Použitie B vodicaku na Aixam.

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Použitie B vodicaku na Aixam.

Príspevok od používateľa milan209 »

Zdravím. Rád by som sa sa spýtal v prípade že by si 17rocny urobil vodičák na B či môže sám (bez doprovodu) na ten vodičák jazdiť na tých mikroautách typu Aixam ktoré sú od 15 rokov a riadiť ich môžu s vodičákom AM.
Lebo čo viem tak keď mám B tak mam automaticky AM.
Syn totiž uvažuje o urobeni si AM a ked bude mať 18 tak aj B.
Ale keďže sú vodičské dneska drahé tak toto riešenie by bolo tipujem múdrejšie. Nehovorím o tom ze aj nejakú prax chytí pri výučbe na B v riadení auta.
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Keď som to správne pochopil, má 17 rokov ? Ak áno tak rovno urobiť B , v tom máš aj B1 a AM , nepoznám tie autá ale AM nato stačiť nebude keďže to je iba do 50cm3 skôr tuším že b1 je na štvorkolku a pod. do určitých kg a objemu motora a to sa dá urobiť od 16 rokov - keď sa mýlim opravte ma
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Na tie mikroautách stačí AM.
si-to-8
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 01.07.2016 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa si-to-8 »

myslim si ze ked staci tak taketo riesenie bude asi najprijatelnejsie a najrozumnejsie ako si uz pisal vodicak v dnesnej dobe ani z daleka nie je lacna zalezitost a mam obavu ze kazdym rokom to pojde este vyssie a vyssie :41c2:
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Kedysi som tiež zvažoval kúpiť takúto bakelitovu nákupnú tašku,ale keď som videl ceny veľmi rýchlo som si to rozmyslel.A v dnešnej premávke si do toho posadiť syna alebo niekoho z rodiny???
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

milan mojmu chlapcovi toto rozmyslanie ako mas ty neviem natlacit do hlavy.tiež som mu chcel kupit take auto samozrejme co je ten slabsi aixam do 50 kubikov a nech si urobi malu motorku ale on nechce.skoda že si neni moj syn. :28b7: inac to slabsie ked odblokujes ide 80 km/h....to len pre info :d :D ma to tu chlapec na ulicke chodi na tom do skoly a nevie si to vynachvalit.aj mne sa paci ten variator.super vecička.
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

marko2 ja som tiež otec a keďže syn sa chce voziť taktiež do školy a kadetade tak vždy je aixam lepšia voľba ako nejaká motorka. Viem ze to dokáže ísť po odblokovani aj 80 ale tiež to nie je pre takú škatuľku bezpečné.
A robiť za 250e AM a o rok B za 650e je neekonomicke.
Taky relatívne použiteľný aixam sa da za 2000e zohnať a keďže ich je malo tak následne za rok dva po dovrseni 18ky streliť za veľmi podobné peniaze.
A robiť vodičák na aute je taktiež pre prax pre auto lepšie ako sa učiť na motorke a potom si sadnúť do auta.
mayhem
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 23.06.2013 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayhem »

Len tak som si pozrel cennik tychto zazrakov, ze ci sa to vojde do nejakych 4-5tisic... Ale neviem, ako toto niekto moze mysliet vazne:
http://www.autopre15rocnych.sk/4/cennik/
Fakt neviem kto je cielova skupina tychto predrazenych rakviciek.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

motorka ma len 2 kolesa a na tomto zazraku može chodit do skoly aj cez zimu alebo aj ked prsi.no a popri tom može naberat skusenosti ked sadne do auta...len skoda že moj starsi chlapec na to neni.ten mladsi je presne opak.len este nema roky na to :d :D..mne sa nejedna o tie love ale že by bol mobilnejsi a skorej by sa mohol vozit.povedzme si na rovinu..co je tych 250e už ked kupim auto?myslim že už drobné.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných