Používanie vozidla bez EČ

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kamo66
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 28.08.2011 11:14
Zdieľať na Facebook

Používanie vozidla bez EČ

Príspevok od používateľa kamo66 »

Zdravím vážení. Prosím o radu, či je vôbec možné používať motorové vozidlo odhlásené z evidencie, teda bez EČ, platnej STK, EK a zákonnej poistky v areáli súkromnej firmy (oplotený pozemok, na vstupe závora). Po vnútropodnikových komunikáciách jazdia aj vozidlá dodávateľov, kuriérov a pod. sú to teda verejne prístupné komunikácie. Neviem, ako by bola riešená nehoda alebo škodová udalosť spôsobená týmto vozidlom. Tento nápad sa odvoláva na vozidlá jazdiace po letiskových plochách bez EČ. Za Vaše rady ďakujem.
Naposledy upravil/-a kamo66 v 29.09.2016 12:26, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Motorové vozidlo vyradené z evidencie si povinný odovzdať na ekologickú likvidáciu - teda nemôžeš.
Motorové vozidlo dovezené z cudziny , ktoré u nás nebolo zaevidované nikto nerieši, ale náklady z prípadnej nehody znášaš sám.
Je to rovnaké ako u VZV tiež nie je v žiadnej evidencii a jazdí vo firme. Iná otázka je čo na to IBP .
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kamo66
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 28.08.2011 11:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kamo66 »

Opravil som zadanie, správne je "odhlásené" vozidlo, nie vyradené. Ďakujem.
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

v prvom rade
pohyb po takychto vnutrofiremnych komunikaciach
musi upravovat nejaka vnutrofiremna smernica
a kazde cudzie auto musi s nou byt oboznamene, teda vodic-robi sa to tak ze podpisuje tlacivko pri vstupe na brane kde je napisane ze o nej bol informovany
a po areali vase firemne vozidla mozu jazdit take, ktore neodporuju bezpecnosti prace, inspektorat prace ti povie ake, lebo ani VZV nemoze jazdit hocijaky, hocikade a hocikto na nom, ale len zaskoleny pracovnik s papiermi na VZV a len po schvalenej trase
ono, nemusis riesit NIC, ale prvy vazny nedajboze smrtelny uraz na firme, a mate cela firma po vtakach ked tieto nalezitosti nebudete mat osetrene
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Závisí od toho, o aké cesty ide. Zákon o cestnej premávke platí aj na účelových komunikáciach.
Ak by nešlo o cestu v zmysle zákona, tak v prípade kolízie vozidla bez EČV, PZP a spol. by sa postupovalo podľa všeobecnej úpravy o náhrade škody.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ja sem tam už asi 10 rokov chodím do jedného lomu,jazdí tam stará Tatra 148 ktorá preváža kamenivo je bez špz dokonca aj bez predného skla a svetiel :d :D ,rovnako tam jazdia rôzne nakladače,externé nákladiaky a ťahače,myslím že tam za tie roky mali už x kontrol z rôznych inštitúcií(tá tatra tam jazdí 20 možno 30 rokov)takže buď si to nikto nevšimol alebo je to legálne.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

firma je asi oplotena a pozemok je sukromny.tam moze jazdit hocico ak to povoli majitel.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pepo vela vecí je úplne legálnych , až pokial sa nestane "smrťák".
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Smrteľný uraz sa nestane preto že auto nemá ŠPZ ale preto že ľudia nerobia to čo majú a tak ako majú. Treba dumať len nad peniazmi - kto bude čo a z čoho platiť ak sa prihodí nešťastie či škoda.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

presne tak za uraz a nehody mozu ludia nie auta.tak to bolo povedane pred par rokmi aj v tom svicarsku ked chceli uzakonit povinne zimne gumy v zime.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných