Poškodené čelné sklo

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Poškodené čelné sklo

Príspevok od používateľa dekarbon »

Ahojte.Len sa chcem poradiť.našiel som si na čelom skle VO VYHLADE VODICA (V OBLASTI KTORA JE STIERANA STIERACMI) poškodené čelné sklo od kameňa ktoré je velké cca 1-2mm.Poškdenie NEMA ziaden dalsie praskliny a ANI SA NEROZSIRUJE.Je vidno že je poškodená len ako keby uplne najvrchnejšia vrstva skla,nič do hlbky.Avšak pozornosť mi to rpitiahlo nakolko je to v zornom poli vodiča.keby to bolo na inom mieste až taku vedu z toho nerobim pokial by nebol poškodený okraj skla uplne nakraji alebo tak ale teraz neviem.

Mam si to ist dať pozrieť že čo stým? alebo to vobec nemam riešiť?na nete je vela strašiakov čo somsa dočítal nepodncenujte to a bla bla bla neviem...fakt ide o max 2mm poškodenie žiadne take že 2 eurova minca alebo tak..maličke
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

Som raz dosiel do ****** s podobnou dobkou priemer 1mm. Teta prisla kukla a riekla... Toto sa opravit neda len vymena ale nie je to nic za co by vas pokutovali policajti. Je to tam 3 roky uz nic sa s tym nedeje bez zmeny
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak je to len poškodené že je vryp na vonkajšom povrchu skla ťažko s tým dačo spraviť ,to nieje také ako sa zvykne opravovať že vrtne sa dierka a natlačí dnu UV lepidlo že je tam prasklina vnútri a tú treba vyplniť a zastabilizovať aby sa to dalej nešírilo.
Tak ja osobne by som to vyplnil len gelovým sekundovým lepidlom nechal vytvrdnúť a následne zrezal do roviny . Aby to teda možno neničilo gumičku stierača.
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

takze nerobiť stým ništ?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

V Nitre pri HPMKT Tesco je na parkovisku stan kde takéto niečo aspoň odkonzultuju.
Rybárska ul europop auto sklo, Zlaté Moravce prilepy tiež auto sklo, nové Zámky niekde medzi tescom a spitalom tam tiež takéto ďobky určite poriesia, ale čim skôr tým lepšie. Prach, voda sú nepriateľ takejto praskliny.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

niekde robia tak ze dobku vybrusia a zaleju, pokial ma ostre hrany moze sa zacat sirit lom dalej a zvacsovat sa to, ked to je vybrusene napatie sa rozlozi po obvode vybrusu a lom dalej nepostupuje
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

§17, ods.2, pis. l, vyhlasky c. 464/2009 Z.z. :

V zornom poli mozes mat poskodenie skla velkosti max. 20 mm. Nad tuto hranicu je auto uz technicky nesposobile.

Pokial je to len povrchova jazva, kludne jazdi dalej. Je mozne to zaliat zivicou, ak chces mat dobry pocit, ze si nieco urobil (opravujem skla).
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Poškodené čelné sklo

Príspevok od používateľa christiane »

dekarbon napísal:ktoré je velké cca 1-2mm.
Aj mne to takto zacalo na jednom starsom aute.Rok nic a potom to zacalo praskat ze ostala z toho pavucina.Nastastie sa sklo dalo kupit za par korun slovenskych a vymena mi trvala hodinu.
V Nitre pred Tescom ako pisal Trucker 20 €,alebo Hornet autosklo v Nitre oproti OBI 40 €.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

martin cichy napísal:§17, ods.2, pis. l, vyhlasky c. 464/2009 Z.z. :

V zornom poli mozes mat poskodenie skla velkosti max. 20 mm. Nad tuto hranicu je auto uz technicky nesposobile.

Pokial je to len povrchova jazva, kludne jazdi dalej. Je mozne to zaliat zivicou, ak chces mat dobry pocit, ze si nieco urobil (opravujem skla).
- 20 mm? To už je slušný rozmer...a to ako priemer? dlžka? celkom nejasný popis
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

20 mm? To už je slušný rozmer...a to ako priemer? dlžka? celkom nejasný popis

Hjundai-žeby do hĺbky?
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Technická nespôsobilosť vozidla (viď písmeno L)

§ 17

(1) Technickou nespôsobilosťou vozidla je každý prípad na vozidle, ktorý môže bezprostredne ohroziť prevádzkové vlastnosti vozidla alebo môže byť zdrojom ohrozenia bezpečnosti cestnej premávky, životného prostredia, verejného zdravia, prípadne zdrojom znečistenia alebo poškodenia pozemnej komunikácie.


(2) Vozidlo sa považuje za technicky nespôsobilé na cestnú premávku, najmä ak


a) nespĺňa technické požiadavky ustanovené touto vyhláškou,


b) účinok prevádzkovej brzdy nedosahuje ustanovený limit alebo účinok prevádzkovej brzdy na ktoromkoľvek kolese je menší ako 70 % najvyššieho zaznamenaného účinku na inom kolese tej istej nápravy,


c) stav ovládacieho pedála a jeho čapu, jeho zdvih alebo dráha neumožňujú bezpečné ovládanie prevádzkovej brzdy,


d) výstražné zariadenie brzdovej sústavy alebo meradlo tlaku vzduchu v brzdovej sústave sú poškodené alebo nefungujú správne,


e) zo sústavy kvapalinových bŕzd uniká brzdová kvapalina alebo z pretlakovej vzduchovej brzdovej sústavy nadmerne uniká vzduch,


f) časti prevodu brzdy alebo samotnej brzdy sú opotrebené alebo poškodené tak, že brzda neplní svoju funkciu,


g) účinok parkovacej alebo núdzovej brzdy nedosahuje ustanovený limit alebo niektorá z jej súčastí je poškodená tak, že brzda neplní svoju funkciu,


h) nájazdová alebo samočinná brzda prípojného vozidla nefunguje,


i) vôľa riadenia je väčšia, ako je prípustné alebo je niektorá zo súčastí riadenia poškodená natoľko, že to spôsobuje jeho nespoľahlivú činnosť,


j) náprava alebo nápravy, alebo ťažné oje prívesu sú deformované alebo vážne poškodené,


k) výhľad z miesta vodiča je obmedzený alebo znemožnený,


l) prasknuté alebo poškodené čelné sklo v stieranej ploche s veľkosťou väčšou ako 20 mm,


m) koleso nie je dostatočne pripevnené,


n) je zjavne vážne poškodené pruženie,


o) zjavne uniká palivo, olej, mazivo alebo iné prevádzkové náplne z vozidla,


p) sú prekročené emisné limity motora určené výrobcom; ak ich výrobca neurčil, tak ustanovené emisné limity motora,


q) niektoré svetelné zariadenie dôležité pre bezpečnosť cestnej premávky chýba alebo je nesprávne umiestnené, nesvieti alebo nespĺňa ustanovené podmienky, takže hrozí bezprostredné nebezpečenstvo,


r) je poškodený alebo deformovaný podvozok, rám alebo karoséria alebo na vozidle boli vykonané nepovolené úpravy, alebo bol zabudovaný neschválený komponent alebo samostatná technická jednotka,


s) niektorá časť výfukového systému je netesná, takže výfukové plyny vnikajú do priestoru pre cestujúcich, vodiča alebo nákladu alebo sú zdrojom nadmerného zvuku,


t) vyhotovenie, umiestnenie, poškodenie alebo deformácie ovládacích, regulačných a rozvádzacích prvkov plynového zariadenia alebo tlakovej nádoby na plyn bezprostredne ohrozujú bezpečnosť cestnej premávky,


u) niektorá časť systému, komponentu alebo samostatnej technickej jednotky vozidla je chybná, poškodená alebo upravená, prípadne úplne chýba, čo bezprostredne ohrozuje bezpečnosť cestnej premávky, bezpečnosť osôb alebo majetku, životné prostredie alebo poškodzuje pozemnú komunikáciu,


v) je systémom palubnej diagnostiky OBD indikovaná porucha emisných komponentov,


w) vozidlo, ktoré má byť povinne vybavené zariadením obmedzujúcim rýchlosť, nemá zariadenie obmedzujúce rýchlosť alebo zariadenie obmedzujúce rýchlosť je nefunkčné,


x) plynové zariadenie nespĺňa ustanovené technické požiadavky alebo má poruchu uvedenú v § 12,


y) je prekročená deklarovaná životnosť nádrže na plyn,


z) je prekročená povolená lehota používania nádrže na plyn, ak je ustanovená, a nebola vykonaná periodická skúška tlakovej nádoby na plyn,36)


aa) vozidlo, ktoré na splnenie limitných hodnôt znečisťujúcich látok z výfukových plynov používa dodatočnú úpravu pomocou spotrebiteľského činidla (AdBlue), je prevádzkované bez tohto spotrebiteľského činidla.
si-to-8
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 01.07.2016 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa si-to-8 »

dal si to napokon menit, ci si to nechal tak? ked je taka mala tak problem to byt nemusi, ale zmeny teplot, pripadne aj dazd mozu sposobit to, ze casom sa ta prasklina bude menit, kamarat to tak mal, ze najprv nic nic a potom sa zacala zvacsovat, tak to dal opravit :41c2:
milann
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.11.2014 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milann »

to su veci kere odhadnut nevies ci sa nejako zmeni vsetko ukaze len cas. Ale vela zalezi aj od hlbky ten praskliny ci je nejako zavazna. Lenze mna by nutkalo k vymene uz len to ze by bola v mojom vyhlade, v zornom poli to by mi asi fest vadilo
si-to-8
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 01.07.2016 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa si-to-8 »

len nie kazdy je taky jak ty, ze by mu to vadilo, niekto ma aj pavucinu skoro cez pol celneho a nema s tym problem, ja mam takeho suseda ktoremu su taketo veci uplne ukradnute, ten pokial ozaj ze nemusi vymenit alebo nieco na tom aute spravit tak nespravi, kedze je presvedceny o tom, ze auto ma sluzit jemu, nie on autu, cize riesi len to najnutnejsie, osobne s tym stotozneny nie som, ale to je jedno vec :d :D
andy1985
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 16.06.2016 15:16
Bydlisko: Myjava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy1985 »

len je horsie, ked si aj vsimnes ze kedy sa ti to stane a ten kto to sposobi nie je ochotny priznat ze to mohol sposobit on respektive jeho auto aj ked nechcene :3020:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných