Porsche Cayenne LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Cayenne sa prerabalo na plyn to starsie s 4,5 motorom ale to uz su starsie hrce co nikto nechce a novsie uz mali 4,8 motor a tie uz sa na plyn prerobit nedali a aj ta kvapalna faza s novsimi splynovacmi im neako nerobi dobre. Ze na novsie porsche s lpg zabudni ale to s 4,8 motorom je celkom fajn vozba. A konkurencia je tiez starsi medved ml s 6,2 motorom -ten je s plynom Ok ale tiez posledny V8 od mercedesa co sa dal prerobit na lpg. Bmw ako si pisal 4,8 bola fajn ale je to uz stare auto a podobne je aj tuareg s 4,2 benzinom aj ten este sa dal prerobit . A novsie ti ostava len jeep s 5,7 heminou alebo 6,1 starsi alebo s 6,4 novsi a este od toyoty landcruisera s V6 4liter alebo 5,7 . To su vacsinou osemvalce co na plyn su ok ked sa bavime o prerabke na lpg . Osobne by som dnes pre zenu isiel do novsieho auta bez lpg alebo keby mi islo o komfort a bezpecnost a auto by som si chcel dlhsie nechat aj ako univerzalne a malo by byt aj velke tak landcruiser 200 s 5,7 motorom -drzi to cenu a je to pohodlne . A extrem ako G s benzinom alebo ine chutovky s vacsou cenovkou tu narocky uz nespominam :d :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

wilz napísal:
bajo777 napísal: ma velku prioritu v bezpecnosti posadky a posadi ich na bombu ?

A tvoja bomba, tá čo ?
V ČR robili hasiči pokus, vyšlo z toho že naplnená LPG nádrž v horiacom aute je menej nebezpečná ako štandardná benzínová nádrž.
ja sa ale neriesim, iba logicky to nevychadza unho, tak som si dovolil upozornit ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

martin cichy napísal:Prvý krok - vyberiem si dielňu, v ktorej si dám splynovač namontovať a ktorá mi ho bude aj SERVISOVAŤ.

Druhý krok - zavolám, alebo navštívim vybranú dielňu a poradím sa. Tam najlepšie vedia, ktoré autá, ako dobre sa (ne)robia a najmä - z dlhodového hľadiska, ako sú (bez)problémové z hľadiska prevádzky oboch palivových systémov

Tretí krok - kúpim si auto. Zásadne kupujem auto, v ktorom LPG nie je a nebolo namontované. Auto a motor musia byť v prfektnom stave

Štvrtý krok - všetko ostatné.

Herin, poslal som Ti súkromnú správu.
Alebo:

Prvy krok - kupim auto.
Druhy krok - chcem dat namontovat LPG - zistli vsak problem s emisiami.
Treti krok - hladam servis.
Stvrty krok - servis som nasiel, avsak baziruju nad poruchou.
Piaty krok - v servise menia sviecky, filtre, nepomaha...
Siesty krok - v servise navrhuju vymenit lambda sondy, schvalujem.
Siedmy krok - vymena lambda nepomohla, navrh znie vymenit katalizatory, chystam si maslu, zistuju cenu.
Osmy krok - odporucili ma do autorizaku...

Ja som akosi nikdy neiklinoval k tym velkym kusom techniky, ale musim sa priznat, ze to Porche sa mi vzdy pacilo. Asi je na nom nieco zvratene, ale ano, paci sa mi stale, hoc je to uz postarsi kusok. BMW, ci Audi, Mercedes a podobne co robia sa mi proste skor protivia, no u toho Porche je to proste ine...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tri strany popísané, ale nikoho ani nenapadlo ,že ten plyn možno chce preto lebo je to EKOLOGICKÉ. Ja mám objednanú prestavbovú sadu na malé motory a idem ju dávať na kosačku. Vráti sa mi to? Nikdy, Oplatí sa mi to ? absolutne nie. Proste to tam chcem dať.
A druhá stránka veci - kupovať kvoli bezpečnosti velké auto je sice fajn, ale ovela lepšie je naučiť sa jazdiť tak ,aby to velké auto nebolo treba. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

V podstate tu uz vsetko odznelo... Avsak, myslis ze tvoja rodinka bude vo vacsom bezpeci v Cayenne ako v tom Passate co mas? Ono kazda nehoda je ina a svojim sposobom specificka. Fyziku/vahu neoklames, na jednej strane fajn mat tazke auto. Na strane druhej, vysoka buda, vysoka hmotnost, vysoko tazisko. Pri sebemensom tukanci zboku, resp bok zadku (casty typ nehod napr v meste na krizovatkach...), auto pojde na bok. Tie velke kravy nie su az tak bezpecne ako by sa mohlo zdat, velkost/vaha nie je vsetko... Na nete sa toho ohladom (ne)bezpecnosti SUVciek popisalo az-az, aj videi mas kopec...
Co sa tyka prerabky, velmi mudro podotkol Trucker. Chces to pre zenu, cize nejake kvanta kilometrov to hltat asi nebude, predpokladam ze dialnicna stihacka to tiez nebude. Ak na tom zena nabeha par km mesacne, kedy sa ti vrati investicia? Za peniaze co vrazis do prerabky, bude jazdit na benzin niekolko rokov. A aj potom po prerabke budes musiet tankovat aj benzin aj plyn, cize navratnost investicie pri par km v nedohladne. O zohaveni a znehodnoteni auta ako celku sa nejdem vyjadrovat, tak isto neskorsi predaj s bombou v kufri Porsche nebude najjednoduchsi...
Ak si rozhodnuty pre Cayenne aj napriek otaznej bezpecnosti, vazne pouvazuj nad tym, ci v prerabke na plyn netkvie viac negativ ako pozitiv. Moja subjektivna rada: kup Cayenne, ok. Najdi pekny kusok, osobne by som siahol po 4,8 bez turba a peniaze ktore by si minul na prerabku nech zena prejazdi na benzin.
A ked silou mocou chces byt plynar a nedas si povedat, tak potom 3,2.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
Bumbo221
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 28.09.2010 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bumbo221 »

Nechce sa mi hladat temu, aj ked ich tu nie je az tak vela... Ale nieje tak davno, co tu jeden pan riesil tiez P. Cayenne, koli emisiam... Stalo by za to, si to vlakno precitat.. aby si nebol prekvapeny, ze kupis vergel s napisom Porsche za ludovych x tisic €, a ked zacnes riesit katy, lambdy, sviecky, zapalovanie, a podobne tak nechas v servise nakupnu cenu vergla, pricom verglik ostane aj tak s poruchou.... a to sa stavim o 1000€ na drevo, ze tie problemy pridu, a pridu rychlejsie ako dalsie Vianoce... lol
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

herin napísal:Odpovedam pre jedneho poloblba vyssie:
Pre info v garazi mam 2 rocneho passata b8,ktoreho som kupil presne za 23990 eur..zaplatene v hotovosti..som normalne pracujuci clovek-ziaden podnikatel..nerobim ojeby a ani nic podobne..zijem s priatelkou v novopostavenom rodinnom dome ktory je na hypoteku...chceli by sme male a nakolko sa bojim aby do priatelky a teda nasho maleho nenadrbal nejaky posuk,tak chceme druhe auto aby aj ona mohla niekam vybehnut sama..myslis ty de*** ze si to mozeme kupit?a potom mi na to predas tie 16tky elektrony-zaplatim ti v hotovosti tak ako za to 10rocne porsche..
Dik za rady v tych firmach som sa pytal ale zabudol som ze sa tam este montoval motor 4.5 bez turba..tak ja len ci to je aj do neho mozne namontovat..takze porsche uzavriem..no a to bmw x5?ta 4.8 v8 je klasicka atmosfera bez takeho vstrekovania ako ma porsche?ci ako?Je tu jedno na inzerat v cechach aj s lpg..
Mne je naozaj uprimne jedno, za kolko si kupil Passata. Ale ked uz spominas hypoteku, vhodnym nastavenim jej podmienok usetris ovela viac ako par litrov benzinu na Cayenne.
Sam pises, aby mohla aj frajerka obcas dakam vybehnut. Navratnost tej prerabky je kolko? Hrubym odhadom tak 50 000 km.
Ale velmi sa tesim, ze fandi 8 valcom s minimalne 300 konmi, ked uz to ma byt pre nu.
Este by som zvazil Mercedes GL, Audi Q7, alebo Land cruisera ako dalsie typicky zenske auta typu "obcas niekam vybehnut s dietatom".

A nieco akoze k veci: motor N62B44 nemal priamy vstrek.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> podobne je aj tuareg s 4,2 benzinom aj ten este sa dal prerobit

ja len drobne varovanie - 4.2ky Wolcgagenu boli dve verzie, starsia bola nepriamovstrek ktora sa dala preklopit na LPG ; novsia vykonnejsia bola priamovstrek FSi kde LPG je vyslovene problemove bez ohladu na znacku, dielnu a montaz. Plati takisto aj pre Audi A8 a WV Phaeton. Myslim ze to boli 240kW a 257kW verzie a prelom okolo roku 2006, cisla nemam v hlave, mozem sa mylit.

K bezpecnosti tu spravne zaznelo, Cayenne ako taky ti prezitie nezarucuje. Nie je to ziadna superkorba - lebo ked si myslis ze sedis v nekonecne obrovskej BMW X7, potom pride niekto tazsi kto ta uprace bez toho aby mu vyleteli airbagy https://postimg.cc/WDDvLphT

"Perceived size" teda "vnimana velkost" zdaleka nezarucuje prezitie v pripade problemov. A to hovorim ako clovek ktoreho zena uz viac nez dekadu jazdi s detmi 5.2 metrove (o pol metra vacsie nez Cayenne) vozidielko bez cuvacich senzorov v Bratislave, co je pre dnesnu mladez nepredstavitelne - ani v najmokrejsom sne a ktoreho brat prevratil Fabiu na strechu v centre mesta s rovnakym vozidielkom (Fabia sa rozhodla ze nemusi zastavit z vedlajsej cesty...).


Chces ho ? Ber. Mas neprilis prazdnu penazenku ? Budes potrebovat, ber. Zobral by som ja zene keby take chcela ? Zobral. Nechce.
Porše nam netreba, nie sme o rychlosti, o dravosti. Image/ego/spolocenske postavenie s hentym vozidlom si nevylepsim ale chcel by som ho.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

No musím sa teda poobzerať po niečom inom..Auto by sa kupovalo na dlhšiu dobu aj na jazdenie do a z práce, čiže nie len odvezenie decka do jaslí/školky..
Tak ešte raz dík za rozumné rady..
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Odkedy vymysleli peňeži sa neďakuje :40bd:
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

E70 4,8i som mal na LPG a ak bolo všetko v poriadku, auto išlo super. Musel som meniť len - škrtiacu klapku, riadiacu jednotku motora, oleje, filtre, sviečky ani netreba spomínať - to je automatické. Ceny za servis boli úplne prijateľné na danú kategóriu auta... Cayenne 3,2 na LPG neodporúčam, lebo to auto naozaj nechce jazdiť. Spotreba ako na V8, ale žiaden výkon - je to strašne slabé!
Preto som si vybral V8.
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

No neviem Hypoteka na krku a zena Sa chce vozit na starej Cayenne a aby som usetril lpg... To Auto nema najlacnejsi Servis ved to je Porsche. Kup zene nieco normalne Co ti neda hlavu Do smutku ked to bude treba servisovat alebo opravovat a to Co usetris daj Do Hypoteky lebo tie uroky nebudu take pekne ako su ked pride kriza:)
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco13 napísal:Tri strany popísané, ale nikoho ani nenapadlo ,že ten plyn možno chce preto lebo je to EKOLOGICKÉ. Ja mám objednanú prestavbovú sadu na malé motory a idem ju dávať na kosačku. Vráti sa mi to? Nikdy, Oplatí sa mi to ? absolutne nie. Proste to tam chcem dať.
A druhá stránka veci - kupovať kvoli bezpečnosti velké auto je sice fajn, ale ovela lepšie je naučiť sa jazdiť tak ,aby to velké auto nebolo treba. lol
- povedal by som že tu to má celkom zmysel pretože človek má nos nad alebo vedľa výfuku a niet nad prácu na záhrade pri ktorej sa pľúca hrajú na katalyzátor :d :D ako sa to bude plniť?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Originál je to sada k elektrocentrále, a je to na malú bombu
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

tak to je skvelý nápad.... az som bol na jednom ostrove kde nebolo nič len jedna krčmička na pláži a fachčila tam elektrocentrála ale ten smrad pokazil celú atmosféru....

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných