nie a ano tako skutocnost o tom ze tento zakon v platnosti mi usla a myslim ze niesom sam.Verim tomu ze to skomplikuje zivot mnohym doveryhodnym ludom ktory budu v tom,ake skvele auto kupuju pokial nepojdu na prvu stk a nebudu mat hlavu v smutku ako ja.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: pozastevnie prevadzky vozidla a nasledna STK

Príspevok od používateľa patko1 »

fzubaty napísal: 20.11.2022 20:35 Kto zaeviduje, ze auto je burane?

Kde sa to eviduje? V evidencii vozidiel?

Kto vsetko je opravneny na opravu vozidla? Iba autorizovany servis? Alebo kazdy co ma zivnost na opravu aut? Ci treba nejaku atestaciu?
Toto vsetko su otazky na ktore by ti nevedeli odpovedat ani tí prašivci hore co to schvalovali. Ten zakon ma tolko nejasnosti ako matelkov nulovy majetok
lubos zimovcak
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: pozastevnie prevadzky vozidla a nasledna STK

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Vzdy ma dokáže náš Bazmekistan prekvapiť...
Takže, táto paródia na právny štát má takú starost o moje auto, až mi ho nedovolí používať...

Chcel by som vedieť, ako môžem niekoho iného ohroziť, keď nebudem mat airbag...

Zaujímavé je, že výrobcovia predpisujú výmenu airbag ov, napinacov pásov, tuším po 10 rokoch...

Vymeniť 8 airbagov na 10-15 ročnom aute, tak to majiteľa musí potesit.. :40bd:

Ten certifikát o oprave by mal byť povinný Iba pri ďalšom predaji. Až niekto chce auto iba okolo domu, zbytočne.
shark79
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 14.01.2010 23:11
Zdieľať na Facebook

Re: pozastevnie prevadzky vozidla a nasledna STK

Príspevok od používateľa shark79 »

Prečo Ti má pri prihlasovaní auta tieto veci oznamovať policajt, keď je všetko dostupné na internete a vieš si overiť či auto má alebo nemá pozastavenú činnosť. Hneď ako je k búracie privolaná nehodovka a máš chytené zavesenie náprav, airbagy atď. tak policajt pozastaví vozidlu činnosť a môže opravovat iba autorizovaný servis. Overiť pred kúpou sa to dá napr. na stránke
rpzv.sk, kde zadáš VIN alebo EČV a vieš ako na tom vozidlo je, nakoľko tam vidíš či auto má alebo nemá pozastavenú prevádzku na pozemných komunikáciách.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: pozastevnie prevadzky vozidla a nasledna STK

Príspevok od používateľa patko1 »

shark79 napísal: 21.11.2022 10:59 Hneď ako je k búracie privolaná nehodovka a máš chytené zavesenie náprav, airbagy atď. tak policajt pozastaví vozidlu činnosť a môže opravovat iba autorizovaný servis.
Nezavádzaj. Opravovat moze aj iny servis ako autorizovany. Presne pre toto je ten zakon uplne na p.cu lebo ludia maju v tom chaos a kazdy si to vysvetli po svojom a caka nas armagedon
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: pozastevnie prevadzky vozidla a nasledna STK

Príspevok od používateľa oco13 »

a vieš ako na tom vozidlo je, nakoľko tam vidíš či auto má alebo nemá pozastavenú prevádzku na pozemných komunikáciách.
Nemala by ti to povedať každá hliadka pri bežnej kontrole dokladov?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hrascho
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 17.05.2005 08:28
Zdieľať na Facebook

Re: pozastevnie prevadzky vozidla a nasledna STK

Príspevok od používateľa hrascho »

Riešil som niečo podobné, papier ti nikto cudzí nedá, pre veci, ktoré boli popísané vyššie. Opravu môže vykonať hocijaký servis, ktorý má oficiálne v činnosti opravy áut po nehode /klampiarska dieľňa, lakovňa atď./ Vývoz a následný dovoz ti nepomôže, pretože auto je staále u nás evidované ako nespôsobilé na premávku na pozemných komunikáciach. Na KO to majú v systéme, takže smola. Skončil som tak, že sa spravil vývoz do Čiech a auto sa predáva tam za smiešnu sumu oproti trhovej na českých značkách.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: pozastevnie prevadzky vozidla a nasledna STK

Príspevok od používateľa oco13 »

Hrasho : a ako si zistil, že tvoje vozidlo má pozastavenú prevádzku?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hrascho
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 17.05.2005 08:28
Zdieľať na Facebook

Re: pozastevnie prevadzky vozidla a nasledna STK

Príspevok od používateľa hrascho »

Auto malo prepadnutú STK, tak na STK. Ja som auto kúpil opravené, vedel som, že bolo v minulosti búrané, ale nie že tento rok a predchádzajúci majiteľ nespravil TK po havárii a oprave.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných