Poruchy dieslu sposobene odstavkou na 5 dni v tyzdni

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
attack3r
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 10.02.2012 20:19
Zdieľať na Facebook

Poruchy dieslu sposobene odstavkou na 5 dni v tyzdni

Príspevok od používateľa attack3r »

Caute,

po zmene prace mam odstavene auto cca 5-6 dni v tyzdni na ulici, a cez vikend (mozno ani to nie kazdy) prejdem cca 350km po dialniciach. Je to Seat Leon 1.6 TDI, 2011.
Samozrejme, ze ked ho po piatich dnoch statia nastartujem, tak necham cca 2 minuty nastartovane na mieste, a potom sa ho snazim volnym tempom zohriat na prevadzkovu teplotu.

Ma statie vacsi negativny vplyv na dieslovy ako benzinovy motor? Rozmyslam aj o uplnom predaji auta, a poziciavani si ho z pozicovne. Skusal to niekto riesit tymto sposobom? Respektive bolo by vyhodnejsie kupit nejake mensie benzinove auto?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na samotný motor je to bez vplyvu.Dopad bude skôr na to,že pri zmenách počasia,vysokej vzdušnej vlkosti,vlhké rána atd budú korodovať napr brzdné kotúče,ale aj množstvo vecí podvozka ktyoré nie sú opatrené vonkoncom žiadnou ochranou a toho je vcelku dosť.Tiež výfukové potrubie je vystavené rýchlejšej skaze než by bolo pri denném užívaní.Nič nezlikviduje (po koroznej stránke) auto skôr ako ak je dlho odstavené.Jeseň a zima,to je neutále všetko mokré,vyschnúť to nemá čas a už je nová dávka.Tam už stačí iba blato za plastovými podblatníkmi a skaza rýchlo napreduje.
luky249
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 31.08.2010 08:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luky249 »

Nič sa nestane.Bežne mám odstavenú dodávku 2-3 týždne už takmer štvrtý rok a úplne v pohode.Maximálne môže v zime stratiť napätie na baterke pokial je slabšia.Mám to pod prístreškom.Týždeň je nič.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Prenajmi garáž. Jediné čo sa môže stať je, že tam raz auto nebude (VAG+TDi) lol
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No minimálne na brzdách to bude poznať lebo po dialnici toho moc nepobrzdíš...Hlavne sú na to háklivé kotúče v zadu ktoré toho pri normálnom brzdení moc nenaderú. Inak auto ničia viac štarty a striedanie teplôt ako kilometre takže lepšie 350 ma dva krát raz do týždna je lepšie ako každý deň 2x 15 po meste do roboty a nazad .
A auto by som nepredával pretože toto podla mna nieje dôvod na predaj. Máš svoje vieš čo máš autu z požičovne by som neveril že ma dakde nenechá alebo že sa dačo nestane po technickej stránke
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

nic sa nestane, ako pisali vyssie, je to lepsi rezim pre auto - dizel, ako by malo denne jazdit par km po meste, ked skoroduju kotuce a vyfuk, za lacno vymenis, auto by som nepredaval..aditiva do nafty - trosku...kontroluj akumulator, kvapaliny a pod....
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Re: Poruchy dieslu sposobene odstavkou na 5 dni v tyzdni

Príspevok od používateľa sherdog »

attack3r napísal:Caute,

po zmene prace mam odstavene auto cca 5-6 dni v tyzdni na ulici, a cez vikend (mozno ani to nie kazdy) prejdem cca 350km po dialniciach. Je to Seat Leon 1.6 TDI, 2011.
Samozrejme, ze ked ho po piatich dnoch statia nastartujem, tak necham cca 2 minuty nastartovane na mieste, a potom sa ho snazim volnym tempom zohriat na prevadzkovu teplotu.

Ma statie vacsi negativny vplyv na dieslovy ako benzinovy motor? Rozmyslam aj o uplnom predaji auta, a poziciavani si ho z pozicovne. Skusal to niekto riesit tymto sposobom? Respektive bolo by vyhodnejsie kupit nejake mensie benzinove auto?
Panebože toto je čo za úchylnosť ????? To je myslené vážne ?? A inak keď auto naštartujem aj po troch týždňoch zaradím rýchlosť a idem.....normálne pomalšie. Stáť na mieste sa neodporúča... A celkovo netreba byť z auta taký posratý....toto už hraničí a fanatizmom.. :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nemyslim si - mlady si kupil auto za vlastne, necmajzol ho, a zaujima ho aby tomu vozu neskodil. Nevidim na tom nic zle, ba prave naopak. Praveze to ze nema v paži (na rozdiel od mnohych "majitelov") vnimam velmi pozitivne.

Pridavam sa na kladnu stranu : autiaku sa nic zvlastne nestane a presne mu prospieva ked prejde 350km a potom sa necuka po meste. Povieme si, ze v Bratislave existuje strasne vela takychto aut : dojdu cezpolne chlapciska na tyzdnovy/dvojtyzdnovy turnus, autiaky so znackami NEPODSTATNE akych okresov stoja na mieste lebo chalani behaju po meste autobusmi/elektrickami. A potom hajde v piatok na cestu domov.

Nastartovane na mieste dve minuty nie je treba. Normalka start, daj tomu par sekund = zapni radio, pas, svetla ak nemas automaticke, prdni silnejsie do sedanky a hajde. Dve minuty vrcat na mieste su zbytocne.
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

Ja som zástancom toho že auto má slúžiť mne a nie naopak. A som aj zástancom toho, že k autu treba pristupovať šetrne a venovať mu nevyhnutný čas na údržbu a nezanedbávať ju.

Tu možno pracuje nejaká predstava zafixovaná v hlave, že diesel nemôže stáť odparkovaný, lebo proste je to diesel a musí každý deň jazdiť a minimálne 300km a viac. Poznám aj takých umelcov čo chodia "pucovať DPF" zbytočnými jazdami hore dole po dialnici...:) to je čo za šialenstvo ??? Na čo potom také auto ?A boja sa kúpiť benzín lebo vraj spotreba, tak jazdia radšej zbytočne....
Ja mám teraz, okrem iných, aj nový T6 2,0 TDI s DPF a neuveríš...Občas stojí aj 5-6 dní a ide, fakt normálne ide a aj krátke trasy jazdí a zober si že občas aj ultrakrátke 3-5km....Už skoro rok ho takto zákerne ničím.... a nič.
A žijem v zdraví a pohode do dnes. A ešte jedna neuveriteľná vec sa mi stala na tom T6 stál viac ako mesiac, keď som bol v lete na dovolenke....A potom som ho naštartoval (postupoval som podľa príručky aj som ti chcel napísať čo robiť, ale riskol som to....) a potom som pomalou jazdou šiel rovno vpred... zázrak..A tiež som si naň zarobil a som pomerne mladý chalan, človeče..

Ešte by som skúsil vysvetliť čo je to pomalá jazda. To je 40-50km/h niekde v meste tak že sa snažím nezavadzať tých 5 min...A nejdem tých 40-50km/h na 1.resp.2. prevodovom stupni na 4000ot.min. :) to je dôležité povedať pacientovi...otáčky motora udržujeme okolo 1800-2000ot./min. +/- kľudne aj menej tie autá idú aj na 1500 ako po masle...
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Striedam 3 autá, pričom sa občas stane že niektoré z nich bežne stojí aj vyše mesiaca....sú to všetko benzínové atmosféry, 20,18 a 4 ročné...každé z nich podľa potreby stojí ako som povedal bez pohnutia a preštartovania aj 6 týždňov... nikdy pred tým nič neriešim, stoja v suchých garážach, takže taký zlý vplyv by to na ne nemalo mať.....nikdy som s nimi nemal žiaden problém, jedno z nich zrejme vďaka rádiu slabšie štartuje po 4 týždňoch ostatné bez poznania..... toto 4 ročné s 44t km som mal raz odstavené asi na 3 mesiace lebo som nebol doma, medzitým som ho len raz nakopol na pár minút a pohýbal sa meter hore dole(kupovalo sa ako skladové pričom podľa r.v. cca rok stálo na sklade - tiež neverím že ho tam chodil niekto kriesiť).... je síce pravda že tie staršie sú jednoduchšie.... ale nemyslím že by im to nejako zvlášť vadilo...18 ročné má 153 t km a 20 ročné 45t...... v stave sa ich snažím držať takom aby keď sadnem do nich boli pripravené ísť krížom cez EU aj napriek tomu že sú to nato autá vyslovene nevhodné....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

sherdog.... Poznám aj takých umelcov čo chodia "pucovať DPF" zbytočnými jazdami hore dole po dialnici...:) to je čo za šialenstvo ???


Pozri na to tak,že jediná vec ktorej je prebytok a je zadara je ľudská hlúposť, ktorá si vzájomne odovzdáva svoje vedomosti pri pive.Čitať písať nevie,ale má prémiovku ako hrom a ešte vie všetko,dokonca veci o ktorých netuší ani konštruktér.Pretože v tejto republike vie každý všetko,samozrejme okrem vlastnej práce.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných