Postup pri kúpe auta ktoré je na úver.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
corocafe
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28.04.2007 08:59
Zdieľať na Facebook

Postup pri kúpe auta ktoré je na úver.

Príspevok od používateľa corocafe »

Ahojte motoristi. Chcem Vás poprosiť o radu. Chystám sa kúpiť auto ktoré predchádzajúci majiteľ kupoval na leasing alebo úver/neviem presne/ cez spoločnosť BANCO MAIS. Ja nechcem pokračovať v tomto úvere, chcem auto vyplatiť predávajúcemu v hotovosti. Od si už vyžiadal s firmy vyčíslenie zostatku dlhu ktorý dostane v piatok. Na polícii som sa informoval že na auto nie je u nich žiadna ťarcha . Dá sa teda takého auto na polícii hneď odhlásiť na mňa?? A ako teda úverová spoločnosť kryje svoje riziko?? V minulosti bola leasingovka zapísaná v tech. preukaze ako majiteľ a ja som bol len držiteľ a bez leasingovky som nemohol nič. Teraz je to inak?? Chcem Vás poprosiť o rady ako postupovať aby som pri tejto kúpe neurobil chybu. Vopred Vám ďakujem za rady.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

1., informuj sa ci nie je drzitel v registri dlznikov
2., nie kazda spolocnost da odhlasku na inu osobu...ak neda tak by
som do toho nesiel, to musis poriesit ty s terajsim drzitelom a leasingovkou inak hrozi riziko ze Ta po vyplateni okasle pripadne sa bude snazit navysit cenu tragaca.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Riešiť to aj priamo so spoločnosťou - to že ty vyplatíš peniaze jemu ešte neznamená že on ich vyplatí tej spoločnosti a potom vieš čo by nasledovalo...
Ani peniaze, ani auto a po predávajúcom by sa mohla zlahnúť zem
corocafe
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28.04.2007 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa corocafe »

Ďakujem za rady
elo-cs
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 23.01.2008 16:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elo-cs »

Ked tak skoc k notarovi. U notara sa da zistit ci je na auto nejaka tarcha, ci nieje blokovane.
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Uver sa dnes do TP nezapisuje, ale mal by byť registrovaný v notárskom registri záložných práv. Buď si vyhľadaj tento register na internete, alebo si môžeš vylustrovať vozidlo cez spoločnosť cebia za primeraný poplatok cez telefón a oni ti obratom pošlú preverenie vozidla aj cez tento register, alebo ako povedal elo zbehni k notárovi. Ak nieje úver registrovaný na polícii, ešte neznamená, že vozidlo je bez záväzkov.
richie83
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.06.2016 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richie83 »

riesil by som to s tou spolocnostou priamo ak chces predist nejakym zbytocnym pripadnym problemom ked si to vyriesis sam s nimi aspon budes mat istotu ze to je vsetko na poriadku
janicekk
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 21.11.2008 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janicekk »

Chlapovi by som do ruky peniaze urcite nedal, a ta spolocnost ti dokaze vybavit uver hadam aj na hygienicke servitky. takze rataj s tym ze ta suma co treba doplatit nebude konecna - co ti tvrdi on,stretol som sa s tym. Urcite to ries bud s tou spolocnostou alebo hladaj auto inde.
corocafe
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28.04.2007 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa corocafe »

Ďakujem ešte raz za Vaše rady , pomohli ste mi , cením si to. Pekný deň všetkým...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných