Používate bezp. pásy v autobuse - ak je nimi vybavený?

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ano
5
19%
3
12%
Nie
18
69%
 
Celkom hlasov: 26

Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Používate bezp. pásy v autobuse - ak je nimi vybavený?

Príspevok od používateľa Sliedic »

Myslel som si, že už tu podobná téma je (a, že som ju založil), ale nenašiel som žiadnu. Otázka je teda jasná - používate bezp. pásy v autobuse?

Ja áno, vždy.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jedine ak sedím za volantom. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kto nepouziva bezpecnostne pasy - hoci aj v ponorke - tak je statisticky somar. V autobuse som uz hooooodne dlho nesedel ani nestal, ale keby som sa tam vyskytol tak rozhodne pasy pouzijem.
peter121
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 23.01.2008 19:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter121 »

Nie, lebo v busoch nemáš plnohodnotné ale len tie "brušné pásy". Neverím že to v prípade nehody výrazne pomôže.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

(Detickam sa nic nestalo) http://youtu.be/wclhDCDMzlE

Na tom videu pekne vidiet, ak by mali len tie jednoduche pasy, nelietaju do vzduchu.


Pas si davam zasadne, skor mi neprijemne v buse, ked pasy tam nie su, a ta prilisna volnost mi skor vadi :) (zvyk z auta)
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

v taktom co ma pasy som ani nesiel lol

nerad cestujem busom, lebo pokial som mal to stastie, vzdy som celu cestu stal
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Nejazdím moc týmto prostriedkom a po včerajšku asi ani tak skoro nebudem...
Lebo som rodený železničiar , tak predsa nebudem podporovať konkurenciu!
Ale ak by ozaj bolo treba použiť tento spôsob dopravy, a je tam pás na sedadle, tak si ho dám lebo človek nikdy nevie.
A k nejakej tu písanej nepohodlnosti brušného pásu....Lepší nepohodlný ako letieť po pár dňoch ležania v chladničke hore kremačným komínom.
Koniec koncov, v lietadle sú tiež len brušné pásy a nemám pocit že by boli nepohodlné....to len ľudia hľadajú sami sebe výhovorky aby ospravedlnili svoju nezodpovednosť.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

peter121 napísal:Nie, lebo v busoch nemáš plnohodnotné ale len tie "brušné pásy". Neverím že to v prípade nehody výrazne pomôže.
Tak to sa mýlíš. Ide o to aby Ťa pás udržal v sedačke, čo udrží. Ak sa bus prevráti, alebu skotúla po svahu, vačšinou na to doplatia práv etí nepripútaní, lebo vypadnú oknom...
Pro bežnom náraze, kedy ťa zastaví operadlo před Tebou to má tiež zmysel, lebo ak narazíš kolenami tak Ti minimálne vyhodí stehenné kĺby v horšom prípade zlomí panvu a v najhoršom jako kolená zastavia panvu, trup prehne chrbticu v krížovej oblasti a si na vozíku do konca života. Ak si pripútaný, prehne ťa hlavou dopředu, obúchaš si čelo no chrbtica sa ohne rovnomerne bez rizika vážneho poškodenia.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

poznam aj take, ze zrovna nepriputani lietajuci supermani prezili zazracne havariu :), pokial teda dostali moznost vybit pri vylete kineticku energiu do okolia pozvolne...

tie pasy by mali zmysel, keby boli autobusy obsadene len sediacimi, co z toho ze sedis ty priputany, ked ja letim s cca 110kg kludovych ulickou a urazim ti hlavicku ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lubo1711
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 06.03.2010 10:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo1711 »

ja som naposledy cestoval autobusom asi pred rokom a celou cestou som mal nutkanie dat si pas.. proste zvyk z auta
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

vacsina autobusov a to aj v zahranici je vybavena pasmi len na prednych sedackach a ked si tam niekto sadne,automaticky sofer upozorni na zapnutie pasu....Inac,pri naraze su tie pasy k nicomu,videl som autobus,ktory doslovne prepolil ludi napoly a sedacky tali tela jak ziletky...
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Ja keď čítam takéto diskusie tak sa normálne čudujem ako som sa vôbec mohol dožiť dneška keď som prežil dobu keď žiadne bezpečnostné pásy neboli. A dokonca neboli ani detské sedačky, opierky hlavy, zimné gumy, ABS, airbagy, prilby na bicykel, atď atď atď.
Veď ja som vlastne podľa dnešných bezpečnostných kritérií mal byť už aspoň 5 krát mŕtvy. Normálne mi behá mráz po chrbte keď si spomeniem ako sme na školský výlet chodili starou RTOčkou knedlou :4090:

[img]http://www.csadplzen.cz/foto/v_rto_04.jpg[/img]
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Elephant, koľko násobne je teraz áut a teda rizika havárie, ako v roku 1960?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Veru tak...stará RTOčka a cesta do Banskej štiavnice do tábora.....smerom na Nitru po panelke okolo Senca ....zážitok na celý život.....
S otcom v Embéčke som sedával v predu možno od kedy som vedel chodiť, pod zadok vankúš, mamka mi ho špeciálne vyrobila na mieru aby som videl na cestu.... Ale je pravda že áut bolo na ceste niekoľkokrát menej o to viac zvere skákalo pred auto, jazdilo sa 70-80 a skoro všetci sa plne venovali vedeniu vozidla pozerali na cestu a sledovali čo sa deje okolo nich...to len teraz je taká doba že veľa ľudí bude robiť za volantom všetko možné len nie to čo treba.A potom to tak vypadá!!! :3020:
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Keď sa bavíme o tragických haváriach autobusov tak tie čo sa stali za posledné roky nemali vôbec nič s hustotou premávky a príčiny sú skoro rovnaké aké by boli aj pred 50 rokmi.

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní