poskodenie sedadla pri servisnych ukonoch KIA Sportage

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

poskodenie sedadla pri servisnych ukonoch KIA Sportage

Príspevok od používateľa truck123 »

Chcem poprosit o radu ako postupovat, co by ste robili vy? Bol som na geometrii,upina sa tam nejake kovove naradie, niekde o brzdu a volant, pri tejto manipulacii mi mechanik presekol sedadlo vodica a to tak, ze ho presekol na prednej strane smerom k pedalom,preseknute tak 1cm, je to na mieste, ze to vlastne ani vidno nieje, ale sakra! stve ma to! Tiez ci to nebude v buducnosti praskat dalej? mechanik svoju chybu uznal, rovnako sa zatial ktomu stavia aj majitel. Sedadla kozene z vyhrievanim a airbagom, auto zanovne 20tk.Predbezny navrh nejaka neurcita kompenzacia, no ja si myslim, vymena sedadla, mozem pozadovat?
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Keby si o tom nevedel, štve Ta to menej?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Asi by si právne obhájil aj výmenu poťahu to je na Tebe. Ale minimálne by som zpísal niečo v zmysle, že ak sa to začne v priebehu nejakého konkrétneho času (ktorý si určíte) rozširovať, servis je povinný vymeniť poťah.
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

trval som na vymene sedaku za novy, da sa samostatne, cena 960eur, samozrejme z vyhrievanim, ktore sa da prelozit, ale v tom pripade za to nerucia, lebo je to tam nejako nalisovane a v buducnosti moze byt problem, takze ponuka kompenzacie 4 zimne pneu o rozmere 225 60 17, ktore sa mi zidu lebo nemam... asi to zoberiem...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

styri nove pneu taketo, v kvalite Pirelli P7, stoja 400 eur. Nie som presvedceny o tom ze takato vec je pre teba vyhodna.

Nehovoriac o tom ze chlapci autickari tie pneumatiky zhanaju za mensie ceny, podla mna ich to vyslo tak na tri stovky max. Ked sa ti dochniape sedadlo, takato cifra ti nebude stacit ani nahodou.

Ja osobne by som to nevzal na tvojom mieste. Ani sa nepytam co robil autiak s 20.000km na geometrii a preco bol mimo autorizovanej siete.
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

mp3turbo.... bol na geometrii preto, ze ked ides rovno po ceste a volant ti stoji ako by si zatacal do lava, tak asi nieje nieco v poriadku, ano bola geometria porusena, preco? to neviem... do toho servisu chodim 20r. stale bolo vsetko OK. no stalo sa, stastny s toho niesom. tiez sa mohlo stat, ze bude tvrdit, ze oni nic neposkodili, co potom, ako to preukazes, dokazes, ale nie, zobrali zodpovednost na seba a postavili sa k tomu ludsky, tak to tak robim voci nim aj ja.. k tomu este bezplatne prezuvanie pneu, pre buducnost..a preco nie autorizak? preto ze tento sservis mam 5km od domu a zabijat cas v autorizaku...
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

Nech zaplatí opravu, sú firmy ktoré sa zaoberajú opravou kože na autosedadlách. Opravia praskliny, trhliny, aj drobne diery. Pripadne ti vymenia poškodenú kožu v rovnakej kvalite a nebude to stáť majland.

Takze..ja by som s tym behol k neakym koženkárom..co vyjde oprava..ak do stovky..tak by som vzal gumy a dal si to za stofku opraviť 2f93

btw kia v citroen forum?
AutoSpecial.top
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní