PORSCHE - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Porsche

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peter121
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 23.01.2008 19:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter121 »

PROCHY603: Áno, myslím si že by to v pohode ubrzdilo a nejaký ten kilometer aj vydržalo. Nie je to starline.

2.7 boxter má 160 kw, nie je to žiadne monštrum. Taký výkon má kdejaký trojlitrový sedan a myslíš, že každý s takým autom brúsi performance kit od bremba?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ja by som počkal minimálne do konca tohto roka, potom ťa možno budú trápiť iné veci ako plnenie detských snov...
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Koniec roka sa nedockame - 21.12.2012 budes lutovat :40bd:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

http://rok2012.sk/podla-mayov-koniec-sveta-nebud ak si ešte nezachytil. A objavili aj nejaké ďalšie kalendáre na ďalšie roky takže toto som nemyslel...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

22.12 mam narodky takze sa na.drbem pre istotu 20teho a ked sa zobudim tak uz bude po konci sveta tak ci tak
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Viem, ze si to nemyslel ale nedalo mi. O tom zrusenom konci sveta viem. Skoda no, tesil som sa.
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Ak ostáva volných 1000 eur, tak by sa to mohlo nejako uživiť. ak to bude dobrý kus. Ono zas až tak moc sa na tých autách toho nekazí. Treba kúpiť nejaký skôr čo najjednoduchší robustný model. Inak Porsche často vyhráva rebríček spoľahlivosti áut, tak mi je to divné. Ale pomaly trošku spochybňujem rozum na tomto fóre, pretože ak niekto povie, že ATE brzdami je problém ubrzdiť auto, tak ten človek buď má zlý deň, alebo autá pozná len z obrázku nakoľko firma ATE je prvovýrobca brzdových systémov pre zvučné značky vozidiel. Všetci vieme, že napríklad mnohé Mercedesy majú takéto komponenty na brzdách z výroby. Takže to zrejme asi nebude až taký šmejd :) A sú značky za podobné ceny ako napríklad BREMBO...a to tiež aj mi ktosi povie, že je šmejd, tak asi moc áut v ruke nemal. Ceny okolo 100 -150 eur sú ozaj reálne.
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

CAMRY: :2f93: :28b7:

Pre svoju vlastnu bezpecnost bi som na svoje porsche urcite nedaval diely FERODO a ATE,

Skor bi som tam dal BREMBO.,ZIMMERMANN :41c2: :41c2:

LINK: http://www.epsparts.com/contents/show/Z ... ation-Page

Obycajna zimna prehliadka stoji 75euro.

Obcas musis navstivit aj original servis PORSCHE nie vsetko spravi majster z garaze.

LINK: http://slovakia.porsche.sk/_cms/docs/Po ... a-2011.pdf
Naposledy upravil/-a PROCHY603 v 10.06.2012 18:17, upravené celkom 1 krát.
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Tak BREMBO potom...Ale keď to tak beriem, tak BREMBO je ešte lacnejšie ako ATE...Samozrejme na niektoré modely Porsche idú špeci brzdy, ale na taký Boxster neviem na čo by tam také čosi extra bolo..čiže niečo ako BREMBO Premium tam hodiť..a to fakt nestojí veľa...a samotný benzínový motor tiež asi nie je extra náročný na údržbu oproti modernému dieslu. Čiže ako takú víkendovú zábavku za 25 tisíc evri nákupnej ceny by sme autorovi témy mohli také čosi odobriť...či? :)
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

2x kotuc -400euro +platnicky 130e = 530 eur diely +cena vymeny cca 100e.

Viem porsche ma aj keramicke kotuce. :41c2:
peter121
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 23.01.2008 19:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter121 »

Keramické kotúče na základný boxter. Začína sa to tu zvrhávať na komédiu.
MARCCOA
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 08.01.2009 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MARCCOA »

No tak asi tu 911 vypustim uplne prekukal som skoro cely net nic normalne do 25 000,,, Ale Porsche Boxter S sa da kupit v dobrom stave,a tie diely naco davat na 250 konovy boxter nejake keramicke bremba za XY eur ked aj podla stacia tie od ATE,FERODO ,tak isto pneu netreba nejake specialne ktore su urcene ,na vykonovo ine stroje,taktiez stym autom nechcem začať jazdit 24Hodin Le mans,tak naco profi tuning diely nan?nechcem ho ani vykonovo ladit,len ako vykendovka na odreagovanie,zrazy a pod.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> ked som este pracoval v peugeote,a videl faktúri za niektore opravy,
>> tak sme sa smiali,že ani na porsche by to tolko nestalo, tak neviem teraz


a to si este nebol v servise Porsche. Ver mi. Akoze snivat s 1000eurami mesacne o Cayenne je najlepsi vtip ktory som doteraz tento rok pocul. Fakt ze ano. Na BMW 535d stoji jedna sada pneumatik z internetu, nie z autorizaku, 1500eur. Runflaty 18". Tak by ma zaujimalo kolko stoja 20" alebo 21" kolesiska na Cayenne, kolko asi tak mozu vydrzat pri tom vykone, adaptivnom podvozku a hmotnosti auta samozrejme v spolupraci s ocakavanymi jazdnymi vykonmi - asi na tom nebudes jazdit 53km/h. Na BMW 535d stoji DPF 1100eur.



Kontrolna otazka : vies pri akych ukonoch musi ist von motor z Cayennu aby sa v motorom priestore dalo nieco robit ?

Osobne som videl tri rozlicne Cayenny a taketo zmrciny v neautorizovanych servisoch, motor vonku, prevodovka vonku, lebo ti chlapci NEMALI na to ist do autorizaku.

Kontrolna otazka cislo 2 : vies kolko to asi tak moze stat ?

Kontrolna cislo 3 : vies kolko stoja rozvody na taketo auto, vyber si motorizaciu, a potom mi povedz ako sa vymienaju. Skus to ohodnotit financne a nemysli si ze jeden jediny majitel tie rozvody pred predajom auta vymenil, to ti bude jasne uz len z tej cifry. Toto ti fakt doporucujem zistit, zavolaj zajtra do Porsche, nahod namakany hlas, snuru od splachovaca okolo krku jakoze zlatu reťázku a pod zistit to cislo. Len sa prosim ta nezakokci ked ti ho oznamia, naozaj to bude v eurach tolko kolko si ocakaval v korunkach.

Kontrolna odpoved : poznam vela ludi co maju prijem/plat vyssie okolo hranice 3000eur v cistom mesacne, rocny priemer, a teda ani nahodou neuvazuju o Cayenne a podobnych zrudach LEBO NA TO NEMAJU.

Kontrolna otazka : kolko mas rokov ? 22 ?



Napoveda : Boxter nie je Porsche, to je prezlecene Audi cabrio. Teda co sa tyka jazdnych vykonov a nakladovosti.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 10.06.2012 19:18, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prečo tu všetci riešite Boxtera???? Chodím brigádovať k jednej zbohatlíckej rodinke a tam v garáži drieme Panamera , ktorá nestála na údržbe ani cent .Od novoti má nájezd 127 km .A keby som ja chcel Poršátko tak klasiku _944 .Je to Porsche ??? je , a nemusíš sa s tým trepať do autorizáku. Volakedy autá aj niečo vydržali.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pyramida
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 02.09.2005 06:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pyramida »

Kamoš,ked ti to nejakym sposobom vychadza si to auto kupit tak si ho kup...ludia minaju velke peniaze na take nezmysli a ty si urobis aspon radost
a ten servis neries,predsa s tym nechces robit 30tis km rocne..

Návrat na "Porsche fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných