Potrebujem pomoc-pokuta za kridlo

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MajkoooXxX
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 28.09.2008 15:57
Zdieľať na Facebook

Potrebujem pomoc-pokuta za kridlo

Príspevok od používateľa MajkoooXxX »

Caute,asi tak pred tyzdnom som dostal pokutu 50 eciek za to ze mam namontovane na mojej octavii kridlo.Uz ma vela krat stopli a este nikdy sa ma na takuto banalitu nepytali,az teraz ma tym zaskocili a pytal si odomna ci mam od neho karticku(take nieco ako je od folii)...To auto som uz kupoval z namontovanym kridlom a predchadzajuci majitel mi nic take nedal.
Chcem sa teda opitat ci mi niekto nevie poradit co s tym a ci by ste nevedeli kde nejaku taku karticku zohnat a co by ma to vyslo????Alebo to mam dat zapisat do TP co sa mi moc nechce lebo to bude asi mastnejsie......
Dik za rady!!!!!
cambox
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.02.2009 20:20
Zdieľať na Facebook

kridlo

Príspevok od používateľa cambox »

nazdar.len zasnem nad tym co tu citam ,ze za co vsetko gestapo dava pokuty a pekne mastne.ked to rozpravam kolegom{pracujem v irsku sev.}vzdy ma vysmeju ze zartujem alebo ze vymyslam.no co uz, ked mame NSDAP vladu tak tak sa nedivme ze bezny obcan poziva tolko respektu a ucty ako pouzity toalet.papier.nezabudni ze ked ho chces mat zapisany v technickom MUSY byt'' schvaleny,homologizovany,, atd.{na slovensku,v rumunsku ,a v podobnych motoristyckyneuveritelne vyspelych a demokratickych krajinach}
cambox
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.02.2009 20:20
Zdieľať na Facebook

kridlo

Príspevok od používateľa cambox »

len som sa trocha pomylil v tom prirovnani.nie NSDAP ale NSSAP.ak nevies co bolo nsdap,zadaj do googl-a.tuto to nechcem rozoberat
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

u nas doma v Bananovej Respublike je teraz strasny prieser ze nasa mudra vlada si odhadla ze z druheho piliera dochodkoveho vystupi nejake mnozstvo ludi a ze oni budu mat tie peniaze naspak v socialnej poistovni ktora (ovladana statom) tieto prachy nezistne bezurocne pozicia statu na jeho rozhadzovanie. Ze tie peniaze v buducnosti bude musiet niekto niekde nejako zohnat nie je podstatne - to tu uz nebude tato vlada ale nejaka ina.

problem trosicku je, ze v tom pocte ludi ktori by mali na zaklade mudrych a premyslenych krokov vlady vystupit sa preratali.

priblizne 100nasobne.

takze teraz nahanaju peniaze kde sa len da, kridla na autach, radarov som nikdy v zivote nevidel dohromady tolko ako za posledne tri tyzdne, a verte tomu ze to najlepsie este len pride. Na autach ti policajti budu povinne na zaklade interneho predpisu minizverstva pardon ministerstva vnutra kontrolovat lekarnicku (povinne), rozmer kolies (povinne pri kazdom zastaveni), uz davno kontroluju ci mas vsetky folie na oknach s certifikatom (homologizaciou) a ci mas od toho karticky...

Good Lord helps you when caught with HID sets.


k problemu autora temy : musis si najst nejakych kamaratov ktori ti vystavia tuto karticku a s nou nasledne pojdes zapisat "homologizovany" spojler do technicaku. A toto zase nebude zadarmo... by som na tvojom mieste zlomil to kridlo a hotovo.
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

Davam za pravdu Mp3 Turbo.
Vcera ma zastavili buzici a sustrovali ma 20 min. Kontrolovali uplne vsetko.
Stastie, ze nekontrolovali ET na diskoch, tam mam 4mm odchylku:-)
Mam v aute vsetko potrebne, samozrejme neverili ze v aute mam origo xenony z vyroby, tak som im to ako cvicenym opiciam musel nazorne predvadzat, ze paraboli si po zapnuti same nastavia vysku, a pod.
neuveritelni hlupaci, tito dementi u mna uz nepredstavuju absolutne ziadnu autoritu, su pre mna len ORGAN.
raltok
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15.12.2008 13:58
Bydlisko: ba/ke
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raltok »

bud rad, ze ti nezobrali technicak.

a zmenil by si nazor, kebyze vidis, ako debilovi na dialnici odletelo zadne kridlo... este stastie, ze ho odfuklo mimo dialnicu a nikoho netrafilo...

len nech este prisnejsie kontroluju ts vozidiel, pretoze to, co jazdi po nasich cestach je katastrofa. konecne sa pustili aj do normalnych veci a nie len buzerovanie za staru lekarniku... :28b7:
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

ide o to, aké krídlo máš ???

Ak ho máš ako žiletku, alebo ako na formule, tak sa niet čo čudovať. Za decentné krídlo by ti zrejme pokutu nedali.

Schválne hoď fotku toho krídla.
MajkoooXxX
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 28.09.2008 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MajkoooXxX »

raltok napísal:bud rad, ze ti nezobrali technicak.

a zmenil by si nazor, kebyze vidis, ako de*** na dialnici odletelo zadne kridlo... este stastie, ze ho odfuklo mimo dialnicu a nikoho netrafilo...

len nech este prisnejsie kontroluju ts vozidiel, pretoze to, co jazdi po nasich cestach je katastrofa. konecne sa pustili aj do normalnych veci a nie len buzerovanie za staru lekarniku... :28b7:

Tak dik ale o taketo rady tu fakt nestojim ked viem ze auto mam absolutne v poriadku pravidelne servisovane,a udrziavane a jedine za co ma mozu zbuzerovat je to kridlo.

Ja tu nehovorim o pojazdnych vrakoch ktore nepatria na cestu ale do srotu to je mi uplne jedno s takym autom nema moje nic spolocne!!!Ja som len chcel vediet ze ci sa s tym uz niekto stretol s takouto buzeraciou a ze ci by niekto nevedel co s tym.....
MajkoooXxX
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 28.09.2008 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MajkoooXxX »

Kujon78 napísal:ide o to, aké krídlo máš ???

Ak ho máš ako žiletku, alebo ako na formule, tak sa niet čo čudovať. Za decentné krídlo by ti zrejme pokutu nedali.

Schválne hoď fotku toho krídla.

No podla mna to neni az take hrozne uz ma fakt vela krat stopli a dokonca som sa aj sam osobne bol spytat dopravakov ze ci to kridlo tam mozem mat a oni mi povedali ze v pohode ze to nevadi....Tak ja uz fakt neviem komu sa v tejto dobe da verit ked jeden zeleny povie ta a druhy zasa tak....
Naposledy upravil/-a MajkoooXxX v 14.07.2009 21:13, upravené celkom 1 krát.
raltok
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15.12.2008 13:58
Bydlisko: ba/ke
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raltok »

MajkoooXxX napísal:
Tak dik ale o taketo rady tu fakt nestojim ked viem ze auto mam absolutne v poriadku pravidelne servisovane,a udrziavane a jedine za co ma mozu zbuzerovat je to kridlo.

Ja tu nehovorim o pojazdnych vrakoch ktore nepatria na cestu ale do srotu to je mi uplne jedno s takym autom nema moje nic spolocne!!!Ja som len chcel vediet ze ci sa s tym uz niekto stretol s takouto buzeraciou a ze ci by niekto nevedel co s tym.....
nie je to buzeracia, ale konecne dbaju na to, aby na autach boli namontovane doplnky, kt. su schvalene a nie urobene niekde doma. pri homologizacii doplnkov sa riesi x veci a jednou z nich je aj to, ze ako sa to bude spravat pri havarii. takze ziadna buzeracia, ale riadna kontrola. a pre mna su pojazdne vraky aj tie auta, kt. nesplnaju podmienky, aby mohli byt prevadzkovane na verejnych komunikaciach {hluk, dymivost, neschvalene doplnky...}.
ja som sa s tym nestretol, nakolko som na autach nemal namontovane neschvalene doplnky a k vsetkym som mal bud certifikaty, alebo doplnky boli zapisane v tp.

no precitaj si zakon 8/2009 a aj zakon 725/2004. tam najdes odpovede na tvoje otazky.

jednoducho na aute mozes mat namontovane len homologizovane doplnky a k nim sa dodavaju bud certifikaty, alebo si to ludia zapisu rovno do technicaku.


p.s.: podla fotiek mas este aj "stresne kridlo" a zadne svetla, kt. by mali taktiez splnat homoligizaciu, takze si to vsetko naraz vybavuj ;) alebo to daj do povodneho stavu a budes mat pokoj.
rodel
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 22.08.2007 07:01
Zdieľať na Facebook

hm

Príspevok od používateľa rodel »

mna len zaujima ze ako policajt vie ze to kridlo tam nieje uz od vyroby, takych aut vela,,,napr moj kamos ma civic 1.8vti a ma tam kridlo uz od vyroby a v technicaku ani nikde ani slovko,,,,
bravo10
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 02.08.2008 15:39
Zdieľať na Facebook

kridlo

Príspevok od používateľa bravo10 »

chlape taketo kridlo škodovka nikdy nemontovala,určite je to made in poland
MajkoooXxX
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 28.09.2008 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MajkoooXxX »

MajkoooXxX napísal:


nie je to buzeracia, ale konecne dbaju na to, aby na autach boli namontovane doplnky, kt. su schvalene a nie urobene niekde doma. pri homologizacii doplnkov sa riesi x veci a jednou z nich je aj to, ze ako sa to bude spravat pri havarii. takze ziadna buzeracia, ale riadna kontrola. a pre mna su pojazdne vraky aj tie auta, kt. nesplnaju podmienky, aby mohli byt prevadzkovane na verejnych komunikaciach {hluk, dymivost, neschvalene doplnky...}.
ja som sa s tym nestretol, nakolko som na autach nemal namontovane neschvalene doplnky a k vsetkym som mal bud certifikaty, alebo doplnky boli zapisane v tp.

no precitaj si zakon 8/2009 a aj zakon 725/2004. tam najdes odpovede na tvoje otazky.

jednoducho na aute mozes mat namontovane len homologizovane doplnky a k nim sa dodavaju bud certifikaty, alebo si to ludia zapisu rovno do technicaku.


p.s.: podla fotiek mas este aj "stresne kridlo" a zadne svetla, kt. by mali taktiez splnat homoligizaciu, takze si to vsetko naraz vybavuj ;) alebo to daj do povodneho stavu a budes mat pokoj.

No ale fakt by ma teda zaujimalo preco napriklad v Česku ziadne taketo zakony nemaju ked je to az take nebezpecne pre jazdu alebo aspon co viem nikdy tam nic take nepraktizovali a nekontrolovali....
Tak asi aj na tom nieco bude,nie???.... ide len o to ze tu u nas nemaju uz za co vyberat pokuty a maju malo penazi tak preto buzeruju uz za hocico co sa im nezda a aj vodicov ktory nikdy nespachali ziadny priestupok ako napriklad ja.
A podla mna aj ta pokuta bola dost vysoka 50 eciek za po.... kridlo????
Od znameho som sa dozvedel ze teraz budu vsetci policajti maximalne akcny lebo dostaly prikaz merat, kontrolovat a robit vsetko preto aby si na seba zarobili...Tak aka je teraz pravda....???
MajkoooXxX
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 28.09.2008 15:57
Zdieľať na Facebook

Re: hm

Príspevok od používateľa MajkoooXxX »

rodel napísal:mna len zaujima ze ako policajt vie ze to kridlo tam nieje uz od vyroby, takych aut vela,,,napr moj kamos ma civic 1.8vti a ma tam kridlo uz od vyroby a v technicaku ani nikde ani slovko,,,,

No tak toto je fakt dobra pripomienka to by som ozaj aj ja rad vedel kde beru tu istotu ze to tam nema byt namontovane.

Tak napriklad u mojej octavii je to dost napadne lebo asi kazdy si vie predstavit ako vyzera bezna octavka ale keby napriklad stopli niekoho ineho kto to tam ma od vyrobcu uz namontovane kridlo alebo hocico ine a dali by mu za to pokutu a nemohol by s tym nic robit....Tak k comu su vlastne tieto nase super zakony????
Podla mna len na to aby sa na tom nabalili ked to davas zapisovat do TP a ine papierovacky.....
kil69
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 19.12.2006 07:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kil69 »

Davam za pravdu, zelenym a zakonu. I ked mne by to kridlo a zadne svetla vobec nevadili. Keby som bol Organ :2f93: . Najviac ma vie urvat ked v noci chodia Ti zmrdi s podomacky namontovanymi xenonmi a svietia mi rovno do ksichtu, to potom som 15sek. slepy no hroza. Tymto by som bral namieste vodicak. Inac pravda na vsetko musis mat oficialne papiere, Slovensko je najbyrokratickejsi stat na svete. Slovensko je stat s najvacsou korupciou chvalabohu :2f93: . Takze tie papiere si za nejake Ecka kupis :3035: .

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní