Porsche Cayenne LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ty wogo tak to sme sa nasli - ja som tiez bol na jednej plazi na ostrove uplne bez elektriky (snorchlovanie pri Egypte) a fesaci to vyriesili po svojom : odvliekli generator asi 50 metrov daleko a mali natiahnuty dlhy šchlauf. Takze ho nebolo ani citit ani pocut.

K Porschaku : uplnou zhodou okolnosti sa mi priplietol teraz jeden do rany na prezretie, kamarat sa chce vybrat tiez touto cestou. Nemal som poruke nic ine len VDS 805 (ano, generaciu 8 cize z roku 2008) ale ani tu nebolo treba aby sme utekali rychlejsie nez Porsche vedelo jazdit :)


Dajte si bacha chanali, uz su to stare vrazdy zvlast pri slovenskych majiteloch. Najdu sa aj krasne kusky, bola v inzeratoch jedna uzasna GTSka s oranzovo-hnedymi sedadlami a mi tyzden visel jazyk aj gebrina isla dole hubou, len ten stal skoro 15k eur pricom z toho rocnika vtedy ostatne boli tak za 8k... ale ten som nebol pozriet, radsej - lebo by som ho kupil a neni mi to treba :)
zolilavus
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.01.2012 14:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zolilavus »

kľudne si kúp svoje vysnené auto, daj namontovať LPG ak sa to do daného modelu dá. Daj to urobiť legálne, v serióznej dielni so zápisom do TP. Na V8 to bude stáť min.2000€. Vráti sa ti to veľmi rýchlo. Pri takom aute je spotreba okolo 20 litrov, takže na každom kilometri šetríš min. 10centov. Prevádzka LPG nie je náročná, občasná výmena tesnení a membrány v splyňovači /cca 1x za dva roky/, to je položka do 50eur. Na kecy o banánoch nereaguj, len hlupák sa bude biť do hrude za to, že platí viac za palivo ako by musel. JA mám Range Rover V8, LPG v ňom 5rokov /predtým som mal tiež LPG ale v menších motoroch/ , dobré štarty, emisná bez problémov, výkon rovnaký ako na benzín. Jediná nevýhoda je častejšie tankovanie, pretože som nechcel v kufri nádrž, mám ju namiesto rezervy a tam je objem len 75 litrov, reálne pojme cca 60litrov čo mi vystačí tak na 250km /stále ťahám cca 3ton príves/
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Zolilavus, prosím pozorne si zadanie témy. Auto pre partnerku, občasné jazdenie. Tu nejde o opicu a banány, zvyčajne takéto autá chodia do OC a podzemná garáž vstup zakázaný, tvoje jazdenie je určite o veľa km, tam jednoznačne lpg. :4012:
vodic9
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.12.2019 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vodic9 »

Viem, že to od cayenne má ďaleko ale keď to má byť pre ženu na občasné jazdenie tak by som volil niečo jednoduchšie, radšej nejaké benzínové ASXko, qashqai, vitaru alebo tak a peniaze, ktoré ušetríte za servis odkladajte malému na vysokú alebo na hypotéku
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ja si myslím že pokiaľ sa pohybujeme v kategórii takých väčších SUV (s vyšším posedom), tak by nebol márny ani nejaký Lexus RX
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

trucker694 napísal:Zolilavus, prosím pozorne si zadanie témy. Auto pre partnerku, občasné jazdenie. Tu nejde o opicu a banány, zvyčajne takéto autá chodia do OC a podzemná garáž vstup zakázaný, tvoje jazdenie je určite o veľa km, tam jednoznačne lpg. :4012:
Tak občasné jazdenie by to bolo len počas materskej..potom každodenná cesta do práce cca 20 km tam a 20 späť.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Herin ,a potom sa to oplatí? Návratnosť sa posúva o pár rokov ďalej, a keď budeš na svojich peniazoch bude mať auto plnoletosť, a zostatkovú hodnotu nula, padla tu dobre mienená rada suzuki vitará, toyota rawka, lexus rx v originál lpg verzií. Tam nebudeš toľko stratový.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Trucker..pozeral som inzeraty na ten lexus s plynom..3 kusy 20 rocne crepy jeden mladsi-reserve..a dalsiemu asi preskocilo pytat za 10 rocneho lexusa cez 20 000 eur..aj tie rav- ky som pozeral a narovinu poviem ze obidve tie auta vyzeraju priserne..hlavne interiery oboch..pri tych foto som sa vratil do 90 tych rokov-jednoducho ošumelí japonci...kupim SUV v diesly a hotovo..kaslem na ten plyn a benzin..viem ze tie auta zeru cca 8.5 litra nafty..ale ked si zoberiem ze diesel kupim o 2000 eur lacnejsie tak rozdiel na 100 km jazdy je mezdi tym plynom a dieslom tak 3 eura v neprospech dieslu..cize az po takmer 7 rokoch sa mi vrati rozdiel v cene nakupu auta..ked ratam ze diesel je o 2000 eur lacnejsi ako kupit benzin a prerabat na plyn..dajme tomu bmw x5 e70..diesle okolo 9500 a benzin 11000 a to neratam prerabku..
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Herin, ty vieš. Starú haraburdu dávať na lpg, vs full nové v benzine. Píšeš časový horizont sedem rokov. Neviem,každý má iné chute, priority. Jedno však platí, nikdy som nikomu nič nezávidel, iba som ho obdivoval. Potom jeho slzy /môj smiech, vieš typické slovenské,.., škodoradosť. :4012:
Náš synátor, svojho času už de jurre dospelý, de facto fagan, sedával za stolom a riešil, toto, takto, a takto, dávali sme rady,ja ,mama, dedo. On však po svojom, potom sa hlavne dedovi zvyčajne priznal, že starí mali pravdu. Teraz debata o radách pre neho končí otáznikom v jeho prosbe o radu. Načo strácať čas, keď si aj tak urobíš podľa seba. A ja za ten čas čo si budem moju starú ufrflanu papule drať,radšej močim vtáka v Podhájskej :40bd:
Dáš 11 tis za starý hnoj, dám 8 tis akontácie, na nové suv, a zvyšok na štyri roky úver, leasing. Ale to je už nad rámec kredit limit,vieš odkedy vymysleli peňeži.....
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja som stale tvrdil,ze masovemu rozsireniu lpg brani vysoka cena za prestavbu vzhladom na hodnotu vehykla do ktoreho sa ide lpg montovat...
1200 e za prestavbu bezneho stvorvalca maleho objemu,
je luxusna cena,ktoru bezny slovensky obcan,s najazdom 15 000 km/rocne nie je ochotny investovat,a tak radsej voli system tankovania "za dvacku"... :d :D
Ak by niekto prisiel na trh s polovicnou cenou prestavby lpg povedzme 600-700 e , tak pocet aut z lpg by sa minimalne strojnasobil.
Ono stale plati,ze najlepsie moze setrit ten,co sa rozhodne setrit,nie ten,co nema inu volbu.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

trucker práveže ty mi radíš kupiť starý hnoj :)...ty si mi písal o lexuse rx na plyn ktoré su v inzerátoch za 79000kč..a maju 21 rokov..to akože to si mám kupiť?tie autá aj tak vyzerajú..pozri sa..ja som ochotný do toho auta investovať tak cca 10 000 eur s tým že si 2 000 eur nechám na prípadne opravy...tak prečo by som mal kupovať auto ktoré je dizajnovo nielen exterierovo ale aj interierovo v rokoch 90tych?a ked by som na neho pred barákom pozrel resp. radšej ani nepozrel..sorry mnohí ludia maju iné zmýšlanie pri kupe auta..mne sa auto musí aj páčiť a v takom prípade nebudem kupovať niečo také ked na to pozriem aby mi prišlo zle..ludia na slovensku si kupia hocičo aj ked je to za cenu toho že tie autá vyzeraju naprd..ale hlavne že nedali za auto viac..tak ti poviem že radšej sa budem voziť v bmw x5 za 10 000 ako v nejakom novom cliu za tu istu cenu, ktoré nemá v základe ani klímu..ale mnohí ludia si to kupia a potom ked sa potrebuju odviezť náhodou štyria, tak predné sedadlá na palubovke a tí čo sedia vzadu, tak kolená zaborené 5 cm do operadiel predných sedadiel..
no a teraz k tomu plynu..ano zistil som že prestavba 6 valca je dosť drahá..pritom nájsť auto teda veľké SUV v benzíne je na Slovensku takmer nemožne..aj teraz pozerám inzeráty benzin BMW x5 e70 4,8 V8 za 12 000 no a plus prestavba aspon 1800-2000 a dostávam sa na hranicu 14 000 za auto, ktoré také isté v takom istom ročníku kupim v diesly za 9 500 eur...takže rozdiel v cene je hned na úvod 4500 eur..a pri cene lpg že to auto zožerie cca 15-17 litrov je cena na 100 km okolo 9 eur..a to nerátam že kým sa zohreje ide na benzín..tak dajme tomu 9,50..kupim diesel zožerie 9-10 litrov nafty za 12 eur tak kolko by som musel najazdiť aby som prejazdil tých 4500 eur?snád 200 000 km...tak nie je o čom...myslím že uznáš že je to tak..
A kludne ked nezoženiem SUV tak kupim Audi a6 nejaku 2013tku v 2,0 tdi za tu cenu a tá má spotrebu 5-5,5 litra nafty..
Ono ako píše lacko1871 cena prestavieb je naozaj vysoká..pokial niekto nenajazdí ročne aspon 30-40 000 km tak je návratnosť dlhé roky..ja mám auto čo mi žerie ani nie 5 litrov nafty a jazdim ročne 40 000 km...a poviem ti že mať auto aj čo by žralo o liter trebárs benzinu viac tak ho ani neprerábam..načo..bolo by to zbytočné..
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Bodka .
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

wilz napísal:Ja si myslím že pokiaľ sa pohybujeme v kategórii takých väčších SUV (s vyšším posedom), tak by nebol márny ani nejaký Lexus RX
Ja som lexus iba okomentoval, prvý ti ho spomenul wilz.
Ale k tejto téme už iba BODKA.
Idem radšej na Podhajsku
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Takze pod vplyvom komentarov od "herin" by sme mohli nadobudnut nazor,ze mat auto na lpg,
je predovsetkym vec presvedcenia,pretoze naftovy vehykel usetri VZDY najviac a je to suverenne NAJlepsia volba...
:3035: :4090: :4012:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laci - ono to naozaj je vec presvedčenia. Nerátam kolko ušetrí aké palivo , som na plyn naučený od 18tich a aj keď na dvore stoja štyri autá, aj tak sadám vždy do sporáku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní