postup prihlásenia dovezeného vozidla + Emisná a STK

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bibasso
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 01.04.2011 21:03
Zdieľať na Facebook

postup prihlásenia dovezeného vozidla + Emisná a STK

Príspevok od používateľa bibasso »

Zdravím,

kúpil som auto, ktoré bolo len pred pár dňami dovezené zo zahraničia. Auto už má KO a preložené doklady, na aute mám prevozné slovenské značky autobazáru s platnou PZP.

V pondelok resp. utorok by som mal dostať to rúk slovenský technický preukaz + značky (musím potom ešte prepísať v mieste trvalého bydliska).

Tu je moja otázka, auto nemá urobenú emisnú a STK, podľa predávajúceho môžem na aute normálne jazdiť, pričom emisnú a STK si mám dáť urobiť až keď budem mať slovenský technický a ŠPZ. Vtedy si mám urobiť aj PZP.

Je tento postup správny? Môžem teda do utorka na aute jadziť a neporušujem tým žiaden zákon? Koľko vlastne stojí prvé STK a emisná na Slovensku, resp. stačí len administratívna alebo ako pravidelná kontrola?

Vďaka za rady
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Cele zle.Spolu sa robi KO,STK a EK a potom ti vydaju t ech.preukaz a následne ECV ale to uz musiš mať spravenu aj poistku. Takže nejazdiť!Postup autobazáru sa mi zdá podivný.....
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

pravdepodobne malo auto pri dovoze platnu STK zo zahranicia takze ju nebolo treba robit
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ak by zadavatel napisal, ake stare je auto, mozno by sme boli mudrejsi..

ani patna STK a EK pokial nie je samostatne prelozeny opis o tejto kontrole, neopravnuje na vydanie slovenskeho TP..

moj nazor je ten, ze prevozne znacky ma auto momentalne "C" kove, je vo veku do styroch rokov, a teda postup bazaru je uplne standardny a koser..

ono totiz malokto vie, ze ak po nakupe noveho aurta by sa malo ist na administrativnu STK a EK..ani policajti toto mnohokrat nevedia..

cize podla mna ide o tento druh STK a EK..

ak by totiz auto bolo starsie ako vyssie uvedeny vek, tak nie je mozne, aby kupujuci dostal uz technicky na SK...

takto mi to logicky vyplynulo z danych informacii..

ak sa mylim, kludne ma opravte..( aj tak to potom zmazem) :40bd:

samozrejme zartujem..

ale urcite sa nemylim, len tych informacii je trochu menej, preto dedukujem :300f:
bibasso
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 01.04.2011 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bibasso »

Pre istotu som si to ešte overoval u predajcu, auto má urobenú emisnú a aj stk a všetky papiere dostanem v pondelok, keď auto prihlásia.

Zatiaľ mám k dispozícií fotokopiu spanielskeho technickeho preukazu, a slovenské prevozne značky s platnou PZP.

Len neviem, či na ňom vlastne môžem jazdiť, predajca mi tvrdil že áno, ale chcem si to pre istotu overiť.

Auto je ročník 10/2006
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

este napis, ake prevozne znacky mas?

a druhy krat treba informacie komplet najprv napisat, lebo potom Ti tazko poradime..bude to skor o hadani, ci vesteni... :4012:

predtym si totiz napisal, ze na STK a EK musis ist Ty...tak som si domyslel, ze len na administrativnu...lebo auto bez toho neprihlasis, pokial nie je mladsie ako 4 roky... :41c2:

a kedze je to 10/2006, tak je mi jasne, ze auto prihlasili bez STK a EK..a Ty vlastne hned po prihlaseni budes musiet STK a EK robit...

inak poviem Ti, dobre vymyslene... :d :D
bibasso
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 01.04.2011 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bibasso »

Hm, môžem ti tie značky max. opísať lebo inak sa v tom nevyznám.

Sú to štvorcové červené značky, s evid. číslom typu PKM -114, mám k nim aj zelenú kartu od Generali
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

no, zodpovedne Ti mozem prehlasit, ze na SK momentalne neexistuju ziadne prepravne tabule v ramci konania o prihlasenie auta, okrem tych, ktore za poplatok 66 ojro vydava obvodny urad odbor dopravy, a su biele so zelenym pismom, a vzdy je na nich pismenko "C"..a samozrejme doklady auta a pzp musia byt ok..

toto co pises nepoznam...dokonca som take ani nevidel...dal by som si podpisat prehlasenie od predajcu, ze v pripade ze Ta zastavi policajt, bude Ti v plnej vyske preplatena pokuta, ci ina skoda sposobena zlymi informaciami..

podla mna to je na vodicak...auto totiz nesplna zakladne parametre na prevadzku po komunikaciach..

priznam, ze vobec netusim co to je za prevozne znacky..ziadny bazar na SK zatial nic take nema..a mnohe bazary o to urputne bojuju uz roky, aby nieco take fungovalo..ten Tvoj ma potom asi vynimku intergalaktickeho obvodneho uradu..
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ntg »

Belgicke?
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

nie, jemu dali v bazare prevozne znacky na nove auta..cize tie, co maju ako on, vydane obvodnym uradom v PK, a znacky "M"..

ako ich v bazare ziskali, riesit netreba...kazdopadne to nie je koser, ale zial, robi sa to tak..ci smie, alebo nesmie jazdit, je uz len na nom..ja by som to neriskoval..ale mnohe auta tak vidam, cize tak...
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Znacky cervene M sa davaju len na NOVE AUTA!!!! :41c2: :41c2:
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

...jak ti to tu uz spominaly, 1.s tymyto ecv a v kombinacii s jazdenym autom na ceste nemas co robit
2. stk a ek ,pokym dostanes protokoly o vykonani, co by si dostat mal, lebo inak by im to nezahajili na urade, vykonas uz len administrativnu kontrolu, t.j. ked budes mat auto prihlasene uz na seba vo svojom okrese, tak pojdes na staniciu ek a stk, kde dostanes nove protokoly s konkretnou ecv a nalepky na sklo, cena cca. 20€
3. hlavne aby to bolo na teba odhlasene..
4. pzp musis mat spravene pred tym nez to budes na seba prihlasovat vo svojom okrese, spravi sa to na VIN cislo a potom dodas do poistovne cislo pridelenej ecv a nove cislo TP
bibasso
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 01.04.2011 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bibasso »

Chlapi vďaka za rady a pomoc...

S tými značkami do pondelka už nič neurobím, tak dúfam, že to urobia v pondelok ako tvrdili a dostanem všetky papiere od auta a hneď urobím aj PZP.

Auto bude odhlásené na mňa, a prvá zástavka od policajtov s mojimi značkami bude nasledovať STK.

Ešte raz vďaka za pomoc.
triki
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.08.2009 21:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa triki »

Ahojte,
ako je to pri dovoze auta mladsieho ako 4 roky?

je to jazdene auto, mam KO, znacky zlte (na 5 dni), STK a EK v zahranici robene este neboli. Je pri aute r.v.2008 potrebne robit STK a EK (diesel) pred prihlasenim? ci klasicky, ked bude mat auto 4 roky?

Dakujem
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

..az po 4 rokoch...

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných