Povoleny dany rozmer pneu IBA pre zimne?

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hud
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.01.2014 10:56
Zdieľať na Facebook

Povoleny dany rozmer pneu IBA pre zimne?

Príspevok od používateľa hud »

V technicaku v alternativnych rozmeroch je zapisany (okrem inych) nasledovny riadok:
185/55 R15 82T M+S#6Jx15 ET43;

v ziadnom inom riadku nie je M+S, znamena to, ze tento rozmer mozem pouzit iba pre zimne gumy? Rovnaky rozmer bez M+S tam nie je.
Na aute uz su nove zimne gumy v tomto rozmere, ale chcem dokupit letne a neviem, ci taky isty rozmer moze byt.

Jedna sa o kratku Fabiu II.
aundy
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 20.04.2017 10:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aundy »

veď a iný rozmer aj bez m+s tam nie je? máš tam len tento jeden či ako si to myslel? veď si to pozri poriadne. alebo ak fakt nevieš tak zober techničák tam kde budeš gumy kupovať a nech ti tam poradia, hádam tam bude niekto kto bude vedieť o čom
hud
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.01.2014 10:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hud »

Je tam aj iny rozmer bez m+s (195/55 R15 85H#6Jx15 ET43;), len som chcel mat vsetky gumy rovnakeho rozmeru, aby som napr. v lete, mohol pouzit jednu gumu zo zimnej sady ako rezervu.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nedávno tu bola téma o tom istom, dokonca mám dojem že to bolo tiež o Fabii a možno aj rovnakom rozmere, ale tuším dotyčný už kúpil letné s tým rozmerom zimných.
No vyzerá to naozaj tak, keď je to v techničáku takto podrobne vypísané, že použitie pneumatík s rozmerom 185/55 R15 je na tom aute vyhradené len pre zimné pneumatiky.
marianauris
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 02.06.2011 15:18
Zdieľať na Facebook

M+S nie je zimná neumatika

Príspevok od používateľa marianauris »

M+S (blato+sneh) neznamená zimná pneumatika. Zimná pneumatika sa označuje symbolom snehovej vločky na pozadí troch horských vrcholov (3PMSF). M+S EÚ označuje, že pneumatika môže byť použitá na snehu a blate, ale nebola podrobená testom v zimných podmienkach.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Kašli na celý techničák... vypisujú to ľudia čo sa v tom vôbec nevyznajú a často sú tam blbosti. Ja mám na starom BMW zapísané gumy 265, ktoré sa tam nikdy nemontovali, a na 16" kolesách, ktoré sa tam kvôli brzdám ani nezmestia. Ser na nich a daj tam také gumy, aké tam majú byť.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

185/55 R15 82T M+S#6Jx15 ET43;

je to len pre zimne kolesa.ja to mam dopisane na ibize ako nahrada za 195/55r15 na zimne pouzite.cize to mozes mat ako rezervu ak tam mas zimnu gumu.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Nemusíš sa držať alternatívnych pneu, určite máš v kolónke vpravo hore "Rozmer a druh pneumatík" uvedený rozmer napríklad 195/60 R15 a ten platí či pre letné alebo zimné pneumatiky.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ale on chce kúpiť také aj letné 185 55r15 a to môže mať len zimne.musel by ist do disku r14 ak chce mat letne 185.rozmer 195 60r15 je to veľké koleso základny rozmer je 195 55r15 a alternatívne sa dá len 195 50 r15.robi to kôli cene pretože to číslo 55 sú drahšie gumy oproti 50 alebo tej 60.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

To už je jake špeciálne auto keď na zimu treba iný rozmer... Ale máte málo starosti keď toto treba riešiť... Kúpim čo sa mi hodí a načo mám peňaze. Ja mám v TP manuál a reálne automat. Čo mám robiť? V TP mám 195/95 a taká pneu neexistuje. Čo mám robiť? Asi sa obesim. Ale nie, kašlem na hlúposti v TP a žijem pokojne ďalej.
hud
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.01.2014 10:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hud »

original predpisane kolesa su 185/60 R14, lenze 14" disky nemam, auto uz bolo kupene s 15" diskami. voci original rozmeru je rozmer 195/55 R15 o 17mm vysii, 185/55 R15 sa original rozmeru priblizuje viac. cena gum nie je problem, len som chcel mat zimne a letne v rovnakom rozmere. vezmem 195/55 a ked sa zoderu zimne, tak pojdu tiez na 195/55. len ma zaujimalo, aky je dovod ze je dany rozmer obmedzeny len na M+S gumy. zrejme na to nie je prakticky dovod, len administrativna blbost
Vdaka vsetkym za odpovede
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

To nieje administratívna blbosť ja má od auta aj certifikát coc ktory dáva predajca ak kupuješ auto ako nové a je to tam tak zapísané podľa toho dopĺňali údaje do technického.
kalimro
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 16.08.2018 10:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalimro »

jak to citam dokola, aj tak tomu nechapem, preco by si mal mat na zimu speci rozmer. leda zeby kvoli stabilite na snehu no to mi pride trocha priskrete za usi
herin
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: M+S nie je zimná neumatika

Príspevok od používateľa herin »

marianauris napísal:M+S (blato+sneh) neznamená zimná pneumatika. Zimná pneumatika sa označuje symbolom snehovej vločky na pozadí troch horských vrcholov (3PMSF). M+S EÚ označuje, že pneumatika môže byť použitá na snehu a blate, ale nebola podrobená testom v zimných podmienkach.
No že by Continental Wintercontact nebol testovaný v zimných podmienkach :d :D to je prosím ťa čo za blbosť???
Mám už tretie nové zimné pneu prvé continetal wintercontact a aj druhé také boli a teraz mám zimné micheliny alpin 6 a na každých je ten trojvršok a ešte pri označení je aj M+S..
A teraz k téme..keď mu tu radíte aby si dal pneu aké chce, tak som zvedavý ako to vysvetlí poisťovni keď do niekoho bachne..poisťovňa sa chytá každej slamky aby nemusela preplatiť škodu a pneumatiky, tak to je krásny argument v ich rukách prečo sa stala nehoda..povedia že na aute boli neschválené pneu/čo je aj podľa techničáku pravda/ a preto malo auto iné jazdné vlastnosti na základe ktorých sa stala nehoda..po mojich skúsenostiach s poisťovňami by som veru kludne nespával keby som mal iný rozmer pneu..
Raz ked mi menili cez poistku čelné sklo a videl som list od obhliadača, že je tam napisaná aj značka a rozmer pneu, tak mi stačilo...
herin
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

To že je iný rozmer určený na leto a iný na zimu je bežné..
Mal som octávku 2 mala rozmer zimákov 205/50 R17 a tiež bolo pri nich M+S...Na pasasate B6 to isté..
proste jedne rozmer čo dali k zimným nepatril na leto..

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných